Temat: Gotek -> HxC -> Atari STE

witam, kupilem dawno temu w chinach 2 goteki, od razu zaprogramowalem je na HxC - opcja platna.
jednej sztuki uzywam w Amidze, dziala prawidlowo, ale nie potrafie zmusic drugiej do dzialania z Atari ste. raz pokazal mi sie loader, ale nie potrafil zaladowac zadnej gry, po wejsciu w dyskietke A z TOS`a mialem duzo katalogow z smieciowymi nazwami.

moze ktos sie podzielic firmwarem ktory nalezy zaladowac zeby dzialalo (z rozszerzeniem upd)
oraz prawidlowy loader ?

Ostatnio edytowany przez micromax (2017-05-08 10:02:22)

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

2

Odp: Gotek -> HxC -> Atari STE

http://lotharek.pl/product.php?pid=121

.

3

Odp: Gotek -> HxC -> Atari STE

do stacji gotek jest inny firmware, to co sprzedaje lotharek to hxc a nie gotek z softem hxc.
po zaladowaniu softu od innego , niekompatybilnego hxc mam kod bledy 5 czyli niedopasowany "header".

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

4

Odp: Gotek -> HxC -> Atari STE

Jak wiesz to firmware nawet do goteka jest płatne. Próbuj się dogadać z tym Panem: jkremski@plusnet.pl        On dystrybucję prowadzi goteków (głównie pod atari st i amigę) Ja używam firmware do amstrada cpc 6128 i od Niego go dostałem.
Wpierw przejrzyj internet (bogaty jest) pod hasłem: gotek hxc firmware to atari st
i zajrzyj na tę stronkę, nie miałem czasu przejrzeć ale też bogata jest: http://hxc2001.free.fr/floppy_drive_emulator/
szczególnie na dole strony
i prywatna dygresja i krążąca reklama dla Lotharka: jego polski HxC jest dużo solidniejszym wyrobem od chińskiego goteka

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

5

Odp: Gotek -> HxC -> Atari STE

chyba tak nie jest... firmware jest taki sam dla wszystkich maszyn. Ja przekładam goteka z ATARI ST do amigi i do amstrada bez zmiany firmware..
co innego loader. dlatego wysłałem link do strony lotharka ponieważ są tam podlinkowane loadery i manuale

.

6

Odp: Gotek -> HxC -> Atari STE

Firmware HxC jest płatny, ale to już pisano wyżej. Co do oprogramowania, ja korzystałem na ST z softu z tej strony: http://hxc2001.free.fr/floppy_drive_emu … l#download

1040 STE, wszystko szło bez zająknięcia.

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

7

Odp: Gotek -> HxC -> Atari STE

ja wiem ze jest platny i zaplacilem. potem kolejne updaty juz sa darmowe i mozna ladowac do woli pliki z rozszerzeniem *.upd.......

a pendrive jak ma byc przygotowany ? fat, fat32, ntfs??

na amidze mam fat32 i dziala dobrze.

p.s. zaplacilem w chinach 10 Dolcow za 2 goteki z darmowa wysylka .....

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

8

Odp: Gotek -> HxC -> Atari STE

Pędrak był formatowany jako zwykły FAT32. Loader oczywiście w wersji dla Atari ST ;) Wszystko szło od kopa.

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

9

Odp: Gotek -> HxC -> Atari STE

micromax napisał/a:

p.s. zaplacilem w chinach 10 Dolcow za 2 goteki z darmowa wysylka .....

Zapodaj linka proszę.

10

Odp: Gotek -> HxC -> Atari STE

Ja też chętnie się dowiem, gdzie są po $5.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: Gotek -> HxC -> Atari STE

może i są, ale jak widać z ST nie działają ;)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

12

Odp: Gotek -> HxC -> Atari STE

bywaja promocje 50% na aliexpresie. gotek jak gotek, taki sam jak kazdy inny.

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

13

Odp: Gotek -> HxC -> Atari STE

Eee, coś kolega kręci albo się pomylił z tymi cenami Goteka. Gotek na ali kosztuje normalnie między 18-20 dolców. Nawet gdyby była promocja 50% to sztuka by wyszła po jakieś 10 dolców a nie po 5.

14

Odp: Gotek -> HxC -> Atari STE

Cena zakupu nie jest istotna w takim razie, nie mam zamiar udowadniać nikomu ze nie jestem wielbłądem.

Faktem jest że nie moge tego uruchomić. Ten sam gotek działa na amidze bez problemu.

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

15

Odp: Gotek -> HxC -> Atari STE

Fakt, nie o cenach ten wątek i dyskusja o tym bez sensu, przyznaję rację.

Wracając do tematu.
Pisałeś, że masz dwa te Goteki. Drugiego (tego co działa z Amigą) próbowałeś odpalić na ST i jest to samo?
Pytam, bo to chyba najłatwiejsze co możesz sprawdzić. Wykluczysz w ten sposób czy to kwestia Goteka czy ST.
Firmware HxC jest ten sam tak jak pisali wcześniej koledzy. Jedyne co, to wrzuca się inne pliki na pendriva i można Goteka przekładać.
Musiał byś to na początek sprawdzić.

Edit: po chwili zastanowienia myślę jeszcze, że może jest jakiś prosty problem natury takiej, że uszkodzona taśma, albo coś w tym guście? To by tłumaczyło "śmieciowe nazwy" i brak możliwości wczytania czegokolwiek. Jakieś błędy w samej transmisji na odcinku taśma-Atari, no bo w Amidze działa poprawnie, to wskazuje jednak na to, że Gotek w porządku...

Ostatnio edytowany przez Mq (2017-05-31 14:40:27)

16

Odp: Gotek -> HxC -> Atari STE

zapomnialem ze mialem przerobke na 1,44 Mb. po wyjeciu jej gotek dziala prawidlowo. musze w takim razie dorobic sobie "dezaktywator" przerobki w czasie kozystania  z goteka.

Czy stacja i gotek beda dzialac na jednej podwojnej tasmie jako A i B ? (pomijajac oczywiscie fakt mojej przerobki na 1,44)

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

17

Odp: Gotek -> HxC -> Atari STE

micromax napisał/a:

zapomnialem ze mialem przerobke na 1,44 Mb. po wyjeciu jej gotek dziala prawidlowo. musze w takim razie dorobic sobie "dezaktywator" przerobki w czasie kozystania  z goteka.

Czy stacja i gotek beda dzialac na jednej podwojnej tasmie jako A i B ? (pomijajac oczywiscie fakt mojej przerobki na 1,44)

odpowiem sam sobie, dziala prawidlowo na 1 tasmie bez przeplotu, niestety exxos`a plytke musialem zmodyfikowac aby dzialalo prawidlowo z gotekiem, nie wiem gdzie lezy problem,ale dziala.
stacja 1,44 i gotek na 1 tasmie przelaczane miedzy soba Master/Slave.

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....