26

Odp: Problem z uruchomieniem atari 65xe

laborant napisał/a:

Jeśli żaden inny czip na płycie nie grzeje się zdecydowanie ponad normę, robiąc zwarcie, które mogłoby coś za sobą pociągnąć, to nie ma obawy. Śmiało do dzieła. Wyjścia w zasadzie i tak nie ma.

Właśnie ze zdjęć termo wynika że bardzo mocno grzeje się procek (50st C) - ale może ma się tak grzać? No nic - kupię jeszcze podstawki pod pamięci i na weekendzie spróbuję wskrzesić atarynę.

YoteZ

27

Odp: Problem z uruchomieniem atari 65xe

Jeżeli komputer "stoi" to CPU może grzać się trochę ponad miarę. Nie świadczy to o jego uszkodzeniu.

28

Odp: Problem z uruchomieniem atari 65xe

Witam, ponownie - dzięki za wszelkie sugestie - problem rozwiązany przez wymianę pamięci.
Żeby to miało "ręce i nogi" kupiłem 8 podstawek DIP16, wylutowałem stare pamięci - niestety podczas tego zabiegu odpadła jedna ścieżka pod środkową (tą grzejącą się) pamięcią, ale naprawiłem to robiąc bypass z drucika po drugiej stronie płyty.
Wlutowałem podstawki, włożyłem nowe pamięci i TADAAAA! Wszystko działa!
Dzięki jeszcze raz za zainteresowanie się tematem, pomoc i wszelkie sugestie.
Pozdrawiam

PS
Teraz przymierzam się do naprawy stacji 1050 i magnetów XC/A12

Post's attachments

IMG_20170412_141042 (Large).jpg 553.18 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_20170412_141518 (Large).jpg 534.96 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_20170412_221654 (Large).jpg 328.47 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
YoteZ