76

Odp: Speedy 1050

U mnie niestety TDK dla TMD1050 też się wywala. Wychodzi chyba na to, że TMD1050 nie do końca jest zgodny z Duplicatorem...

Podrzuciłbyś tutaj ROM z TOMS Copy? :)

Ostatnio edytowany przez voy (2017-05-02 17:55:51)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

77

Odp: Speedy 1050

Załączam roma TOMS MULTI DRIVE dla stacji 1050. Dumpa zrobił Stryker z mojej stacji.

Post's attachments

toms.rom 8 kb, liczba pobrań: 17 (od 2017-05-02) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
800xl (Ultimate + VBXE) + (130xe + 64 kb) + (800xe + Ultimate + MyIDE ][) + (1050 + Happy) + (CA-2001 + Toms) + LDW Super 2000 + xc12 + 1010 + SIO2SD + SIO2PC + SIDE2 + Amiga 500 + inne

78

Odp: Speedy 1050

Dzięki. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

79

Odp: Speedy 1050

Podrzućcie Hiasowi, może coś wymyśli. I ciekawe jak Altirra.
Ja tylko smartfonowym atarowcem ostatnio, więc nie sprawdzę.

80

Odp: Speedy 1050

Odświeżyłem dziś CPLD świeżym wsadem, bo dopiero teraz zauważyłem, że ponad 2 lata temu Hias dołożył I.S. Plate. Wszystko działa, bangla i wewogle. :) I tu moje pytanie: czy ktoś ma drugą stronę dysku z Gremlin Grabber (pierwsza wersja) oraz Gremlin Grabber II i Gremlin Grabber III?

@AS: pisałeś kiedyś, że miałeś to rozszerzenie. Może zostały ci po nim jakieś dyski?

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

81

Odp: Speedy 1050

seban napisał/a:

To ja się nieco podepnę do tematu, tematyka podobna może ktoś z was będzie w stanie mi pomóc, jednak to wymaga krótkiego wstępu z mojej strony...

Dawno, dawno temu... na warszawskiej giełdzie komputerowej za czasów gdy wszyscy sprzedawali "pirackie" oprogramowanie... A Krzysztof Stec montował Qmeg, Freezer-a oraz rozszerzenia do stacji 1050, LDW2000 czy California Access... widziałem u niego taki program do "kopiowania wszystkiego"... miał on stację 1050, prawdopodobnie z Happy Warp... ponieważ program który ładował aby przekopiować dosłownie wszystko nazywał się "Happy Hacker King III", z tym że tego "III" to nie jestem do końca pewien... czy może ktoś z was potwierdzić istnienie tego softu i odświeżyć mi pamięć? A może ktoś z was ma ten soft w swojej kolekcji?

Wspominałem już o tym kiedyś, w tym wątku... http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 06#p105306

Łezka mi się w oku kręci gdy wspominam te czasy... i tak sobie pomyślałem że gdyby ktoś miał ten soft... to u mnie leży jedna biedna goła 1050... to byłaby jakaś motywacja aby zamontować do niej Happy Warp :)

seban napisał/a:

To ja się nieco podepnę do tematu, tematyka podobna może ktoś z was będzie w stanie mi pomóc, jednak to wymaga krótkiego wstępu z mojej strony...

Dawno, dawno temu... na warszawskiej giełdzie komputerowej za czasów gdy wszyscy sprzedawali "pirackie" oprogramowanie... A Krzysztof Stec montował Qmeg, Freezer-a oraz rozszerzenia do stacji 1050, LDW2000 czy California Access... widziałem u niego taki program do "kopiowania wszystkiego"... miał on stację 1050, prawdopodobnie z Happy Warp... ponieważ program który ładował aby przekopiować dosłownie wszystko nazywał się "Happy Hacker King III", z tym że tego "III" to nie jestem do końca pewien... czy może ktoś z was potwierdzić istnienie tego softu i odświeżyć mi pamięć? A może ktoś z was ma ten soft w swojej kolekcji?

Wspominałem już o tym kiedyś, w tym wątku... http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 06#p105306

Łezka mi się w oku kręci gdy wspominam te czasy... i tak sobie pomyślałem że gdyby ktoś miał ten soft... to u mnie leży jedna biedna goła 1050... to byłaby jakaś motywacja aby zamontować do niej Happy Warp :)

seban napisał/a:

To ja się nieco podepnę do tematu, tematyka podobna może ktoś z was będzie w stanie mi pomóc, jednak to wymaga krótkiego wstępu z mojej strony...

Dawno, dawno temu... na warszawskiej giełdzie komputerowej za czasów gdy wszyscy sprzedawali "pirackie" oprogramowanie... A Krzysztof Stec montował Qmeg, Freezer-a oraz rozszerzenia do stacji 1050, LDW2000 czy California Access... widziałem u niego taki program do "kopiowania wszystkiego"... miał on stację 1050, prawdopodobnie z Happy Warp... ponieważ program który ładował aby przekopiować dosłownie wszystko nazywał się "Happy Hacker King III", z tym że tego "III" to nie jestem do końca pewien... czy może ktoś z was potwierdzić istnienie tego softu i odświeżyć mi pamięć? A może ktoś z was ma ten soft w swojej kolekcji?

Wspominałem już o tym kiedyś, w tym wątku... http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 06#p105306

Łezka mi się w oku kręci gdy wspominam te czasy... i tak sobie pomyślałem że gdyby ktoś miał ten soft... to u mnie leży jedna biedna goła 1050... to byłaby jakaś motywacja aby zamontować do niej Happy Warp :)

Witam, dodam swoje 5 groszy w kwestii giełdy i Pana Steca. Rok 1995 byłem u niego przy okazji odbioru Toms-a Multi do 1050 z Warszawy od autorów przeróbki, podjechałem i zaczęła się dyskusja. Że Toms to gówno, że Happy lepsze itd. wiecie wyższość Świąt Wielkiej Nocy nad Bożego Narodzenia. Wyjąłem dyskietkę z Gabi i Kvadryk będącą wierną kopią oryginału Spectry, którą zabezpieczał nie kto inny jak Pan Stec. Mówię, że to gówno Toms Multi Drive w CA 2001 + dodatkowe oprogramowanie stworzone przez Bael-a dla mnie pozwala tworzyć zabezpieczenia znacznie bardziej zaawansowane w swej konstrukcji niż oprogramowanie sprzedawane ze stacją. Miałem już wtedy Happy Warp-a 7.1 do 1050 i mówię, skoro masz taką samą przeróbkę jak Ja to zgraj mi program, o którym pisze Seban Happy Haker King 3 zapłacę Tobie za niego. Widziałem go i jest to prawda, że potrafił skopiować bardzo wiele zabezpieczeń. Ale nie potrafił skopiować sam Siebie. Pytam się Steca, czym autor tego cudownego programu go zabezpieczył przed kopiowaniem, okazało się że umieścił dane między ścieżkami i kopiery nie widziały tych danych. O kopiowaniu bit po bicie wtedy chyba nie wiedział, w każdym razie nie mogłem się stać jego posiadaczem, bo Stec Sam nie mógł go skopiować. Program był wczytywany z dyskietki. Mówię Ty craknijmy go jaki problem, ale w trakcie operacji wejście i wyjścia co jakiś czas prosił o oryginalną dyskietkę w celu sprawdzania tych zabezpieczeń. Wiem, że gdyby był czas można by zrobić wersję plikową odbezpieczoną, ale niestety nie bylem tak blisko aby móc pożyczyć dyskietkę a miał tylko 1 sztukę. Autor nie pamiętam niestety tej aplikacji. Podobną metodą zabezpieczoną była oryginalna dyskietka do Super Archiver-a, nie dało się jej samym Super Archiverem skopiować. Bodajże dopiero Bit Writer pozwalał zrobić wierną kopię. Później oczywiście soft został odbezpieczony dlatego w necie są jego wersje już po crakowaniu. Zabezpieczenie tworzone było prawdopodobnie na komputerze PC w tamtym czasie do tej dyskietki z Super Archiverem. Więc Pan Stec był zdumiony, że w Polsce jest ktoś kto kopiuje jego zabezpieczenia. Nasiedziałem się przy tym na analizie ze 2-3 godziny, potem odzwierciedlenie zawartości sektorów i konkretnych błędów, bad sektorów, week sektorów, wielokrotnych sektorów - wszystko na raz na 1 ścieżce, ale kopia pięknie działała. Gabi był zabezpieczony inaczej i Kvadryk inaczej. Były to oprócz gier jakie wydawałem w L.K.Fire-Bird najlepiej zabezpieczone polskie gry i jedne z najlepiej zabezpieczonych gier na świecie. Happy Warp to naprawdę świetne rozszerzenie, używałem go do kopiowania oraz tworzenia zabezpieczeń wielu programów i gier,  bardzo dobrze oprogramowanie do tego jak na tamte czasy czyniło z tej przeróbki doskonałe rozszerzenie stacji, brakowało mi tylko softu w Romie stacji reszta była idealnie skrojona, widziała extra Ram, kilka stacji dyskietek, działała z Qmegami, Sparta Dosem itd.

Atari jest najlepsze !!! ale zaraz za nim jest Apple :)

82

Odp: Speedy 1050

Witam wszystkich, Voy jest szansa zamówić gdzieś jeszcze Mega Speedy ? Bardziej mi na I.S.Plate zależy, żeby się nim pobawić niż na samej prędkości działania. Interesują mnie zabezpieczenia i soft do ich kopiowania, tworzenia. Czy ten tryb emulacji jest w 100 % zgodny z oryginalnym rozszerzeniem ?

Pozdrawiam: Żbiku

Atari jest najlepsze !!! ale zaraz za nim jest Apple :)

83

Odp: Speedy 1050

Witam, a czy jest ktoś kto mógłby się podzielić romem do I.S. Plate? Złożyłem ostatnio Mega Speedy zamawiając PCB z montażem Xilinxa w JLCPCB, bo chyba to jest jedyna szansa na 100% pewności że jest on autentyczny. Wszystko działa, ale nie mogę odszukać nigdzie romu I.S Plate.
Pozdrawiam Ryswoj2

84

Odp: Speedy 1050

Jest ktoś. Nie pamiętam już, gdzie go wykopałem, ale też użyłem go z Mega Speedy. Jeśli dobrze kojarzę, to w stacji chyba siedzi EPROM 8 kB, a sam ROM jest w nim dwukrotnie zapisany. Znalazłem go oryginalnie zapisanego w pseudo-archiwum .uue. Do MS pasuje chyba ten 4 kB - nie chce mi się teraz wyciągać stacji i sprawdzić. :P

http://voy.pigwa.net/rom/IS_Plate.7z

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

85

Odp: Speedy 1050

Dzięki Voy, działa. W końcu uzupełniłem sloty Mega Speedy.
Ryswoj2