Temat: Multicart do 600XL z 16KB RAM

Czy znacie jakieś rozwiązanie typu multicart, na które można (w prosty sposób, bo programatora EPROMÓW nie mam i nie ogarniam) wgrać zbiór obrazów z cartridgy, ale który by działał na nierozszerzonym 600XL z 16KB RAM? Nabyłem Sic!, ale niestety nie daje rady - zamiast listy wgranych gier mam krzaki (cart działa na 65XE). Standardowe cartridge, które sprawdzałem (Ms. Pac-Man, Basketball) działają poprawnie, więc to nie wina gniazda. Na 16KB niczego sensownego inaczej jak z carta nie odpalę, a Antonia się dopiero robi.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Multicart do 600XL z 16KB RAM

Ciekawe ale i nie tanie rozwiązanie by tylko sprawdzić czy zadziała to UNOcart. Był (?) do kupienia na AAge

3

Odp: Multicart do 600XL z 16KB RAM

Jest jeszcze Ultimate Cart, ale jeszcze droższy. UNOcart ma ograniczenie do 128 kB, jeśli chodzi o wielkość obrazu kartridża.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

4

Odp: Multicart do 600XL z 16KB RAM

Imo zaden nie bedzie dzialac. Wszystkie te carty uzywaja jakiegos loadera/wybieraka/cokolwiek ktore wymaga ramu powyzej $3fff (ktorego 600xl nie ma)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

5

Odp: Multicart do 600XL z 16KB RAM

No właśnie, jak pisze willy, jeśli trzeba coś załadować do wyższej pamięci, to nie zadziała. Pewnie dlatego Sic! też nie działa.
No nic. Zapakuję do środka Antonię i problem zniknie.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Multicart do 600XL z 16KB RAM

Yhhmmm.... ale Antonia jest rozszezeniem pamieci i oidp nie oferuje pamieci podstawowej ktora to jest potrzebna tym cartom.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

7

Odp: Multicart do 600XL z 16KB RAM

perinoid napisał/a:

No właśnie, jak pisze willy, jeśli trzeba coś załadować do wyższej pamięci, to nie zadziała. Pewnie dlatego Sic! też nie działa.
No nic. Zapakuję do środka Antonię i problem zniknie.

nie jestem pewny ale chyba Antonia nie oferuje tego czego oczekujesz.

dla pewnosci zapytalbym Simiusa przed zakupem.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

8

Odp: Multicart do 600XL z 16KB RAM

xxl napisał/a:

nie jestem pewny ale chyba Antonia nie oferuje tego czego oczekujesz.

dla pewnosci zapytalbym Simiusa przed zakupem.

Antonia oferuje 4MB pamięci. To wystarczy, żeby każdy cart zadziałał. Do tego nie ma znaczenia, ile pamięci było na płycie bo Antonia zastępuje pamięć na płycie. Mam jedną w 800XL i wyjęte wszystkie kości RAM bo nie są potrzebne. To tak w odróżnieniu od U1MB na przykład.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2017-04-24 07:26:29)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

9

Odp: Multicart do 600XL z 16KB RAM

TO się przyda ?    coś sp...o link

Ostatnio edytowany przez pajero (2017-04-26 18:40:07)

10

Odp: Multicart do 600XL z 16KB RAM

.. a musiałeś im to pokazać? :)... szukam tego od ponad dekady.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Multicart do 600XL z 16KB RAM

Już trzeci raz pod rząd jest. Nie chciało się sprzedać za 370zl czy jakoś tak.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

12

Odp: Multicart do 600XL z 16KB RAM

Już trzeci raz pod rząd jest. Nie chciało się sprzedać za 370zl czy jakoś tak. Widzę, że teraz się sprzeda ;-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

13

Odp: Multicart do 600XL z 16KB RAM

To ja sprzedam 600XL do kompletu ;)

14

Odp: Multicart do 600XL z 16KB RAM

Pin napisał/a:

.. a musiałeś im to pokazać? :)... szukam tego od ponad dekady.

Ciężko tu być neutralnym, jednego znam innych szanuję.  Ale obiecuję, że nie będę licytował.

15

Odp: Multicart do 600XL z 16KB RAM

pajero napisał/a:

TO się przyda ?    coś sp...o link

Nie sp... tylko najwyraźniej ktoś kupił poza Allegro.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

16

Odp: Multicart do 600XL z 16KB RAM

Aułkcyja ciągle w toku, autor EDITował post ... czyli ja.

17

Odp: Multicart do 600XL z 16KB RAM

.

Ostatnio edytowany przez Pin (2017-04-27 19:33:38)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: Multicart do 600XL z 16KB RAM

pajero napisał/a:

Aułkcyja ciągle w toku, autor EDITował post ... czyli ja.

A rzeczywiście.

PS. Dziękuję za 600XL, piękny stan. I już zapakowałem Antonię do środka. Temat do zamknięcia :-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.