26

Odp: Sieć/Internet klienty Stik/Sting TOS.

Zakradło się sporo nieścisłości w tym topiku.

Od początku było zaznaczone, że chodzi o programy
pod TOS'a :) Ba, pierwotnie podawałem nawet minimalistyczny
konfig czyli moja stara FM'a 1 MB, TOS 1.02.
Docelowym konfigiem był/jest STE 4 MB TOS 2.06.

Z tego powodu, wydaje mi się, że programy takie jak aFtp, Highware czy MyMail odpadają.

Zdaje się, że wymagają one Magica/Minta lub wyższych wersji AESa
(być może dostępnych pod TOSem, ale chyba wyłącznie dla Falconów i TT).

Ale dzięki za zwrócenie uwagi na te pozycje. Możliwe, że zerknę na nie
jak się ogarnę z TOSem i zacznę 'badać' Magica.


bachoo:
Żadne zniany okablowania pomieszczeń ani dokładanie
nowych serwerów/routerów chodzących na okrągło nie wchodzą
w grę (no chyba, że jakieś maleństwo typu Raspberry pi, ale
to temat na inny topik i w innym czasie:) ).
ale stawianie serwera żeby mógł chodzić klient maila na ST wydaje się
nieco hmm... sam nie wiem jakie :)

Tak czy siak wygląda na to, że na ST pod TOSa jedynym
rozwiązaniem do maili to teraz wspomniany przez Krolla - Troll.
Chociaż jeszcze przetestuje Marathon Maila z pakietu Draconis
(ze screenów wygląda całkiem zachęcająco, ale zobaczę jak działa).

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

Odp: Sieć/Internet klienty Stik/Sting TOS.

aFTP i MyMail powinny działać pod TOSem 2.06. Highwire też, jak będzie NVDI.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

28

Odp: Sieć/Internet klienty Stik/Sting TOS.

Hmm bazuję na tym co widzę w ReadMe/Infofilach i domowych stornach tych programów, a także na tym
jak się u mnie zachowują.

aFTP - nie ma mowy żeby go zmusić do odpalenia;
Highwire - owszem z NVDI niby się uruchamia, pojawia się górne Menu a na środku logo z nazwą, ale zaraz znika kursor myszy,
i program sobie tak wisi i zostaje tylko RESET;
MyMail - owszem udaje się uruchomić, ale chodzi niestabilnie i straaaasznie poooowoooliiii :)

aFTP i MyMail mimo NVDI krzyczą o zbyt niskim AESie.

Ostatnio edytowany przez erOS (2014-05-20 10:17:17)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

Odp: Sieć/Internet klienty Stik/Sting TOS.

To możesz jeszcze MagiC dorzucić i powinno być ok.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

30

Odp: Sieć/Internet klienty Stik/Sting TOS.

heh, a używanie klienta maila na ST w dzisiejszych czasach nie jest nieco hmmm :P
Chcesz korzystać na co dzień, czy dodać acziwment - wysłałem maila z ST ;)?
pozdr
Bachoo

31

Odp: Sieć/Internet klienty Stik/Sting TOS.

Bachoo:  Hehe masz rację :)

Prawdę mówiąc to nie wiem jeszcze jakie będzie ostateczne przeznaczenie tego całego zamieszania.
Przede wszystkim chciałem zrobić przegląd dostępnego softu i chciałem mieć rozeznanie co się dziś na ST daje używać,
w jakim zakresie i na ile względnie przyjemnie a co nie.
Na koniec postaram się zrobić jakieś podsumowanie aby i inni mieli jakiś z tego pożytek.

Szczerze wątpię aby ST dało rade całkowicie mi zastąpić we wszystkich sieciowych usługach PCta ale w niektórych
jeżeli będzie to znośne to jeżeli nie zastąpi to na pewno może dublować jego role...

A czy mail wysłany z klienta pc czy atarowego to chyba jeden grzyb nikt przecież nie czyta pełnych nagłówków
i nie śledzi z jakiego akurat klienta wyszła poczta, a w podpisie to ludzie umieszczają różne głupoty :>

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

32

Odp: Sieć/Internet klienty Stik/Sting TOS.

erOS napisał/a:

Zakradło się sporo nieścisłości w tym topiku.

Od początku było zaznaczone, że chodzi o programy
pod TOS'a :) Ba, pierwotnie podawałem nawet minimalistyczny
konfig czyli moja stara FM'a 1 MB, TOS 1.02.
Docelowym konfigiem był/jest STE 4 MB TOS 2.06.

Z tego powodu, wydaje mi się, że programy takie jak aFtp, Highware czy MyMail odpadają.

A tak, wybacz moje podszepty odnośnie MyMail, nie zerkałem w readme'y, a na głównej stronie jest tylko "for TOS machines", więc jakoś tak luźno i bezsensu założyłem, że zadziała na każdym dużym.
A do działania wymaga jakiś dziwacznych AES'ów :)
Ale za to sam się zmobilizowałem i dziś odpaliłem ostatnią wersję tegoż, i przyznam że fajniasty choć mocno wolny. Muszę pokukać czy coś nie zdupcyłem czy tak ma po prostu być i już :)

Ostatnio edytowany przez jury (2014-05-20 20:18:21)

33

Odp: Sieć/Internet klienty Stik/Sting TOS.

Wybaczam choć nie wiem po co te kpiny.
A na głownej stronie to jest "for TOS based computers",
ale zaraz poniżej trochę obszerniejsze "System requirements".

BTW. to MyMail pod TOSem z NVDI jak i na MagiCu bez NVDI kiepsko wyświetla ikony przycisków.
Jutro obadam MagiCa z NVDI ;)  Tak czy siak MyMail nawet jak będzie w pełni sprawny to jego mułowatość
na zwykłym ST praktycznie go wyklucza z zabawy.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

34

Odp: Sieć/Internet klienty Stik/Sting TOS.

Hmm przypadkiem trafiłem na info, że niejaki Cooper z grupy Paradize, opracowywał swojego klienta IRCa.
Jakoś tak miało to wyglądać - http://paradize.final-memory.org/images/ircste.jpg
Ktoś miał to w rękach? Jest to gdzieś do pociągnięcia?

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

35

Odp: Sieć/Internet klienty Stik/Sting TOS.

Sam za tym grzebałem, wychodzi na to, że to jest nieukończona jjego paraca która nigdy nie ujrzała światła dziennego w postaci plików binarnych zdolnych do odpalenia się na STe.

.: miejsce na twoją reklamę :.