1

Temat: Atari TT jak wylaczyc glosniczek

Witam,

mam pytanie chodzi mi o mozliwosc wylaczenia glosniczka w Atari TT, na falconie jest cos takiego nazywa sie speakoff.prg, tak zeby to np robic przy starcie komp-a, nie mowie tutaj o CPX (general.cpx) chodzi o mozliwosc uruchamia gierek na czystym TOS-ie jedynie np krociutki programik w Auto zebyu to zalatwial

Ostatnio edytowany przez Kroll (2017-03-21 00:05:15)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: Atari TT jak wylaczyc glosniczek

wypnij :)

JiL Fan.

3

Odp: Atari TT jak wylaczyc glosniczek

To tez jest rozwiazanie ale ostateczne,  od czasu do czasu piszac cos lubie uslyszec klik klawiatury a do tego nie bede potrzebowal podlaczac TT do wznacniacza i kolumn :)

Ostatnio edytowany przez Kroll (2017-03-22 09:33:04)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

4

Odp: Atari TT jak wylaczyc glosniczek

No to może jakieś rozwiązanei w stylu, "klepane młotkiem u Maliniaka w garażu." :)
czyli. 
jakiś miniaturowy mikro włącznik na przewodzie od głośniczka. ?
Mozna dyskretnie umieścić gdzieś z tyłu, wielkości przycisku reset. :)

5

Odp: Atari TT jak wylaczyc glosniczek

Sprawdzilem dokladnie, na forum.com podeslali mi jeszcze programik o nazwie Falcom volume down, ale on tez nie dziala pisze poprostu poczas uruchomienia Falcon volume down, ale nie dziala na TT co mnie wcale nie dziwi.
Zastanawia mnie jednak co innego uruchamiam General.cpx i tam sa ikonki ktore wylaczaja calkowicie speaker oraz np klik klawiatury i uzywajac tego samego CPX zarowno na falconie i na TT daja pozadane efekty, czyli majac dostep do zrodla mozna byloby to latwo zmienic bo musi to wylaczac ta sama komenda, bo uruchomienie programu falconowego speakoff.prg  pokazuje ze nie jest to falcon
To tyle w tym temacie, szukajac nadal jakiegos rozwiazania :), bez ingerencji oczywiscie odlaczenie jest jakims rozwiazaniem ale ostatecznym :)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

6

Odp: Atari TT jak wylaczyc glosniczek

Niestety ten głośniczek bywa strasznie irytujący, nawet po wyłączeniu jakąś kontrolką, gra potrafi go później sama włączyć :(

7

Odp: Atari TT jak wylaczyc glosniczek

A wiec, przy okazji innego problemu, znajomy z anglojezycznego forum podeslal mi programik ktory wylacza np irytujacy klik klawiatury w momencie, wlaczania albo bootowania o ktorym tu przy okazji roznych watkow bylo opisywane, plik o nazwie keyoff.prg, do pobrania (dziala na falconie i TT, to zapewne na ST tez)

https://sites.google.com/site/probehous … oad/dl_fav

Jacques: masz niestety racje, wylacze sobie klik klawiatury np w TOSie, ale gry potrafia go wlaczyc :(

Ostatnio edytowany przez Kroll (2017-07-09 22:03:55)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

8

Odp: Atari TT jak wylaczyc glosniczek

Czy ktoś dobry mógłby zrobić zdjęcie gdzie i jak powinien być wpięty głośniczek w TT?