126

Odp: Książki SOETO

Tak jak już pisałem, koniec stycznia jest terminem, który założyłem jako końcowy. Może jednak być trochę opóźnienia, korekta zajmuje sporo czasu.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

127

Odp: Książki SOETO

Własnie i nie poganiajcie, sie doczekać nie mogą no :-)

128

Odp: Książki SOETO

Dzięki Secon :)
Zostało pięć sztuk, jeśli jeszcze ktoś nie zamówił.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

129

Odp: Książki SOETO

Ponieważ wiele osób bombarduje mnie mailami, spieszę poinformować, że jeszcze 2-3 tygodnie potrzebuję aby ukończyć druk książki. Termin oszacowałem jak widać zbyt optymistytcznie, a trudności mi się piętrzą. Mam nadzieję, że nie będzie to pierwsza i ostatnia książka wydana przez Retronics Publishing....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

130

Odp: Książki SOETO

Jurek , trzymam kciuki.. aby nie było pare lat zajęło kupienie książek by soeto..

131

Odp: Książki SOETO

Przy okazji chciałem zapytać, czy byliby chętni na reedycję książki jak w załączniku?

Ostatnio edytowany przez Duddie (2017-03-16 19:29:38)

Post's attachments

6502.jpg 535.05 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

132

Odp: Książki SOETO

Jak najbardziej!

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

133

Odp: Książki SOETO

duddie: tak, to jedna z podstawowych pozycji. Tylko proszę bez "poprawek" ani aneksów żadnych amatorów.

KMK
? HEX$(6670358)

134

Odp: Książki SOETO

biorę w ciemno! :)

135

Odp: Książki SOETO

Co prawda, zerkając w prawo, widzę ją na półce, ale nową biorę :)

Ostatnio edytowany przez Pecus (2017-03-16 22:47:39)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

136

Odp: Książki SOETO

Również.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

137

Odp: Książki SOETO

Ja też. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

138

Odp: Książki SOETO

Również jestem chętny

139

Odp: Książki SOETO

+1

140

Odp: Książki SOETO

drac030 napisał/a:

Tylko proszę bez "poprawek" ani aneksów żadnych amatorów.

Nawiązujesz do dodatków do książki Asembler 6502?
Rozumiem, że je przeczytałeś i masz jakieś konkretne uwagi/zarzuty?

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

141

Odp: Książki SOETO

Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

Książka NOT jest solidnie opracowaną pozycją (w przeciwieństwie do Ruszczyca, który jest tylko dobry z braku czegoś innego) i nie ma sensu jej psuć dodawaniem do niej jakiejś amatorszczyzny. Nie bardzo rozumiem, co może być w moim poście niejasnego.

KMK
? HEX$(6670358)

142

Odp: Książki SOETO

Jako autorowi jednego z dodatków do książki Ruszczyca zrobiło mi się trochę przykro, kiedy przeczytałem Twoje sformułowanie "jakaś amatorszyzna" w kontekście dodatków do książek o Atari. Może źle Cię zrozumiałem.

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

143

Odp: Książki SOETO

Trzeba uważać, w czyim towarzystwie się występuje.

KMK
? HEX$(6670358)

144

Odp: Książki SOETO

Aha. Przyjmuję wrzucenie mnie do jednej szufladki z XXL-em jako komplement.
Mogę być takim gorszym sortem Atarowca ;)
Pozdrawiam

@Duddie,
skoro ta książka ma taką dobrą reklamę, to ja też jestem chętny :)

Ostatnio edytowany przez Montezuma (2017-03-18 08:48:32)

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

145

Odp: Książki SOETO

Drac030 chodzi raczej o amatorszczyzne Ruszyca, ktorego ksiazke nazywa niesolidna, dobra tylko z powodu braku innych publikacji ;-)

Nie zgadzam sie z tym, ksiazka Ruszyca jest pozycja dla atarowca, porusza tematy bliskie atari, wiele przykladow ma kontekst atarowy, i niestety dla nieatarowca jest to pozycja malo wartosciowa faktycznie dobra tylko w przypadku braku innych publikacji :-)

Natomiast wartoscia dodana ksiazki Ruszyca sa suplmenty - w przypadku tej drugiej ksiazki o 6502 nie mialyby sensu poniewaz ta druga nie zawieta kontekstu atari - faktycznie z tego powodu moze byc postarzegana jako "profesjonalna" ale tylko dla nieatarowcow.

jesli natomiast Drac030 nie chodzilo o towarzystwo Ruszyca tylko mojej szanownej osoby to zastanawiajace jest ze amator w suplemencie o nieudokumentowanych rozkazach potrafil rzetelnie przedstawic weryfikowalne informacje a "profesjonalista" w artykule o tej samej tematyce kompletnie sie zblaznil przedstawiajac informacje... nieprawdziwe :-) przez co wartosc tego artykulu byla na poziomie "Pudelka".

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

146

Odp: Książki SOETO

drac030 napisał/a:

Książka NOT jest solidnie opracowaną pozycją (w przeciwieństwie do Ruszczyca, który jest tylko dobry z braku czegoś innego)

Cholera, nauczyłem się asemblera 6502 z książki Ruszczyca i mam o niej jak najlepsze zdanie. Biegnę po książkę NOT, aby uzupełnić braki w wiedzy.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

147

Odp: Książki SOETO

No teraz mnie też zaintrygowaliście wydaniem autorstwa dwóch panów K. 
Gdzieś to mam w kartonach w odróżnieniu księgi "sentymentalnej" Ruszczyca na półce pod ręką.

148

Odp: Książki SOETO

Niniejszym chciałbym przeprosić wszystkich oczekujących na wysyłkę książki "Asembler 6502" i poinformować, że książka jest obecnie w druku. Jeszcze trochę czasu potrzebuję (a właściwie to drukarnia) żeby dokończyć druk i oprawę. Aby zrekompensować czas oczekiwania, udostępniam jeden rozdział i jeden z aneksów. Naprawdę warto poczekać...

Post's attachments

Aneks.pdf 121.14 kb, liczba pobrań: 31 (od 2017-03-19) 

Rozdział 2.pdf 170.37 kb, liczba pobrań: 32 (od 2017-03-19) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

149

Odp: Książki SOETO

A będzie jeszcze opcja zamówić w przyszłości?

(-)OlaHime/Nerve
{130xe:antonia4mb,sophia2,ideplus2.0revf}{65xe}{800xl}{LDWsuper2000}{1050}{CX85}

150

Odp: Książki SOETO

Jak coś zostanie to tak. Nie wykluczam kolejnego nakładu, jeśli będą chętni.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...