Temat: Aukcja Amiga 1200 handlarz

http://allegro.pl/amiga-1200-box-plomba … ml#thumb/1

W zeszłym roku w maju ten zestaw(dosłownie) poszedł za 1200zl (dogadane poza Allegro ale kupione przez Allegro kup teraz 1200zł  przed dogadaniem cena kup teraz była 1500zł). Prawie równo po roku zestaw wraca. Można obstawiać cenę ;)

2

Odp: Aukcja Amiga 1200 handlarz

Ale że niby co? Sprzedajesz to teraz czy rok temu sprzedałeś ? Nie rozumiem o co Ci chodzi w tym temacie... Że ceny są wysokie ?
Niedawno Amiga od jednego z użytkowników ppa.pl poszła prawie za 1,8k na allegro -  http://allegro.pl/amiga-1200-i6716790372.html. Jak jest dobry egzemplarz to i cena winduje.

Ostatnio edytowany przez darque (2017-03-16 21:08:18)

I am operator of my pocket calculator

3

Odp: Aukcja Amiga 1200 handlarz

Nie ja sprzedałem tylko pokazuje że zostało to kupione by sprzedać drożej ta sama aukcja co rok temu z tą samą Amigą.  Jak dla mnie może iść za 3tys. Dałem to jako ciekawostkę byście obstawili cenę końcową. Taka zabawa - rozumiesz? Nikogo nie oczerniam czy coś w tym stylu zwyczajna ciekawostka aby rozruszać was. dokładnie ta w zeszłym roku (maj) poszła za 1200zł więc z ciekawości warto obserwować ile po roku więcej są w stanie dać kolekcjonerzy. Temat Bałagan więc chyba nie zamieszczamy tu tylko informacji śmiertelnie poważnych?

4

Odp: Aukcja Amiga 1200 handlarz

pilat23 napisał/a:

więc z ciekawości warto obserwować ile po roku więcej są w stanie dać kolekcjonerzy.

Chyba bogaci kolekcjonerzy - ja nie uważam jakiejkolwiek amigi za godnej płacenia więcej niż 500zl, nawet z ppc. Że co? Że jest ich mało? A to co, schematów nie ma, nie można zbudować nowych? Ew. FPGA? (inb4 Minimig).

(-)OlaHime/Nerve
{130xe:antonia4mb,sophia2,ideplus2.0revf}{65xe}{800xl}{LDWsuper2000}{1050}{CX85}

5

Odp: Aukcja Amiga 1200 handlarz

Za gołą Amigę z dyskiem 170MB tyle dać? :) No cóż, każdy ma prawo robić ze swoimi pieniędzmi co chce ;) Ale chciałbym namiary na kupującego, skoro lubi tak przepłacać, chętnie bym mu kilka rzeczy sprzedał z "odpowiednią marżą" ;)

6

Odp: Aukcja Amiga 1200 handlarz

@pilat23 : spoko , już rozumiem. Dałeś taki temat z tym handlarzem że nie wiem, myślałem że chcesz kogoś ostrzec przed czymś czy coś.

Amigi 1200 doganiają ceny Falconów sprzed kilku lat. Idac tym tempem za 3 lata ta sama Amiga 1200 zostanie sprzedana pewnie za 3,5 k.

I am operator of my pocket calculator

7

Odp: Aukcja Amiga 1200 handlarz

darque: pewnie tak, ale wtedy tylko kolekcjonerzy będą je kupować, bo "praktycy" postawią na emulację programową/sprzętową (w stylu FPGA), bo wyjdzie taniej, no i nie będzie problemów z serwisowaniem - sprzętu będzie z biegiem czasu brakować, części zamiennych prędzej czy później też... chyba, że kopiarki atomowe będą powszechnie dostępne ;) aczkolwiek jeszcze ich nie stworzono nawet jako prototypów ;)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2017-03-17 17:17:29)

8

Odp: Aukcja Amiga 1200 handlarz

2 lata temu A1200 kosztowała 260zł.

9

Odp: Aukcja Amiga 1200 handlarz

A 4.5 roku temu kupiłem nieużywanego Falcona w boxie z instrukcjami jak ze sklepu za 300 euro :)

Tylko że ostatnio widziałem jak goła 1200 poszła za 1800 - fakt że w bardzo ładnym stanie ale bez boxów itp. ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: Aukcja Amiga 1200 handlarz

Ja swoją A1200 zapłaciłem w styczniu 700Pln. Bardzo ładny egzemplarz i myślę że wart swojej ceny. Wieczorowi pozazdroszczę :) , ale sam chyba nigdy nie kupię Falcona, za drogi. Już kupno Amigi i turbiacza do niej wydaje mi się finansowo nieracjonalne - ale i tak kupiłem. I bardzo zadowolony jestem. I już kombinuje żeby może szybsze turbo jakieś... Osobiście uważam też, że emulator nie zastąpi mi nigdy prawdziwego kompa. Muszę czuć  klawiaturę pod palcami i przekładać dyskietki czy kasety. W tym mam największy fun.

I am operator of my pocket calculator

11

Odp: Aukcja Amiga 1200 handlarz

3 lata temu był wysyp Amig 1200 bez pudełek. Obstawiłem na kilku aukcjach do 200zl najdroższą jaką wylicytowałem to 160zł byłem troszkę wkurzony że wygrałem na 4 aukcjach , że dużo kasy i po co tyle sprzętu. dziś już nie mam takich odczuć.

12

Odp: Aukcja Amiga 1200 handlarz

hmm nie wiem jak wam sie to udalo ale ja 4 lata temu kupowalem a1200 i jakos ponizej 400 pln nie udalo mi sie zejsc :)
no  juz ... przyznajcie sie ze jestescie stare torby i wam czas za szybko leci ;P

13

Odp: Aukcja Amiga 1200 handlarz

@drygol: ja kupiłem ajckowi bez najmniejszego problemu chyba właśnie wtedy albo i rok później za 90 euro :) I było takich spokojnie więcej, wówczas nie byłem zainteresowany. Zresztą teraz też nie :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

14

Odp: Aukcja Amiga 1200 handlarz

Wieczor - masz kontakt z Ajckiem? Jeśli możesz, to przypomnij mu temat z moim vbxe, bo nie jestem zwolennikiem powtarzania akcji na relacji As-Piter ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info