Temat: Fx551 - bebechy

Cześć,
Wpadło mi w łapy takie coś :

http://nogame.home.pl/JZ/FX551.JPG

Jak widać to środek FX551. Kilka elementów wylutowane z tego co widzę, nie wiem czy sprawne. Ma ktoś schemat lub może podesłać fotki elektroniki celem odbudowy ? Chętnie wzorem niektórych, zrobił bym stacje 3.5". Nic więcej do tego nie mam, ani zasilacza ani obudowy. Ewentualnie jak ktoś chce to pisać.

JiL Fan.

2

Odp: Fx551 - bebechy

Wydaje mi się, że najprościej będzie zaadaptować zasilacz mikro atx i nie odbudowywać na razie, a sprawdzić czy w ogóle jest żywa. Po podłączeniu 5v do płyty i zasilania 5 i 12v do stacji 3,5 urządzenie ruszy. Potrzebna będzie taśma fdd do peceta.

3

Odp: Fx551 - bebechy

Wpadnij do mnie, to pożyczę Ci sprawną XF551 (dwa romy i dwa napędy w tym jeden na 3,5") to sobie to ogarniesz. Zdaje się, że masz do mnie 5 minut z buta :D

Zapraszam

aha - tel.: 795-841-990

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Fx551 - bebechy

No nawet 3 minuty :) Będę mógł ją rozkręcić ?

JiL Fan.

5

Odp: Fx551 - bebechy

XF 551 ! Mam sprawną w chacie, i wydaje mi się, że tam potrzebne niestabilizowany zasilacz 9V/co najmniej 2 A. Instrukcję (ciekawą po polsku w djvu) i schemaciki (w gif) masz na serwerze tutaj: https://fromsmash.com/xf551 .  Ja w swojej wymieniałem napęd 5,25 i sam tego nie robiłem . Gdybyś miał jakiekolwiek pytania czy kłopoty zwróć się do człowieka , który zjadł zęby na tych stacjach. Pisz że z mojego polecenia xeniusz@gmail.com
Tam były model z płaską i okrągłą diodą ( to tak najprościej rzecz ujmując )...

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

6

Odp: Fx551 - bebechy

Tego mi było trzeba :) Dzięki :)

JiL Fan.

7

Odp: Fx551 - bebechy

gwinter napisał/a:

Będę mógł ją rozkręcić ?


TAAAK - przecież jej tym sposobem nie zepsujesz. :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Fx551 - bebechy

Zamówię sobie kilka części, których brakuje i pewnie wpadnę "pożyczyć" na kilka chwil :)

JiL Fan.

9

Odp: Fx551 - bebechy

luzik. Powiedz tylko kiedy mniej więcej, bo muszę się przejść i to wygrzebać z "kanciapy" ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Fx551 - bebechy

Zamówiłem kondensatory 4700 bo widzę że ich nie ma , dojdą pewnie przez piątkiem. Wstępnie sobota/poniedziałek ?

JiL Fan.

11

Odp: Fx551 - bebechy

w sobotę będzie u mnie YerzmYeY, będzie takie małe ot lutownica party. Można by przysiąść na małe co_nieco :)

... aaaa - masz może luzem kość z ParaDOSem do Amstrada 6128?
chętnie odkupię.

To jak?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: Fx551 - bebechy

Nie mam, ale chętnie nagram. U mnie już działa :)

JiL Fan.

13

Odp: Fx551 - bebechy

to jeśli można, to zapisz dwie kości bo mam dwa kompy do apdejtu.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Fx551 - bebechy

To wisisz mi 2x 27c256 :)

JiL Fan.

15

Odp: Fx551 - bebechy

No dobra. Wziąłem się do roboty. Wstawiony mostek, tranzystory, kondensatory, poprawione luty a jako że nie mam stacji 5.25" wstawiłem 3.5" od PC ( DS0 ). Nagrałem też HyperXF do stacji 3.5" i ... Ustawiam dwa dipy na dół czyli chyba d1
Odpalam spartę z ultimate, kręci przy włączeniu dyskietką ale atari uparcie nie widzi stacji, zmiana numeru napędu też nic nie daje. Płyta oparta o I8050 ale z zewnętrznym romem. Ma ktoś doświadczenie w naprawie xf ? Nie to żeby bardzo mi zależało ale sprzętu szkoda.

JiL Fan.

16

Odp: Fx551 - bebechy

gwinter napisał/a:

wstawiłem 3.5" od PC ( DS0 ).

Nie wiem jak w XF551 ale w KMD floppka musi być na DS1, albo po prostu mi się już coś w głowie chrzani

17

Odp: Fx551 - bebechy

gwinter napisał/a:

DS0

Musi być na DS1 i ruszy.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: Fx551 - bebechy

Kurcze, spróbuję w poniedziałek przezworkować ale wydawało mi się że przy romie hyperXF ma być na DS0 ...

JiL Fan.

19

Odp: Fx551 - bebechy

nie. Przy dowolnym romie 1.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

20

Odp: Fx551 - bebechy

No to nie działa. DS1 ustawione z powrotem rom hyper lub oryginalny ( nie ma jednej nóżki - to nie ja urwałem ) . Włączam zasilanie , stacja się kręci, sparta z side2 nie widzi napędu ani jako a ani b. Wstawiłem podstawki pod LSy, które wcześniej zamówiłem bo jeden się grzał. Zobaczymy co będzie po ich wymianie. PIN, jakieś sugestie jeszcze ? Zasilacz 1A 9V~ , może za słaby ?

JiL Fan.

21

Odp: Fx551 - bebechy

U mnie czy ze zwykłym romem czy z HyperXf obojętnie czy z 5,25 czy 3,5 stacja widzi napęd ustawiony tylko i wyłącznie na DS0. Przetestowane kilkanaście różnych napędów. Pozdrawiam

QUICK SHOT II TURBO z uszkodzonym TURBO :)

22

Odp: Fx551 - bebechy

Oryginalny zasilacz ma ponad 3A (dokładnie 31 VAC). Na jakim procesorze jest zbudowana stacja 8040 czy 8050? Zworki dobrze ustawione?

23

Odp: Fx551 - bebechy

Yezy napisał/a:

Oryginalny zasilacz ma ponad 3A (dokładnie 31 VAC). Na jakim procesorze jest zbudowana stacja 8040 czy 8050? Zworki dobrze ustawione?

8050. Zwora ustawiona na rom zewnętrzny. Zasilacz jeszcze znajdę mocniejszy :)

JiL Fan.