26

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Zmiana silnika forum na początek.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

27

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Jeżeli uważacie że jedynym problemem tego forum są 'gamonie' i 'oftopy' oraz ze banowanie cokolwiek zmieni, to się bardzo mylicie. Problem jest systemowy. Za dużo bolszewii, za mało transparencji.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

28

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

syscall napisał/a:

Za dużo bolszewii, za mało transparencji.

moglbys napisac co masz na mysli?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

29

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Nie mógłbym. Temat jest znany odpowiednim kręgom mogącym coś z tym zrobić. Ty w nim nie jesteś.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

30

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Chociaż zasadniczo, po namyśle - napiszę o tym demo.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

31

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

xxl napisał/a:

2. user ktorego post zostal oznaczony jako spam dostaje +1 do licznika spamu, po przekroczeniu jakiejsc wartosci czekaja konsekwencje.

To jest dobry pomysł, wydaje mi się, że wart wdrożenia, ale:

willy napisał/a:

Zmiana silnika forum na początek.

Dopiero po tym fakcie. Już jakiś czas temu kierunek zmian w PunBB przestał mi się podobać, a od pewnego czasu nowych wersji brak. Dlatego też noszę się ze zmianą silnika.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

32

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Widzę z jednej strony propozycje a tutaj jak rozwiązać problem a z drugiej widzę kolejny problem - właśnie takie podejście do tematu - nawet tego jak rozwiązać problem, przykład (wywody personalne):

syscall napisał/a:

Nie mógłbym. Temat jest znany odpowiednim kręgom mogącym coś z tym zrobić. Ty w nim nie jesteś.

XXL całkiem słuszne propozycje napisał.
Co do tego licznika spamu i zwijania postów to całkiem rozsądna opcja. Ogólnie dodałbym jeszcze jedno, że osoba posiadająca jakąś wartość licznika to niekoniecznie odrazu ban tylko wszystkie odpowiedzi tej osoby uznawać za spam i jak moderator/admin będzie miał ochotę to taką wiadomość zaakceptuje nie jako spam.

Ostatnio edytowany przez pawel (2017-01-04 18:36:28)

33

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

To nie jest zaden wywod personalny. Osoba(y) ktore sa bezposrednio odpowiedzialne za administracje i moderacje znaja moje zarzuty i propozycje rozwiazan od lat :) XXL nie jest jedna z tych osob. to fakt a nie wycieczka. Tak czy siak, radujcie sie - zamiast zdrowych zasad i przejrzystosci bedziecie miec nowy silnik forum LOL

Ostatnio edytowany przez syscall (2017-01-04 18:41:12)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

34

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

xxl napisał/a:

1. oznaczenia postow jako spam. spam jest "zwiniety" i niewidoczny dla userow niezalogowanych, zalogowani moga rozwinac i czytac takie scierwo

nie ma problemu, choć jeśli będzie to udzielane niejawnie i z automatu to będzie to spore pole do popisu w temacie nadużyć. Chyba, że Admin po zgłoszeniu będzie decydował o tym, co jest spamem a co nie ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

35

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

pawel napisał/a:

Ogólnie dodałbym jeszcze jedno, że osoba posiadająca jakąś wartość licznika to niekoniecznie odrazu ban tylko wszystkie odpowiedzi tej osoby uznawać za spam i jak moderator/admin będzie miał ochotę to taką wiadomość zaakceptuje nie jako spam.

o!, ciekawa propozycja z automatycznym oznaczaniem postow szkodnika jako spam; i kolejna zgoda co do banow - to generuje wiecej problemow niz korzysci.

kontrowersyjny pomysl:
1. zakladajac temat ustawiasz pulap "szacunku" jaki musi miec autor odpowiedzi... to odcina blaznow.

nowy user ma szacunek "100%", procenowo traci sie go wraz z punktami licznika spamu.

czy "szacunek" mozna odbudowac? tak. forum oglasza konkurs na... grafike/muzyke/jakis kod, autor zakwalifikowanej/zwycieskiej pracy moze ten licznik troszke zbic... :-) wielkodusznie dajemy szanse rehabilitacji ;-)

to szybko odcedzi userow forum od spamerow, przy okazji totalnych lamerow a my bedziemy miec wiecej prac na atari :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

36

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Pіerdzielenie w bambus i przerost formy nad treścią, niektórym to już mózg się lasuje od siedzenia w jednym miejscu, niemalże jak na portalach amigowych.

.: miejsce na twoją reklamę :.

37

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

syscall napisał/a:

To nie jest zaden wywod personalny. Osoba(y) ktore sa bezposrednio odpowiedzialne za administracje i moderacje znaja moje zarzuty i propozycje rozwiazan od lat :) XXL nie jest jedna z tych osob. to fakt a nie wycieczka. Tak czy siak, radujcie sie - zamiast zdrowych zasad i przejrzystosci bedziecie miec nowy silnik forum LOL

ufam, ze to co nazywasz "zdrowe zasady" takie sa, jednak skoro do tej pory nie umiales do nich przekonac kierownictwa forum to moze czas zeby ubierac je w slowa na forum bo "Za dużo bolszewii, za mało transparencji" mowi cos chyba tylko Tobie. wiem ze ja nie mam takiej mocy ale moze (jest takie prawdopodobienstwo) Twoje "zdrowe zasady" spodobaja sie innym, pojawia sie jakies dodatkowe argumenty za tym zeby razem naklonic kierownictwo do pochylenia sie nad "zdrowymi zasadami"?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

38

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

No przecież tłumaczę że kierownictwo doskonale zna wszystkie zarzuty i miał podawane nie tylko przeze mnie (vide post vasca) rozwiązania - więc nie będę strzępił jęzora po raz kolejny. Tutaj żadna rzesza komentatorów nie pomoże a tylko rozmydli temat.

Także życzę wam powodzenia z nowym forum, na pewno rozwiąże wszystkie wasze problemy i żegnam się.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

39

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

.. jak te oto po części zgrupowane tu brednie zaczytałem jeszcze raz to na poważnie rozumując doszedłem do wniosku, że można by powtórzyć wszystkie rejestracje na tym (i nie tylko) forum i dopuszczać wyłącznie użytkowników zrównoważonych umysłowo. Mógł by to poprzedzić odpowiedni psychologiczny test :D

Zaręczam, że wykluczenie 5 uczestników tego zgromadzenia zagwarantowało by 100% spokoju na wieki. Tylko, że trzeba było to zrobić co najmniej 6 lat temu od biedy :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

40

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

syscall napisał/a:

No przecież tłumaczę że kierownictwo doskonale zna wszystkie zarzuty i miał podawane nie tylko przeze mnie (vide post vasca) rozwiązania - więc nie będę strzępił jęzora po raz kolejny.

Vasco zaproponowal:

Vasco/Tristesse napisał/a:

Ja się zgłaszam na moderatora, jeśli będę mógł banować szkodników :)

no to juz wiem co to sa te Twoje "zdrowe zasady" ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

41

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

No i po co manipulujesz.... odnosilem sie do postu vasca nr #12.

ps. ja juz tu bylem moderatorem, nie tesknie, wiec daruj sobie.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

42

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Pin napisał/a:

.. jak te oto po części zgrupowane tu brednie zaczytałem jeszcze raz to na poważnie rozumując doszedłem do wniosku, że można by powtórzyć wszystkie rejestracje na tym (i nie tylko) forum i dopuszczać wyłącznie użytkowników zrównoważonych umysłowo.

Zastanawiam się czy jestem osobnikiem zrównoważonym umysłowo. No ale dobrze, skoro większość potrzebuje takiej oceny, to się jej poddam :) Może nawet dostanę bana hahahahahahahaaaaaaaaa.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

43

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Jak już jest tzw. "koncert życzeń" to może ja zaproponuję pierwszą sensowną propozycję w tym temacie.

(Treść pytań odzwierciedla typowe reakcje użytkowników forum na propozycje :>)

A mianowicie, tzw. "log moderacji".

Co to, k…a, jest?
To jest miejsce w którym każda akcja moderacji jest notowana wraz z odpowiednim uzasadnieniem.
Przykładowe akcje:

  • przeniesienie tematu

  • edycja posta

  • ban

  • warn

  • zmiana nazwy wątku, masowe przeniesienia

  • usunięcie posta

  • itd.

Po c…j nam to?

W celu przejrzystości (lub transparentności, jak zwał tak zwał), każdy z użytkowników (co ważne, bez dostępu dla niezarejestrowanych) może przejrzeć co się dokładnie wydarzyło i dlaczego. Wiele razy było już tak, że decyzje moderacji były kwestionowane, przez co "wykolejano" dużo technicznych/ciekawych wątków.

Jak by to wyglądało?

  • Log taki powinien posiadać opcję komentowania każdego wpisu - pierwszy komentarz tworzy wątek z ID czynności, w którym można odwołać się od decyzji, zasugerować zmianę, poprosić o szersze uzasadnienie, itd.

  • Jeśli chodzi o poważniejsze zmiany (ban, usunięcie dużego wątku, zmiana w regulaminie) powinna być zgoda min. 3 moderatorów w celu wyeliminowania uznaniowości pojedynczego admina, nieraz były nadużywane prawa.

  • Oczywiście kierownik cyrku ma prawo weta.

  • W większości implementacji log taki jest publicznie dostępny, jednak społeczność jest na tyle hermetczna i czasem wkur…ogenna, że w celu przeciwdziałania powinien być dostępny dla zarejestrowanych użytkowników z ilością postów >1 (nie żeby kogokolwiek eliminować, takie ograniczenie przeciwko botom)

Nie chcę też za bardzo "politykować" tego rozwiązania, więc nie proponuję głosowań, wielopoziomowej moderacji i innych tego typu, bo nie ma to tutaj większego sensu. Z drugiej strony, niewątpliwie przydałoby się rozszerzenie grona moderatorów i/lub rotacja tegoż.

Skąd ten poj…ny pomysł?

Wiele większych anglojęzycznych społeczności używa tego rozwiązania w celu zapewninia transparentności, głównie znam to z branży IT.
Przykładowe implementacje: Hacker News, Lobsters, Boingboing, wszystkie fora używające silnika Discourse.
Przykładowy link: Lobste.rs, tam też często wpisują się zmiany flag i etykiet

===

Jeszcze mam inny pomysł, który powinien być respektowany (i chyba nawet jest w regulaminie), ale powoduje problemy w dyskusj: Zakaz wykolejania wątków (tzw derailing

Że co?

O ile offtopic polega na chwilowym odejściu od tematu wątku, o tyle wykolejanie wątku prowadzi do zupełnego przekręcenia steru głównego toru dyskusji w zupełnie inne tematy, bez możliwości powrotu do początkowych założeń. Każdy taki wątek zna i to nie jeden :) Problem ten występuje nie tylko tutaj, ale też na przykład na PPA, jednak tam sobie z tym radzą w jakiś sposób.

Co z tym zrobić?

To co się powinno, wszystkie posty odbiegające od tematu wyciąć i umieścić w innym wątku w odpowiedniej kategorii (nie usuwać, przenieść - czasem ta dyskusja jest wartościowa, lecz w złym miejscu). Jeśli zaś inicjator takiego wykolejania powtórzy akcję parokrotnie, można wyciągnąć jakieś konsekwencje administracyjne.
Jestem jednak przeciwny rozwiązaniu z PPA "post oznaczony jako OT, dostęp tylko dla zalogowanych" gdyż wprowadza więcej zamieszania niż pożytku, a często taki "krawężnik" jest nałożony na pół wątku.

Sam przyznam szczerze, że kilkukrotnie łamałem tę zasadę którą tutaj podaję, za co z góry przepraszam - święty nie jestem, wiadomo :)

===

Dosyć kontrowersyjny pomysł, ale dający większą transparentność pomysł: Historia edycji.

Co tym razem?

Czasem się zdarza, że ktoś coś powie nie takiego, potem wyedytuje posta i udaje że nic się nie stało. Albo zmieni treść by oddawała inny sens wiadomości. Albo nawali bluzgów, a potem je wytnie (co nie powinno być karane jeśli sam użytkownik je poprawi zaraz po edycji, swoją drogą). W każdym razie, doprowadzi do jakiejś modyfikacji posta, choćby kropkowania.
W celu osiągnięcia jakiegoś poziomu, trzeba wziąć to co się pisze na klatę i pozwolić ludziom przejrzeć historię zedytowanego postu, by mieli kontekst wątku który czytają.
Jak ktoś nie ma nic do ukrycia, to nie będzie problemu (literówka, usunięcie zduplikowanego posta, poprawki błędów, itp). Jeśli ktoś coś odwalił, to musi brać to na klatę i taka zmiana może go postawić do pionu. Było już parę takich sytuacji.

===

Pojawiła się kwestia zmiany silnika forum. O ile w tym momencie najsensowniejszą opcją wydaje się być Discourse właśnie, o tyle wiem doskonale że nie spotka się on z ciepłym przyjęciem na tym forum. Głównie z powodu zmiany mechaniki postowania na taką przypominającą bardziej Reddit czy StackOverflow oraz stosowania silnego Javascriptu. Jednakże zarządzanie tym, pisanie pluginów oraz moderacja są łatwiejsze.

Realistycznie proponuję FluxBB, czyli daleki fork PunBB aktualnie używanego. Jestem pewny że aktualnie używany UX strony jest możliwy do odtworzenia w 100% na nowym silniku bez wiiększych kłopotów, do tego kod jest stale rozwijany oraz pozwala na używanie wielu pluginów z ich repozytorium. Ale to już decyzja admina, choć migracja byłaby prawie bezbolesna.

Oczywiście, nie jestem tutaj organem decyzyjnym, ale temat jest otwarty więc wypisałem swoje propozycje zmian, z którymi można się zgodzić bądź nie. Na pewno są one jednak bardziej przemyślane i cywilizowane od propozycji niczym z dżungli, podanych wyżej przez tego trzyliterowego kolegę.

W każdym razie, zapraszam do oceny tego co tu naskrobałem.

.: miejsce na twoją reklamę :.

44

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

skrzyp napisał/a:

Wiele większych anglojęzycznych społeczności używa tego rozwiązania

Kluczem jest słowo "większych". Nas tu są pojedyncze sztuki, lepiej nic nie kombinujcie...

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

mono napisał/a:

Zastanawiam się czy jestem osobnikiem zrównoważonym umysłowo. No ale dobrze, skoro większość potrzebuje takiej oceny, to się jej poddam :) Może nawet dostanę bana hahahahahahahaaaaaaaaa.

Natomiast ja się nie poddam. Nie wnoszę żadnych postulatów; jak będziecie w moim wieku, też się Wam odechce;
zawiadamiam jednakowoż, że jest to jedno z niewielu ostatnich normalnych forów, więc bez zwłoki opuszczę je po wprowadzeniu tego sralis bazgralis koło dópy pla pla, którego tony przedstawione zostały w tym wątku.

Sługa uniżony,
Y

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

46

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

mgr_inz_rafal napisał/a:
skrzyp napisał/a:

Wiele większych anglojęzycznych społeczności używa tego rozwiązania

Kluczem jest słowo "większych". Nas tu są pojedyncze sztuki, lepiej nic nie kombinujcie...

Nie no, najlepiej - mimo, że jest około 2000 osób, to "ojejej, zostaw, nie ruszaj, bożuuu co to będzie, nie dotykać, niech dalej się samo rozwala". Może jeszcze, jak to moja matka mawiała, "nasrać tu tylko na środek"? :)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:

więc bez zwłoki opuszczę je po wprowadzeniu tego sralis bazgralis koło dópy pla pla, którego tony przedstawione zostały w tym wątku.

Ja przedstawiłem zmiany które nie wpływają na użytkownika jeśli zachowuje się on tak jak się zachowuje normalny człowiek, nawet będzie mu lepiej.

.: miejsce na twoją reklamę :.

47

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Skąd to 2000? Aktywnie pisze tu góra kilkanaście osób.

48

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Ze stopki na stronie głównej forum. O, już nawet niemalże 3000 osób.

To nic, że pisze tu aktywnie kilkanaście osób. I to nawet nie kilkanaście co mniej-więcej setka.

To forum czyta znacznie więcej osób niż Ci się wydaje, tylko nie piszą na nim z różnych względów, stąd wątek Willy'ego.

A jak chcesz miejsce gdzie możesz sobie posiedzieć w zamkniętym kółeczku z atarowcami i gadać o polityce, bo jest fajnie wtedy, to wejdź sobie na IRCa albo przyjeżdżaj na mniejsze imprezy.

.: miejsce na twoją reklamę :.

49

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

mgr_inz_rafal napisał/a:

Skąd to 2000? Aktywnie pisze tu góra kilkanaście osób.

Kiedyś na tym forum czytałem dużo (przynajmniej raz dziennie tu byłem), czasem coś napisałem.
Obecnie wchodzę raz na tydzień i jak widzę poziom Onetowy to mi się odechciewa nawet czytanie tego.

Pomysł Skrzypa jest jednym z lepszych jakie zostały tu zaproponowane i jeśli użytkownik jest "normalny" to będą dla niego same plusy tej zmiany.

Obecnie na tym forum jest "sztywno" i może dlatego pisze na nim paru stałych bywalców.

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

50

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

skrzyp napisał/a:

A mianowicie, tzw. "log moderacji".

Nie widzę przeciwskazań. Log mógłby być dostępny nawet i jutro, ponieważ jest i tak prowadzony - musiałbym mieć tylko chwilkę, żeby go gdzieś wystawić poza panel administracyjny. Niestety nie ma funkcjonalności komentowania, ale gdyby ktoś miał nieco dłuższą chwilkę i moce przerobowe, to jest oparty na oficjalnym rozszerzeniu do punBB o nazwie "Events registration" - kod źródłowy jest dostępny. Można to rozszerzenie sforkować, uniezależnić od forum i dodać możliwość dopisywania komentarzy przez użytkowników oraz administratora, ponieważ w obecnej formie jest logowane co zostało zrobione, ale jest to sucha informacja - np. "post #12345 was deleted", nie ma informacji dlaczego.


skrzyp napisał/a:

O ile offtopic polega na chwilowym odejściu od tematu wątku, o tyle wykolejanie wątku prowadzi do zupełnego przekręcenia steru głównego toru dyskusji w zupełnie inne tematy, bez możliwości powrotu do początkowych założeń. Każdy taki wątek zna i to nie jeden :) Problem ten występuje nie tylko tutaj, ale też na przykład na PPA, jednak tam sobie z tym radzą w jakiś sposób. To co się powinno, wszystkie posty odbiegające od tematu wyciąć i umieścić w innym wątku w odpowiedniej kategorii (nie usuwać, przenieść - czasem ta dyskusja jest wartościowa, lecz w złym miejscu). Jeśli zaś inicjator takiego wykolejania powtórzy akcję parokrotnie, można wyciągnąć jakieś konsekwencje administracyjne.

Taki mechanizm jest od dawna, tyle że jest ręczny. Kiedyś po prostu kasowałem offtopiki, ale zwrócono mi uwagę i tego się już nie robi.

skrzyp napisał/a:

Dosyć kontrowersyjny pomysł, ale dający większą transparentność pomysł: Historia edycji.

To nie jest kontrowersyjny pomysł, tylko coś, co powinno być w każdym silniku forum. Niestety nie znam oprócz Discourse żadnego, który by to miał i do większości należałoby napisać plugin. Ale...

skrzyp napisał/a:

Pojawiła się kwestia zmiany silnika forum. O ile w tym momencie najsensowniejszą opcją wydaje się być Discourse właśnie, o tyle wiem doskonale że nie spotka się on z ciepłym przyjęciem na tym forum. Głównie z powodu zmiany mechaniki postowania na taką przypominającą bardziej Reddit czy StackOverflow oraz stosowania silnego Javascriptu. Jednakże zarządzanie tym, pisanie pluginów oraz moderacja są łatwiejsze.

Discourse jest fajny, ma ogromne możliwości, ale:

1. nie jest przyjazny dla niezaawansowanych, nawet dla średniaków jest dosyć specyficzny.
2. nie jest lekki, nie jest nawet średni - jest bardzo ciężki dla przeglądarki
3. zarządzanie jest łatwe, ale pisanie pluginów absolutnie takie nie jest

skrzyp napisał/a:

Realistycznie proponuję FluxBB, czyli daleki fork PunBB aktualnie używanego. Jestem pewny że aktualnie używany UX strony jest możliwy do odtworzenia w 100% na nowym silniku bez wiiększych kłopotów, do tego kod jest stale rozwijany

Nie jest stale rozwijany, aktualizacji nie było już chyba z pół roku. Od dłuższej chwili najbardziej się skłaniam ku SMF, robiłem już nawet jakiś czas temu testy importu i do tej chwili nie widziałem niczego, co stanowi kompromis pomiędzy możliwościami, a responsywnością i przyjaznością dla użytkownika, a i administratora.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.