1

Temat: atari STe i nowa stacja dysków

Witam

to co udało mi się znaleźć na sieci, jakoś do mnie nie przemawiało - w szczególności jeśli chodzi o złożoność rozwiązania, więc zrobiłem po swojemu

modyfikacja działa dla dowolnej stacji - jak zwykle trzeba sobie samemu zlokalizować potrzebne sygnały - w sumie to jeden sygnał - NDI lub jego odpowiednik

w stacji Samsung SFD-321B wygląda to tak:

http://spiflash.org/atari/ste-floppy.jpg

schemat jest oczywiście uniwersalny, należy jedynie pamiętać o tym, że linie DS podłączamy PO rezystorze, a jeśli takiego nie ma - należy go dodać tak, jak dla linii NDI

przechodze na tumiwisizm

2

Odp: atari STe i nowa stacja dysków

Candle..kiedy Ci sie energia skonczy ?? IHMO opisz swoja prace na stronie bo jest warta upublicznienia.

ps. a dla innych mniej chetnych na grzebanie Hxc floppy emulator.

juz dziala OK na atfie ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: atari STe i nowa stacja dysków

zrob jakis mniejszy, bo powala ;)

a to zrobilem bo mi demo (more or less than 0/dead hackers society) nie chcialo wczytac drugiego dysku ;)

przechodze na tumiwisizm

4

Odp: atari STe i nowa stacja dysków

tak zapytam;- czy istnieje dla STe jakiś programik, który wykona BOOT pliku MSA z dysku twardego (ACSI)?? - pytam, bo widziałem jedno demko, gdzie był jakiś loader, oraz plik MSA i całość odpala normalnie z twardysku ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: atari STe i nowa stacja dysków

Pin napisał/a:

tak zapytam;- czy istnieje dla STe jakiś programik, który wykona BOOT pliku MSA z dysku twardego (ACSI)?? - pytam, bo widziałem jedno demko, gdzie był jakiś loader, oraz plik MSA i całość odpala normalnie z twardysku ;)

http://ppera.07x.net/atari/imgrun.php

Było miło :) Do widzenia.

6

Odp: atari STe i nowa stacja dysków

łoł - artik-wroc DZIĘki :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: atari STe i nowa stacja dysków

Witam. No dobra, mam możliwość zdobycia za piwo stacji Samsung SFD-321B. Po zmodernizowaniu jej w/g foto i schematu będzie działać w ST? Czy prawidłowo będzie odczytywać, formatować i zapisywać?

8

Odp: atari STe i nowa stacja dysków

jesli stacja jest sprawna to bedzie
ja swoja po prostu kupilem nowa swego czasu do mojego ste

typ stacji tez ma drugorzedne znaczenie - jedyne co sie zmieni to punkty do ktorych trzeba bedzie sie wlutowac

przechodze na tumiwisizm

9

Odp: atari STe i nowa stacja dysków

No fajnie, tylko, że ja nie znam sie na tym aż na tyle, by móc samemu zmodernizować stację, by odezwała sie na ST. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć mi dlaczego stacja Mitsumi D359T3 tylko odczytuje, a nie zapisuje i formatuje? Czy to przez złe ustawienie zworek, czy trzeba coś jeszcze zrobić?

10

Odp: atari STe i nowa stacja dysków

A jaki daje komunikat? Może trzeba przesunąć zabezpieczenie na dyskietce? Jeśli to robisz a nie formatuje, to napęd może mieć uszkodzony czujnik WPRT.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

11

Odp: atari STe i nowa stacja dysków

Dziękuję za porady, ale właśnie zdobyłem oryginalną stację i działa. Borykanie z pc-towską stacją pozostawię sobie na gorsze czasy. Pozdrawiam.

12

Odp: atari STe i nowa stacja dysków

Odświeżam!

Czy przeróbka stacji PC-towej dla Atari i Amigi jest taka sama?

Znalazłem taki schemat: http://jope.fi/drives/sfd321b/amigasamsungsfd-321b.jpg

Schemat Candle-go jest nieco bardziej złożony, ale jestem za cienki, aby zrozumieć czym się różni w praktyce :(

Odp: atari STe i nowa stacja dysków

Powinna wystarczyć zmiana DF0/1, czyli krok 4 z tego opisu.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

14

Odp: atari STe i nowa stacja dysków

hmm...te współcześnie dostepne flopki patrząc na ilość pinów są jakieś "wykastrowane"... :(

ogólnie to k...a jesień idzie!

15

Odp: atari STe i nowa stacja dysków

Jak wymieniacie stacje w swoich ST/TT? Piłujecie obudowę (to chyba "grzech"), aczkolwiek widzę, że niektórzy zrobili to świetnie: http://i45.tinypic.com/116qnao.jpg?

Najchętniej zostawiłbym popsutą stację w swoim pierwotnym miejscu, a Lotharkowe HxC czy Goteka wstawiłbym do zewnętrznej obudowy. Niestety w przypadku Atari nie jest to takie proste ponieważ na rynku jest mało zewnętrznych stacji. Co o tym myślicie?

Ostatnio edytowany przez Tomek79 (2016-09-20 19:57:51)

16

Odp: atari STe i nowa stacja dysków

Adam Klobukowski napisał/a:

Powinna wystarczyć zmiana DF0/1, czyli krok 4 z tego opisu.

No właśnie, ja bym chciał wstawić Samsunga SDF-321b do stacji SF-314. Samo przestawienie zworki na DF0 nie wystarcza. Przerobienie pod Amigę  według tego schematu też nie działa. Stacja na PC działała bez problemu. Ma ktoś możę jakiś pomysł ?

Ostatnio edytowany przez goolash (2017-04-20 17:56:38)

17

Odp: atari STe i nowa stacja dysków

Zablokowałeś czujnik gęstości?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

18

Odp: atari STe i nowa stacja dysków

Duddie napisał/a:

Zablokowałeś czujnik gęstości?

Czy chodzi o pin 10 i 12 ? ( Używam dyskietek DD to chyba nie powinno mieć znaczenia ?)

Ostatnio edytowany przez goolash (2017-04-20 18:53:59)