26

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

koniec roku zawsze jest nerwowy u mnie w firmie. Sam nie mam czasu usiąść do tego, może w przerwie świątecznej będzie czas aby to obrobić.

Zaraz sprawdzę co dokładnie dostałem od "Lt_Bri", jak pisałem wcześniej chyba lepiej będzie jak wystawię to co jest w takiej formie jakiej jest obecnie.

pozdrawiam
Seban

27

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

Seban : Wszystko dotarło wielkie dzięki :-)

28

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

pomyłka:
Seban : nic nie dostałem :-(
lt_bri: dostałem :-)

29

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

Hej!

Od kolegi "Lt_Bri" dostałem następujące skany:

000-101
102-189
190-208
209-217
217-235
236-240
oraz tajemniczy plik z nazwą 444 :)

pozdrawiam
Seban

30

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

-->antek, dałbyś radę posłać do sebana ten aneks?


-->seban, tajemniczy plik* może być częścią aneksu**



*o ile dobrze pamiętam reset(ew. inna modyfikacja) do karta z którymś turbo 2000 (f?)
**ale nie ma żadnej gwarancji że wspomniany aneks jest częścią "Poradnika..." (po prostu dostałem to razem od syna autora tej kompilacji ;)).

wszystkie trzy strony świata

31

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

Lt_Bri: już nawiązałem kontakt z sebanem ale mi się urwał :-( czekam na majla od Sebana i wysyłam pliki do Sebana :-)

32

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

seban: ładnie się to kompresuje z 10 mb wychodzi 1 mb średnio po przesłaniu sobie zdekompresujesz :-)

33

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

Cześć!

Odświeżam wątek po paru ładnych latach... (ugh, jak ten czas leci ;/) ... napisał do mnie KAZ / AtariOnline, z pytaniem o dalsze losy tych materiałów. Przejrzałem swoje archiwum z tamtych lat, i patrząc na ten wątek na AoL, zajrzałem również do tego wątku... ze dziwieniem zobaczyłem że antek pisał w tym wątku, przejrzałem archiwum e-mail z tamtego okresu i nie dostałem powiadomień że coś się wątku dzieje no i wątek umarł ;/ Nie dotarła chyba również część moich e-maili do antka, albo część jego e-maili do mnie... ale było minęło... wróćmy do teraźniejszości.

W tamtym okresie dotarła do mnie druga część plików od Lt_Bri a także archiwa od kolegi antka... wszystko leżało u mnie na dysku tyle lat w postaci plików TIFF, zacząłem pracę nad poprawianiem jakości tych plików i osadzeniu ich w programie Scribus... nie dałem rady sam tego ogarnąć w tamtym czasie, zgłosiło się parę osób do pomocy ale nic z tego nie wyszło... sądziłem że w archiwum są wszystkie TIFF-y które dostałem, tak jednak nie było... zatem zaktualizowałem archiwum o wszystkie pliki które dostałem od LT_Bri i antka... są do pobrania tutaj:  Atari - Poradnik Konstruktora. Plik ma ~270MB... są to wszystkie pliki z które do mnie dotarły.

W tej chwili konwertuje to jeszcze do DJVU... ale to chwilę potrwa (309 plików)... zaktualizuje ten post o link do pliku .djvu gdy konwersja się zakończy... i mam nadzieję że będzie to czytelne.. Wyszła jakaś masakra z tego DJVU... sądziłem że ładnie pójdzie z automatu (img2djvu) ale wyszła sieczka :) Może Dely zrobi ładnego PDF-a ... ja się za mało na tym znam... zostawię więc to do zrobienia ludziom, którzy mają o tym większe pojęcie niż ja :)

Ostatnio edytowany przez seban (2017-04-21 20:51:37)

34

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

Seban, a można też poprosić o PDF? Mam uraz do djvu. Jeśli nie możesz, to poproszę o źródło i ja zrobię PDF.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

35

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

Ooo! Seban :) sorki że OT, ale czy dostawałeś moje emaile, np. 6.06, 25.07 ?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

36

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

@dely: no źródło to pliki w archiwum (TIFF). Część jest trochę poprawiona (wyprostowane strony, obcięcie śmieci, etc.) ale nie dałem rady sam tego obrobić w tamtym czasie. Nie mam nic komercyjnego do robienia PDF-ów.

@uicr0Bee: 6.06 tak jak najbardziej. ale 25.07... zaraz zobaczę... może znowu coś przeoczyłem ;/

37

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

Ten z lipca był w tej samej sprawie, wiesz jakiej :) Jak tam postępy? Ale to już może wróćmy na priv, żeby nie zabierać tu miejsca.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

38

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

seban napisał/a:

no źródło to pliki w archiwum (TIFF).

A możesz gdzieś wystawić? Jeśli nie, to dam namiar na wrzutkę.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

39

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

eeeee..... noooo... przecież link jest w tym poście:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 94#p222694

tam jest archiwum (7z) ze wszystkimi TIFF-ami.

Ostatnio edytowany przez seban (2016-09-13 06:25:28)

40

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

Przepraszam, źle przeczytałem - myślałem, że jest jeszcze inne źródło. Sprawdzę, co da się z tym zrobić.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

41

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

Nie ma za co przepraszać :) być może tak to napisałem że nie wynikało z tego jasno o co mi chodzi :) Z eksperymentów które wczoraj przeprowadziłem niewiele wyszło, koniec końców walka z djvu była porażką, potem skonwertowałem to to multi-page TIFF-a... w którym numery stron były dobrze ułożone, po czym dokonałem konwersji do PDF (tiff2pdf) ale ten durny tool pomieszał kompletnie numery stron ;/ więc odpuściłem dalsze eksperymenty.

Ostatnio edytowany przez seban (2016-09-13 10:31:21)

42

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

seban napisał/a:

eeeee..... noooo... przecież link jest w tym poście:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 94#p222694

tam jest archiwum (7z) ze wszystkimi TIFF-ami.

dzięki Seban, ja również przeoczyłem link

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

43

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

Przejrzałem te pliki i niestety jest dosyć słabo. Skany są w głębi 1 bit i wygląda to dosyć średnio - to jest jedyny materiał, którym dysponujemy? Chociażby 8-bit skala szarości.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

44

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

Takie pliki dostałem, niektóre strony zostały zeskanowane w skali szarości (dodane "gs" w nazwie pliku) ale tych jest niewiele (dołączyłem wszystko co miałem na dysku).

Ostatnio edytowany przez seban (2016-09-14 07:53:15)

45

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

seban napisał/a:

[...]@uicr0Bee: 6.06 tak jak najbardziej. ale 25.07... zaraz zobaczę... może znowu coś przeoczyłem ;/

heloł Seban :) zobaczyłeś? Dziś poszedł nowy email sondujący :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

46

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

ok to podsumowując :-)
znalazły się jakieś jeszcze nowe strony z zaginionego Poradnika ? Czy też jest tak jak było do tej pory ? trochę w pdf i trochę w dvju ;-)

Jakby coś nie dotarło majlem :-) to dajcie znać na priv - to może jeszcze coś na dysku znajdę z tego co wysyłałem do na majla. Bo nowych stron niestety brak :-(

Swoją drogą te majle chodzą jak nasza Poczta.... 6 lat... całkiem nieźle  już prawie o sprawie zapomniałem :-) hihihi

47

Odp: ATARI - Poradnik Konstruktora

Hej!

W pierwszym poście tego wątku jest link do archiwum zawierającego wszystkie strony które otrzymałem (266 stron plus parę innych plików) ... w postaci źródłowej, czyli TIFF. Ale podam go jeszcze raz aby nie umykał uwadze:

Poradnik Konstruktora Atari - pełne archiwum w formacie źródłowym (TIFF)

Ostatnio edytowany przez seban (2017-04-21 20:53:21)