1

Temat: Mist i partycja dysku.

Czy mógłby ktos mi pomóc w odpaleniu Mista z emulacja twardego dysku?
Dostałem od znajomego pliki z karty SD, i tam jest harddisk.hd zjego programami, ale nie wiem jak wrzucić na niego moje własne pliki.

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

2

Odp: Mist i partycja dysku.

Wysłałem Ci PM :-)

3

Odp: Mist i partycja dysku.

Mam pytanie:
Czy ktoś z Was skonfigurował dysk twardy do ST ale korzystając z opcji bezpośredniego dostępu do karty SD (żeby był dostęp i na PC) Opis jest prosty problem jest tylko to że nie posiadam HDDrivera odpowiedniego tylko jakiego archaika. Czy ktoś ominął inwestycję w nową wersję? JA do ultrasatana zakupiłem driwer P.Putnika ale tu one się nie nadają.

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

4

Odp: Mist i partycja dysku.

Marku czy mógłbyś mnie również oświecić w przenoszeniu danych?
Zakupiłem również kartę Dlink DUB-E100 jak ją zmolestować do działania z Mistem?
:)

Jaguar 64-bit, Skunkboard ... MIST

5

Odp: Mist i partycja dysku.

@Jarkeczek: Dzisiaj (Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów) przetestowałem bezpośredni dostęp do karty za pomocą hddriver v. 7.8. Sprawdziłem różne ustawienia i opcje. Sytuacja wygląda tak, że po założeniu partycji na MIST jest ona widoczna pod pod TOS. Można na nią wgrać pliki. Uwaga, cała operacja wykonana tylko za pomocą resetów ST, bez wyłączania mista. Po wyjąciu karty z mista partycja jest widoczna (jako FAT16) pod windows (OSX, linux) wraz z zapisanymi na niej wcześniej pod Atari plikami.
Według opisu wystarczy teraz na nią (pod PC) wgrać niezbędne dla MISTa pliki (core.rbf i tos.img) które oczywiście podczas całej operacji zostały wymazane. No więc wrzucam pliki na kartę. Teraz wkładam kartę do MISTa i... dupa. MIST za pomocą migającej czerwonej diody daje do zrozumienia, że: "Blinking twice: No usable file system was found on the SD card. Please make sure the card is properly formatted (e.g. digital cameras usually can format SD cards)." Dla pewności sprawdzam jeszcze raz: Karta jest sformatowana jako FAT16 (czyli obsługiwany przez MIST) i są na niej wszystkie potrzebne pliki.
Wygląda więc na to, że partycja utworzona w HDDRIVER nie jest do końca zgodna z tym czego oczekuje MIST.
Być może nowsze wersje hddrivera mają to poprawione, ale ja nie mam do nich dostępu.

@thePalec: Potrzebujesz na ST odpalić STinga i go skonfigurować. Nie pamiętam już dokładnie jak to robiłem... Jak będę miał chwilę to przygotuję taką dyskietkę :-)

6

Odp: Mist i partycja dysku.

@marekp: Dziękuję za odpowiedź, niestety podobne miałem wyniki (tz. skasowałem sobie karte z mista). Dzisiaj udało mi się podpiąć dysk twardy do mista korzystając z pliku . Dzięki pomocy przyjaznego gryzonia - chomika i wersji 7.8 drivera. Więc połowiczny sukces jest, mam nadzieję że Steem będzie ten dysk widział (tak jak to robi WinUE z amigową wersją)

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

7

Odp: Mist i partycja dysku.

Dzięki uprzejmości innego forumowicza udało mi się przetestować wersję 10.02.
Ta wersja działa :-)
Plusy takiego rozwiązania są oczywiste: Łatwość i szybkość przenoszenia kilkudziesięciu MB pomiędzy PC a Atari.
Jednak całe rozwiązanie nie do końca mnie przekonuje. Nowo stworzona partycja C: dysku Atari jest jedyną która jest dostępna dla MISTa. To IMHO ciut mało. Dodatkowo wszelkie pliki potrzebne do pracy MISTa + obrazy dyskietek są dostępne pod TOSem więc należy być ostrożnym ;-) No i jednak przy każdorazowym przenoszeniu plików MISTa trzeba wyłączyć. Póki co pozostaje przy karcie sieciowej i FTP.