26

Odp: TOMS710 awaria

oki :-) ale schemat był robiony z mojej stacji no i reszta bramek opisana jest jako 7406 ... :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

27

Odp: TOMS710 awaria

Dooobra, poprawię...

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

28

Odp: TOMS710 awaria

W stacji ASa piny 3 i 4 7400 są połączone, natomiast pin12 7406 NIE jest połączony z pinem 16 gniazda taśmy J2
O co w tym chodzi? Inny napęd?

Przy okazji, nie otwiera się uzupełniony schemat stacji LDW2000

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2017-03-21 07:07:13)

29

Odp: TOMS710 awaria

Siem rostfiera ;)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

30

Odp: TOMS710 awaria

A mnie siem nie rostfiera... Przykro nam, ale strona o podanym adresie nie istnieje.. hmmm... Inne schematy goglają.

Elegancko naniesione poprawki na schemat TOMS710. Na fotce (patrz schematy ze strony JERa) widać że pin12 układu U11 nie jest połączony z gniazdem J2

31

Odp: TOMS710 awaria

Przepraszam, ale chyba łonet chce się mnie pozbyć. Strona może mieć max. 50MB i jak coś wrzucę to zaraz wywalaja. Drugi link to http://www.jsobola.atari8.info/dereatari/

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

32

Odp: TOMS710 awaria

Panowie.... ożyło. Przysposobiłem napęd SFD-560D SAMSUNG do współpracy z elektroniką stacji TOMS710.
Śmiga że hej. Sformatowało, nagrało, odczytało.

Nie wiem o co w tym chodzi, ale:
Oryginalny napęd nie wymaga połączenia pinu12 U11 z pinem16 gniazda J2.
SFD-560D milczy przy takim ustawieniu.
Połączenie pinu12 U11 z pinem16 gniazda J2 skutkuję prawidłową pracą.
Pin16 gniazda J2 odpowiada za włączenie silnika. Dlaczego oryginalny napęd tego nie wymaga? Feee. nie wiem
W napędzie SFD-560D przestawić trzeba zworki by przysposobić go do współpracy z Atari.
:) Napęd przeleżał w magazynie jakieś 15lat, teraz ożył dzięki stronce gościa z za miedzy, znaczy się wschodniej miedzy.
Ci to mają łep.
Co ważne, rzeczona dioda - buforowanie - też świeci jak chce.
Wina oprogramowania stacji? Dla mnie bez znaczenia, ale AS czeka na efekty a tego brak. :(

33

Odp: TOMS710 awaria

Niektóre napędy  (np. JU-455-7 zworka MM/MS) mają możliwość ustawienia zworką czy motor jest sprzężony z D0-D3, czy z pinem 16.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

34

Odp: TOMS710 awaria

Zenon/Dial napisał/a:

Wina oprogramowania stacji? Dla mnie bez znaczenia, ale AS czeka na efekty a tego brak. :(


Zenon i tak zrobiłeś wiele zajebistej pracy z tą stację..
-Naprawdę szacunek!!

35

Odp: TOMS710 awaria

Taki napęd: D509V3 MITSUMI przysposobiony został do współpracy z TOMS710. Śmiga.
Wyczyszczony, przesmarowany, zworkami przestawiony. Łaaaa.... przeleżał lat chyba z 15 i doczekał się swojej chwały.
Nie miałem nic, a mam już dwa napędy 720k, to tak dla swojej próżności chwalę się, by zaostrzyć apetyt.

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2017-03-23 21:04:50)

36

Odp: TOMS710 awaria

Fajnie że nawet clon toms-a 710 działa :)

37

Odp: TOMS710 awaria

Prawda jest taka że jak Zenon się za coś zabierze to żeby było martwe ... zacznie działać !

38

Odp: TOMS710 awaria

Zenon zapodaj przepisy na przeróbki tych stacji / jeżeli to nie tajemnica....
Co do T710.... zostaje jeszcze Vidol i pytania do niego czy mu też się takie rzeczy dzieją co opisałeś....

"wszystko się kiedyś kończy......."

39

Odp: TOMS710 awaria

szymonu napisał/a:

Prawda jest taka że jak Zenon się za coś zabierze to żeby było martwe ... zacznie działać !

Zdecydowanie potwierdzam!
Człowiek orkiestra!!!

40

Odp: TOMS710 awaria

Hello Vidol !  Czytał? Jakieś spostrzeżenia w temacie odnośnie zachowań diody - buforowanie-

Stryker, chodzi o ustawienie zworek w napędzie? OK. to nie tajemnica, na razie próbuję na wszystkie sposoby oswoić klona, i wyczaić co za diabeł mąci. A może to tak ma być bo oprogramowanie jakoś tam coś rozpoznaje i wyłącza!
Podstawowe pytanie dlaczego tylko ta dioda jest wrażliwa. (wahania napięcia, błędne impulsy, sralis-mazgalis.....itd...itp...)

41

Odp: TOMS710 awaria

z poprzedniego wątku...Zenon podzielisz się przepisem na naprawę tego buforowania ?

"wszystko się kiedyś kończy......."