26

Odp: Książki SOETO

Jeszcze nie było o wyglądzie, więc może coś dodam pod względem estetycznym ;)

Wydaje mi się, że przeniesienie logo Retronics na grzbiet i usunięcie podkładu ze screenshota w centralnej części przyniesie dużo bardziej pozytywny odbiór okładki. Informację o dodatkach też bym przeniósł, ale na czwartą stronę okładki.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

27

Odp: Książki SOETO

[offtopic mode on]

ten kod na okładce:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/44199/retro_rusz.png

jest trochę bez sensu... chodzi mi o to że jest dwa razy LDX $FF...

ps) traktujcie to jako rodzaj żartu ;-)

28

Odp: Książki SOETO

seban napisał/a:

jest trochę bez sensu... chodzi mi o to że jest dwa razy LDX $FF...

Bardziej mnie martwi to, że ten kod gdzieś musiał się wcześniej znaleźć...

.: miejsce na twoją reklamę :.

29

Odp: Książki SOETO

Już wiele osób zgłaszało, że kod jest bez sensu. Ale pełni on rolę wyłącznie dekoracyjną.... Jeśli macie lepszy, proszę o nadesłanie, osoba, której kod zostanie umieszczony na okładce dostanie książkę w prezencie. Ponadto proszę o kontakt osoby programujące w GFA Basic, potrzebna jest mi pomoc przy jednej rzeczy związanej z książką o GFA. Najlepiej na mail, PW mam zapchane.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

30

Odp: Książki SOETO

Na chwilę obecną zamówione jest ponad 40 sztuk książki. Nie spodziewałem się że w ciągu kilku dni będzie taki odzew z Waszej strony - dziękuję! Dane do wpłaty będę rozsyłał niebawem, jeśli ktoś nie otrzyma, to znaczy że nie wysłał maila. Prośba o podawanie od razu adresu do wysyłki i telefonu dla kuriera, ułatwi mi to sprawę.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

31

Odp: Książki SOETO

no to propozycje kodu na okladke. zeby pokazac jaki nasz 6502c jest elastyczny:

EF9C            os_graphics      equ $ef9c
F1A4            os_plot          equ $f1a4
0002            GR2               equ $02

0600-0619>   A9 02                      lda #GR2
0602         20 9C EF                  jsr os_graphics
0605         AD 15 06        print     lda text
0608         20 A4 F1                  jsr os_plot
060B         A9 1A                  lda #<text+5
060D         EF 06 06                  isb print+1
0610         D0 F3                  bne print
0612         4C 12 06                  jmp *
0615         36 35 30 32 43    text     .byte '6','5','0','2','C'


albo cos krotszego:

0600-0625> A2 55             ldx #$55
0602       B1 80         lda (gfx),y
0604       87 82         sax temp
0606       4B AA         alr #$aa
0608       07 82         aso temp
060A       91 80         sta (gfx),y

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

32

Odp: Książki SOETO

A kto powiedział ze to jest ATARI?

Pod adresem 0xff jest rejestr sprzętowy i ten kod jest jak najbardziej w porzadku.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

33

Odp: Książki SOETO

A może coś z takich prostych naszych trików?
lda low
clc
adc #$03
sta low
bcc *+4
inc high

albo

lda tab_high,x
pha
lda tab_low,x
pha
rts

34

Odp: Książki SOETO

Może trzeba było docyklować i akurat LDA $FF pasuje? Kod jest poprawny, a czy bez sensu to zależy od reszty :P

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

35

Odp: Książki SOETO

@willy... a co by miało robić ldx $ff (pomijam że rejestr sprzętowy na zero-page były dziwny... nie że nie możliwe, ale dziwne) ... jeżeli czytać jakąś wartość... to pierwsza odczytana wartość byłaby bezpowrotnie tracona :P

@wieczór... docyklować? :) Składnia zgodna z MAC/65...  do tego etykieta start... początkowe numery linii,  * = $1000 etc. ... wszystko mówi że to początek programu. wątpię że ktoś coś "cyklował" na początku programu :P

@xxl... twój kod z "nielegalami" nie skompiluje się pod MAC/65 :P

Ostatnio edytowany przez seban (2016-12-03 15:30:30)

36

Odp: Książki SOETO

ale pod madsem owszem. w ksiazce jest rozdzial o mads a wiec bardzo a propos ;-)

@Willy, ta ksiazka jest bardzo o atari...


---
zreszta o nielegalach tez jest rozdzial :D

Ostatnio edytowany przez xxl (2016-12-03 16:13:15)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

37

Odp: Książki SOETO

seban napisał/a:

@willy... a co by miało robić ldx $ff (pomijam że rejestr sprzętowy na zero-page były dziwny...

Rejestry sprzętowe na stronie zerowej są jak najbardziej pożądane - bardzo prosty dekoder i szybki dostęp. Szczególnie w systemie bez RAM i z niewielką ilością ROM. Pozatym daleko szukać nie trzeba: Atari 2600.

A co taki rejestr miałby robić?
np:
RESET sprzętu. Często stosuje się rożne techniki zapobiegające przypadkowemu resetowi. Podwójny odczyt, potem pętla opóźniająca i na koniec np zapis 0 do rejestru.

;-)

Ja się tam nie znam ale tego bym nie zmieniał. Argumenty tu przedstawione są nijakie. A już napewno dawanie na okładce czegoś co nie widnieje w oficjalnej dokumentacji to nadużycie.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

38

Odp: Książki SOETO

dlaczego naduzycie?

Ostatnio edytowany przez xxl (2016-12-03 19:33:24)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

39

Odp: Książki SOETO

Bo tak uważam.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

40

Odp: Książki SOETO

a to spoko.

szara jeszcze ujdzie ale juz na pewno uzywanie czerwonego koloru na okladce to naduzycie.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

41

Odp: Książki SOETO

Ja pier**ę, ale dyskusje tworzycie...
@Duddie, podtrzymuję - jak będzie jeszcze dostępna w styczniu - biorę, jak zabraknie - trudno.

Sikor umarł...

42

Odp: Książki SOETO

z mojej strony EoT :) chciałem nieco pożartować... ale widzę że strasznie poważnie traktujecie moje wypowiedzi... stawiam wszędzie gdzie mogę e-moty typu ;-) :P ;) etc. ale widzę że niepotrzebnie zacząłem całe zamieszanie!

Peace Ludziska! :)

@Duddie... e-mail z zamówieniem wysłałem jakiś czas temu. bardzo chętnie kupię książkę ... nie ważne co będzie na okładce.

43

Odp: Książki SOETO

Ja tez zamówiłem e-mailem ... piszę tu dla potwierdzenia.

44

Odp: Książki SOETO

Ponad połowa nakładu już zamówiona w przedsprzedaży. Zaczynam więc prace nad kolejnymi tytułami, skoro jest zapotrzebowanie. ;)

Post's attachments

Asembler 6502 - reklama 2.png 1.15 mb, liczba pobrań: 3 (od 2016-12-04) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

45

Odp: Książki SOETO

Szkoda, że ma błedy składu ;( Ćwiczenie nie powinno wchodzić na margines poniżej standardowego druku, nic nie powinno wchodzić niżej. Szkoda, że przy reedycji są takie babole korektorskie - daj to Duddie do prawdziwej korekty, jak ma być super produkt - niech będzie.

Sikor umarł...

46

Odp: Książki SOETO

Sikor, marudzisz jak stara baba. To co widać, to nie jest finalna wersja, nawet nie jest wersją beta. Wczesna alfa jak już. Pisałem zresztą o tym. Jest także przed korektą, więc błędy na renderingu widać. Poczekajcie wszyscy z uwagami, aż książka będzie gotowa - i tak będzie o niebo lepsza niż oryginał czy nawet pdf z sieci.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

Odp: Książki SOETO

Jak już mówimy o PDFach, to czy będzie możliwe nabycie takowego?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

48

Odp: Książki SOETO

Adam, być może tak, nie zdecydowałem jeszcze czy wersja elektroniczna będzie dostępna.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

49

Odp: Książki SOETO

A, to mnie uspokoiłeś. Czekam w takim razie.

Sikor umarł...

50

Odp: Książki SOETO

Ja też poproszę sztukę.