301

Odp: Sparta Commander

drac030 - serdeczne dzięki za SC, genialna rzecz! smile

--edit--
Jeszcze takiego pluskwiaka znalazłem:
Załóżmy, że mam ten DEVICE RAMDISK O,8. Ramdysk ma jakieś ~126kb, kopiuje na niego plik 128kb - widzę komunikat "Disk full". Po klepnięciu RETURN, lewy i prawy pane na wszystkich pozycjach pokazują coś co przypomina nazwę pliku, który się nie zmieścił. Jeżeli teraz uruchomię komputer ponownie SC już nie wstanie - ślepa ścieżka.

Ostatnio edytowany przez calypso2k (2015-10-08 23:29:10)

302

Obiecana nowsza wersja SC, 0.9.5c. Różnica polega na tym, że dodanie "Y" na końcu odp. zmiennej środowiskowej spowoduje automatyczną instalację w ramdysku, jeśli takowy istnieje. Czyli np. jeśli SCMAIN.OVL mamy w katalogu C:>SYS, dajemy w CONFIG-u:

SET SC=C:>SYS>SCMAIN.OVL,Y

Jeśli ramdysku nie ma, owo "Y" zostanie zignorowane.

Problemy ze stabilnością (fakap po "Disk full" itp.) to nie jest, niestety, wina SC, tylko błędu w jednej z funkcji biblioteki SDX 4.4x. Korzysta z niej, oprócz SC, także MENU. Ten błąd jest już poprawiony i jeśli beta-testerzy nie znajdą niczego nowego, niedługo pewnie wypuścimy service-packa wink (tj. SDX 4.48).

Post's attachments

sc095c.arc 20.48 kb, liczba pobrań: 16 (od 2015-10-09) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
KMK
? HEX$(6670358)

303

Opcja Y działa jak ta lala tongue
No to czekam na SDX 4.48.

Podziękował serdecznie.

304

Co do problemu z PBI: PBI.SYS trzeba załadować przed RAMDISK.SYS. Wtedy będzie działało. Ale tak serio, to z PBI.SYS można chyba w większości wypadków zupełnie zrezygnować bez szkody dla środowiska naturalnego.

Co do CONFIG-a, zamiast:

USE BANKED
DEVICE SPARTA
DEVICE SIO
DEVICE ENV

lepiej dać:

USE BANKED
DEVICE ENV
DEVICE SPARTA
DEVICE SIO

ENV będzie wtedy w stanie zwolnić pamięć zajętą defaultowo na zmienne środowiskowe, przez co oszczędzasz 256 bajtów (w ext).

A zamiast:

SET SCRDEF=$DB,$D1,$00,$00,$00

prościej dać:

SET SCRDEF=$DB,$D1

bo colbak i tak jest $00, a oba marginesy ustawione na $00 są ignorowane.

KMK
? HEX$(6670358)

305

Jak napisano, tak postąpiłem - dzięki za pomoc.

Faktycznie nie znalazłem jeszcze nic, co wymagało by PBI.SYS, ale fajnie by było jakby np. w manualu do Sparty takie rzeczy były opisane. Z drugiej strony wiem, że utrzymywanie tak wielkiej dokumentacji jest jak cierń w d.
Ostatnio męczyłem fjc, bo nie wiedziałem, że nie mogę w BIOSie Ulti jednocześnie wybrać HI-Speed OS i High-Speed SIO, bo powoduje to...  blokadę klawiatury smile
Dlatego zostają fora smile

Jakbym coś jeszcze "wynalazł" będę pisał.

306

Z tego co mi wiadomo, to narzędzia do obsługi SIDE od FJC'a (FDISK, MATR którego polecam, oraz inne) wymagają PBI.SYS.
Ale niech się sam autor wypowie, wiem że tu zagląda :>

.: miejsce na twoją reklamę :.

307

Thank you, but no: neither the Ultimate PBI BIOS nor SDX soft-driver for SIDE (nor any of the tools) require PBI.SYS. wink

308

calypso2k napisał/a:

Z drugiej strony wiem, że utrzymywanie tak wielkiej dokumentacji jest jak cierń w d.

Utrzymywaniem dokumentacji zajmują się oddziały zagraniczne naszej ponadnarodowej korporacji wink

KMK
? HEX$(6670358)

309

No sorry, ktoś musi "czarną" robotę odwalać tongue

310

Witam.
Jestem tu nowy.
Co prawda Atari mam od końca lat 80-tych, ale długo go nie używałem.
Nie tak dawno stałem się szczęśliwym posiadaczem SDX 4.48
i choć nie mam w moim Atari karty graficznej to i tak postanowiłem
się pobawić Sparta Commanderem. Rzeczywiście świetny program, gratulacje Draco.
Ale mam jeden problem, otóż gdy wcisnę ctrL i wybiorę inny dysk to wyskakuje mi "202 System error".
Czy coś przegapiłem, czy powinienem coś zmienić w ustawieniach?
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam wszystkich Grzegorz.

311

W Toolkicie z lipca 2016 był SC z takim błędem. Weź sobie poprawioną wersję Toolkita stąd: http://sdx.atari8.info/index.php?show=en_download_beta - powinno pomóc.

KMK
? HEX$(6670358)

312

Wielkie dzięki. Pomogło.