1

Temat: The Black Lotus - Atari

TBL chyba każdy zna ;)
To że były próby robienia przez TBL czegoś na Falconie to chyba też większość z nas wie (np. dema 'Outfast' czy 'Relics')

Pewnie nieco mniej ludzi wie, że byli też zamieszani w prod. trackera na STe - Octalyser, ale, że wydali 'demo' na ST w 1991 r. i że to był 1st world TBLu to sam nie wiedziałem ;)

prod. tutaj ;) https://demozoo.org/productions/76093/

Dobry też jest opis grupy na demozoo:

"The Black Lotus is a Swedish-based demo group, formed in 1989 when Atari coder Dickhead and his companion Rubberduck decided to build their own group..."

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

2

Odp: The Black Lotus - Atari

Ooo, niezłe wykopalisko i ciekawostka. erOs, powinieneś w IPN pracować :)

Widać jednak że początki TBL na Atari były mega słabe ;) Co innego Sanity, które na ST robiło całkiem sympatyczne rzeczy (pamiętam zoom rotatora).

Anyway - thx for sharing! ;)

UPDATE: chodziło mi oczywiście o znaną głównie z Amigi grupę SANITY, nie Sentry ;)

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2017-03-29 13:01:15)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

3

Odp: The Black Lotus - Atari

a ja lubie własnie te słabe rzeczy... lubie śledzic historie grup z początku ich dziłalaności  i potem jak się znakomicie rozwijali,  przykładem jest TEX ( na czele z najlepszym chiptunowcem MADMAXem ) - moim zdaniem najlepsza grupa na ST .

.

4

Odp: The Black Lotus - Atari

@eros: TBL do duża grupa, która w szczycie miała liczbę członków w liczbie kilkudziesięciu - tak naprawdę wiele produkcji pod etykietą "TBL" tworzyło wielu różnych ludzi - koderzy z PC to dawna grupa Logic Design (która istniała pod swoją nazwą jeszcze gry TBL już wymiatał na Amidze). Również produkcje na duże Atari to dzieła "różnych twórców pod marką TBL": np. Outfast robił Art (z użyciem m.in grafik Dannyego), natomiast w creditsach Relicsa widnieje m.in. Offa (odpowiedzialny m.in. za "Tint" i "Captured Dreams" na Amidze).

5

Odp: The Black Lotus - Atari

@macgyver:
oj przecież wiem,
to bardziej tak żartobliwe było i miało tylko zwrócić uwagę, że tę grupę utworzył atarowiec, a pierwsza produkcja TBLu była na Atari ;) A to demo na ST kodował założyciel grupy - Dickhead, który również kodował falconowego 'Relicsa' oraz amigowe 'Nugget'...

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.