Temat: Naprawa LDW 2000 - może ktoś się podejmie?

Kupiłem wczoraj LDW 2000. Mam sentyment do tego modelu, ponieważ taką właśnie stację miałem w dzieciństwie, kupioną w 1989 lub 1990. Egzemplarz świeżo nabyty niestety lekko niedomaga. Niedomagania objawiają się różnorako. Np. podczas cofania głowicy jakby "przejeżdża" o kilka cylindrów za daleko i wtedy się blokuje (widać po liczniku pozycji). Podczas formatowania z weryfikacją (polecenie FORMAT pod SpartaDOS X) po wykonaniu weryfikacji zawisa i nie chce kontynuować operacji. Na kilkanaście prób jeden raz udało mi się poprawnie sformatować dyskietkę tak, żeby później się wczytywał katalog (i nie chodzi o jakość dyskietek). Próby nagrania obrazu ADF niestety się powiodły, w najlepszym razie z powodu problemów z weryfikacją nagranych danych. Komputer, na którym to testowałem, to 65XE z U1MB, soft ładowany z Side2. Wyłączałem nawet szybki transfer dla tej stacji, ale to nie pomagało.

Czy jest na forum ktoś, najlepiej z W-wy (ale jeśli się nie da to wyślę pocztą), kto umiałby i byłby gotów zerknąć i wyregulować moją stację? Pomimo posiadania Side2, SIO2SD i stacji 1050 chciałbym, żeby to LDW poprawnie działało.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Naprawa LDW 2000 - może ktoś się podejmie?

a filc ci nie odpadl z "docisku" dyskietki do glowicy ?

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

3

Odp: Naprawa LDW 2000 - może ktoś się podejmie?

perinoid@ Napisz do Zenon-a..

4

Odp: Naprawa LDW 2000 - może ktoś się podejmie?

micromax napisał/a:

a filc ci nie odpadl z "docisku" dyskietki do glowicy ?

Jest taka opcja.

AS... napisał/a:

perinoid@ Napisz do Zenon-a..

Mail wysłany. Mam nadzieję, że do właściwego (Zenon/Dial) ;-)

Ostatnio edytowany przez perinoid (2017-04-20 22:01:57)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Naprawa LDW 2000 - może ktoś się podejmie?

tak, to właściwy Zenon ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Naprawa LDW 2000 - może ktoś się podejmie?

Zenon jest tylko Jeden!

Odp: Naprawa LDW 2000 - może ktoś się podejmie?

Na końcu prowadnicy głowicy jest czujnik w kształcie litery "C", przykręcony do obudową. Umyj go i ewentualnie próbuj przesunąć go do przodu , lub do tyłu.Oczywiście po poluzowaniu mocującej go śrubki. Pewności nie mam ,ale może. :)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

8

Odp: Naprawa LDW 2000 - może ktoś się podejmie?

Stacja pojechała dzisiaj do Zenona. Mam nadzieję, że to tylko drobnostka i niewielka regulacja załatwi sprawę. Się okaże :-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

9

Odp: Naprawa LDW 2000 - może ktoś się podejmie?

Stacja została skutecznie sprawdzona przez Zenona. Przy okazji dostała jeszcze Tomsa. Nie sądziłem, że LDW2000 może parcować praktycznie bezgłośnie! Nie słychać odgłosu przesuwanej głowicy, jedynie szum obracającej się dyskietki. Piękna sprawa. Polecam i dziękuję jeszcze raz.

PS. Wątek do zamknięcia.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.