26

Odp: Portfolio File Transfer Device

Również jestem zainteresowany takim cackiem. Ew. po prostu jakiś czytnik ramkietek na PC (może być na kablu).

I Ty zostaniesz big endianem...

27

Odp: Portfolio File Transfer Device

miker, taki czytnik to też by było fajne rozwiązanie. Nie trzeba by niczego ruszać w samym komputerze. Tylko teraz pytanie, kto ewentualnie byłby w stanie wykonać coś takiego i czy byłby chętny.

Ostatnio edytowany przez innuendo (2010-09-11 09:46:52)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

28

Odp: Portfolio File Transfer Device

innuendo napisał/a:

Tylko teraz pytanie, kto ewentualnie byłby w stanie wykonać coś takiego i czy byłby chętny.

Układ FT2232 za około 20 zł w trybie Host Bus Emulation chyba dałby radę w dosyć prosty sposób to załatwić?

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

29

Odp: Portfolio File Transfer Device

krzyc, nie znam się zupełnie na tym, ale jeśli uważasz, że to byłoby rozwiązanie, to czemu nie?

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

30

Odp: Portfolio File Transfer Device

Witajcie, na wstępie się przywitam, bo czytam wasze forum lecz teraz jestem zmuszony napisać zapytanie o prośbę.

Zakończyłem już projekt odnośnie podłączenia compact flash z czeskiej strony na Atari portfolio.
Mam problem gdyż nie posiadam żadnego interfejsu, a muszę na Atari wgrać pliki sterowników aby karta CF zaczęła mi działać.

Dlatego moja prośba o wgranie na moją kartę portfolio 64kb sterowników. Mogę do kogoś podjechać na terenie Warszawy (najchętniej okolice bewowo-włochy-ursus).

31

Odp: Portfolio File Transfer Device

Bump tematu. W szczególności, żeby Maestro widział, że jest zapotrzebowanie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

32

Odp: Portfolio File Transfer Device

dely napisał/a:

Bump tematu. W szczególności, żeby Maestro widział, że jest zapotrzebowanie.

Teraz większość moich sił przerobowych skupiłem na XCarta, ale jak skończę to obiecuję, że zajmę się tematem (w zasadzie to dokończę temat).

33

Odp: Portfolio File Transfer Device

i ja byłbym zainteresowany takim dewajsem w rozsądnej cenie.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

34

Odp: Portfolio File Transfer Device

Bump.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

35

Odp: Portfolio File Transfer Device

Ten bump to dlatego że masz 0,5MB RAM w swoim Pofo czy tak Ci się przypomniało? ;)

36

Odp: Portfolio File Transfer Device

Przypomniało mi się, bo mam 0,5MB RAM w swoim Pofo :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

37

Odp: Portfolio File Transfer Device

Tytułem wyjaśnienia wyjaśniam, że przeróbka w Portfolio, którą robił M.Locisz razem z interfejsem CF NIE BLOKUJE dostępu do zwykłych Memory card. Po awarii zasilania musimy od nowa nagrać sterowniki CF, a najlepiej je skopiować z takiej karty.

Co do używania Pofo do różnych celów, moja propozycja:
- ściągam ebooka
- konwertuję litery na Mazovię (moje Pofo ma polskie litery)
- uruchamiam Mobipocket creator, generuję pdb
- odpalam na PoFo AportisDoc reader i czytam książkę
Kilka lat temu jak chodziłem z wózkiem do parku brałem też pofo do czytania :)

38

Odp: Portfolio File Transfer Device

1. nic nowego przez te lata w sprawie diwajsa?
2. do czego może służyć? zanabyłem drogą kupna kartę hpc-750 chess i mogę grać :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

39

Odp: Portfolio File Transfer Device

W temacie a może nie w temacie :-)

Ja do ludzkiego przewalania plików z/i na Pofo używam dyskietek Zip 100MB. Właściwie to mam 2 sztuki i wszystko się na nich  mieści co udało mi się na pofo zgromadzić.

Przy czym aby rozwiązanie było - nazwijmy to cywilizowane i zgodne z dzisiejszymi czasami to:

- pofo chodzi sobie z napędem ZIP 100mb lpt - mam tutaj sterownik od Klausa - na dyskietce są 3 partycje 32mb - przy czym PC widzi tylko ta pierwszą

- do mojego mac'a lub PCta mam napęd ZIP 250mb usb - każdy sprzęt to rozpoznaje i bez problemu chodzi z dyskietkami 100mb

Rozwiązanie jest proste i fajne. Pewnie w 100% nie rozwiązuje korzyści z posiadania CF ale ja mam dwie karty OPTROL 1 i 4mb (flaszowane) i to załatwia mi temat mobilności portfolio.

40

Odp: Portfolio File Transfer Device

szymonu napisał/a:

W temacie a może nie w temacie :-)

Ja do ludzkiego przewalania plików z/i na Pofo używam dyskietek Zip 100MB. Właściwie to mam 2 sztuki i wszystko się na nich  mieści co udało mi się na pofo zgromadzić.

Przy czym aby rozwiązanie było - nazwijmy to cywilizowane i zgodne z dzisiejszymi czasami to:

- pofo chodzi sobie z napędem ZIP 100mb lpt - mam tutaj sterownik od Klausa - na dyskietce są 3 partycje 32mb - przy czym PC widzi tylko ta pierwszą

- do mojego mac'a lub PCta mam napęd ZIP 250mb usb - każdy sprzęt to rozpoznaje i bez problemu chodzi z dyskietkami 100mb

Rozwiązanie jest proste i fajne. Pewnie w 100% nie rozwiązuje korzyści z posiadania CF ale ja mam dwie karty OPTROL 1 i 4mb (flaszowane) i to załatwia mi temat mobilności portfolio.

Trzeba jakieś stery do zipa na pofo?

http://www.facebook.com/RetroGraneLegnica
Stanowczo za dużo wszystkiego...

41

Odp: Portfolio File Transfer Device

szymonu napisał/a:

W temacie a może nie w temacie :-)

Ja do ludzkiego przewalania plików z/i na Pofo używam dyskietek Zip 100MB. Właściwie to mam 2 sztuki i wszystko się na nich  mieści co udało mi się na pofo zgromadzić.

Przy czym aby rozwiązanie było - nazwijmy to cywilizowane i zgodne z dzisiejszymi czasami to:

- pofo chodzi sobie z napędem ZIP 100mb lpt - mam tutaj sterownik od Klausa - na dyskietce są 3 partycje 32mb - przy czym PC widzi tylko ta pierwszą

- do mojego mac'a lub PCta mam napęd ZIP 250mb usb - każdy sprzęt to rozpoznaje i bez problemu chodzi z dyskietkami 100mb

Rozwiązanie jest proste i fajne. Pewnie w 100% nie rozwiązuje korzyści z posiadania CF ale ja mam dwie karty OPTROL 1 i 4mb (flaszowane) i to załatwia mi temat mobilności portfolio.

Trzeba jakieś stery do zipa na pofo?

http://www.facebook.com/RetroGraneLegnica
Stanowczo za dużo wszystkiego...

42

Odp: Portfolio File Transfer Device

sorry że długo musiałeś czekac na odpowiedź.

Tak - aby na PoFo korzystać z ZIP 100 LPT potrzebujesz sterownika od Klausa
http://leute.server.de/peichl/pfe.htm
Kosztuje kilka złotych ale załatwia temat doskonale.

...

a wracając do tematu co można robić na PoFo:
- pisac programy w asemblerze (masm, desmet), turbo pascalu, c, forth, power basic itd.
- sporo czytać tzw. pofo ebook'ów
- mając interfejs szeregowy i mój najnowszy nabytek Wifimodem232 można podłączać się do BBS'ów !!!
- grać w prościutkie gry
- oglądać demka, animacje i grafiki

i wiele innych rzeczy na tym sympatycznym ATARI ...

... kocham ten komputerek :-)

43

Odp: Portfolio File Transfer Device

Teraz widzę, że sterownik 8 Ojków kosztuje. Akceptowalna cena. A co do samego POFO to też uważa, że jest rewelacyjne. Genialne w swojej prostocie i własnie tym kasuje (jak dla mnie) Psiony i inne HaPeki. Jak ogarnę LPT to wchodzę w to bardziej.

Podobno ponad miesiąc na bateriach pracuje. Coś pięknego.

Ostatnio edytowany przez okult (2018-02-22 19:34:50)

http://www.facebook.com/RetroGraneLegnica
Stanowczo za dużo wszystkiego...

44

Odp: Portfolio File Transfer Device

okult napisał/a:

Podobno ponad miesiąc na bateriach pracuje. Coś pięknego.

Miesiąc to baterie wytrzymają jak nie będziesz komputerka używał. Czyli podtrzymają mu pamięć przez ten czas. Jak odpalisz, to popracuje efektywnie kilka godzin.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

45

Odp: Portfolio File Transfer Device

Nie wiem jak definiujesz 'efektywne pracowanie' :-)

Ja oceniam że PoFo na dobrych alkaicznych bateriach popracuje 72h. Używając go do czynności opisanych powyżej (no może poza graniem ;-)

46

Odp: Portfolio File Transfer Device

Przede wszystkim sam fakt zastosowania baterii AA jest już mistrzostwem świata. Sprzęt miał służyć, a dziś ma wydrylować kieszeń. Dla mnie to jest idealny przykład sprzętu zrobionego do pracy. Bez zbędnych bajerów, a maksimum funkcjonalności.

http://www.facebook.com/RetroGraneLegnica
Stanowczo za dużo wszystkiego...

47

Odp: Portfolio File Transfer Device

trub napisał/a:

Tytułem wyjaśnienia wyjaśniam, że przeróbka w Portfolio, którą robił M.Locisz razem z interfejsem CF NIE BLOKUJE dostępu do zwykłych Memory card. Po awarii zasilania musimy od nowa nagrać sterowniki CF, a najlepiej je skopiować z takiej karty.

Tytułem wyjaśnienia do wyjaśnienia, sterownik (POFOCF.SYS) i CONFIG.SYS (wpis DEVICE=...) musi oczywiście być na napędzie c:, który nie przeżywa awarii zasilania.
Przenoszenie na napęd CF jest uciążliwy (przynajmniej dla mnie powolny) przez złącze równoległe. Karta CF jest za to widoczna po podłączeniu do PC, ale że jest sformatowana FAT12, dostęp jest utrudniony. Rozwiązałem ten problem prostym skryptem, w którym przez opcję "offset" jest dostęp do konkretnego odcinka 32MB na karcie:

https://github.com/sq7bti/transpofo/blo … t_drive.sh

Zauważyłem podczas używania, że PoFo ma problem gdy w PATH jest ścieżka do napędu CF.

s.

poszukuje kwarcu 14.187576 MHz (CO70034)

48

Odp: Portfolio File Transfer Device

O jak fajnie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.