Temat: [K] Kupię zasilacz 9VAC do stacji 1050

Kupię zasilacz do stacji 1050, jeśli nie oryginalny to zamiennik o odpowiedniej mocy. Mam obecnie zamiennik, ale ma tylko 19VA i chyba nie daje rady na dłuższą metę.

Jeśli ktoś ma namiar na zamiennik w jakimś sklepie internetowym, również będę wdzięczny za link.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: [K] Kupię zasilacz 9VAC do stacji 1050

http://tatarek.com.pl/zasilacze/zasilac … acac/t411x

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: [K] Kupię zasilacz 9VAC do stacji 1050

lub

https://guitarproject.pl/p/770/8529/zas … fekty.html

--
pzdr,
arctus

4

Odp: [K] Kupię zasilacz 9VAC do stacji 1050

Mam właśnie tego RockPowera z powyższego linku. I (chyba) mam przez niego kłopoty. Ma 2.1A, czyli daje ~19VA. I chyba nie do końca daje radę. Albo mi się właśnie skaszanił. Szukam czegoś mocniejszego, bardziej zbliżonego mocą do natywnego zasilacza.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: [K] Kupię zasilacz 9VAC do stacji 1050

perinoid napisał/a:

Mam właśnie tego RockPowera z powyższego linku. I (chyba) mam przez niego kłopoty. Ma 2.1A, czyli daje ~19VA. I chyba nie do końca daje radę. Albo mi się właśnie skaszanił. Szukam czegoś mocniejszego, bardziej zbliżonego mocą do natywnego zasilacza.

W moim przypadku ten zasilacz działa doskonale z 1050 i XF551. Wcześniej próbowałem (to chyba najlepsze określenie) zasilacza od Ninitendo. Efekt był taki, że prawie każda operacja kończyła się błędem 138.

Zapraszam do siebie, gdybyś jednak chciał wypróbować zasilacz przed kupnem kolejnego.

--
pzdr,
arctus

6

Odp: [K] Kupię zasilacz 9VAC do stacji 1050

Coś w tym jest. Ja również podłączyłem zasilacz 9V 2A (wg labelki na obudowie) i stacja nie działała - napięcie spadało do ~6V. Więc kupiłem transformator 9V 3A wsadziłem do obudowy i teraz stacja mi śmiga.

7

Odp: [K] Kupię zasilacz 9VAC do stacji 1050

arctus napisał/a:

W moim przypadku ten zasilacz działa doskonale z 1050 i XF551. Wcześniej próbowałem (to chyba najlepsze określenie) zasilacza od Ninitendo. Efekt był taki, że prawie każda operacja kończyła się błędem 138.

Zapraszam do siebie, gdybyś jednak chciał wypróbować zasilacz przed kupnem kolejnego.

No właśnie u mnie też wszystko działało, do środy włącznie. A w czwartek już nie mogłem żadnej dyskietki odczytać, stacja się wiesza po włożeniu flopa i zamknięciu dźwigni (kręci, ale komputer traci ją z widoku). Zenon Dial stwierdził, że to może być zasilacz. Na razie nie mam pomysłu od kogo pożyczyć (chociaż niby W-wa), ale chętnie bym kupił, bo na półce stoi jeszcze 810, do której też nie mam oryginalnego zasilacza.

MGor napisał/a:

Coś w tym jest. Ja również podłączyłem zasilacz 9V 2A (wg labelki na obudowie) i stacja nie działała - napięcie spadało do ~6V. Więc kupiłem transformator 9V 3A wsadziłem do obudowy i teraz stacja mi śmiga.

Masz jakiś namiar na taki tansformator?

Ostatnio edytowany przez perinoid (2017-06-02 13:26:16)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: [K] Kupię zasilacz 9VAC do stacji 1050

Polecam ten od Tatarek, używam go już kilka lat z XF551 i 1050 - do tej pory nie miałem żadnych problemów.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: [K] Kupię zasilacz 9VAC do stacji 1050

perinoid napisał/a:
arctus napisał/a:

W moim przypadku ten zasilacz działa doskonale z 1050 i XF551. Wcześniej próbowałem (to chyba najlepsze określenie) zasilacza od Ninitendo. Efekt był taki, że prawie każda operacja kończyła się błędem 138.

Zapraszam do siebie, gdybyś jednak chciał wypróbować zasilacz przed kupnem kolejnego.

No właśnie u mnie też wszystko działało, do środy włącznie. A w czwartek już nie mogłem żadnej dyskietki odczytać, stacja się wiesza po włożeniu flopa i zamknięciu dźwigni (kręci, ale komputer traci ją z widoku). Zenon Dial stwierdził, że to może być zasilacz. Na razie nie mam pomysłu od kogo pożyczyć (chociaż niby W-wa), ale chętnie bym kupił, bo na półce stoi jeszcze 810, do której też nie mam oryginalnego zasilacza.

MGor napisał/a:

Coś w tym jest. Ja również podłączyłem zasilacz 9V 2A (wg labelki na obudowie) i stacja nie działała - napięcie spadało do ~6V. Więc kupiłem transformator 9V 3A wsadziłem do obudowy i teraz stacja mi śmiga.

Masz jakiś namiar na taki tansformator?

Ja kupiłem dokładnie ten:
http://telto.nazwa.pl/sklep/product_inf … ts_id=5565

10

Odp: [K] Kupię zasilacz 9VAC do stacji 1050

Witam serdecznie,

Miałem podobny problem z tym gitarowym zasilaczem, po kilku godzinach formatowania dyskietek pożegnał się dymem i swądem topionego plastiku.

Dwa lata temu wyprodukowałem to co w linku http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=13422. Od tamtej pory używam dwóch takich sztuk z powodzeniem i bez najmniejszego problemu. Elementy nadal do kupienia np. w TME. Koszt na dzisiaj to 72zł + koszty wysyłki.

Polecam też ewentualnie wymianę kondensatorów elektrolitycznych w torze zasilania i ewentualnie zamianę stabilizatorów L7812 i L7805 na odpowiednie przetwornice DC/DC: TSR1-24120 i TSR1-2450. Zdecydowanie mniejszy pobór prądu i dużo mniej ciepełka wydzielanego na radiator (w zasadzie w ogóle bo powyższe przetwornice nie wymagają radiatora). Szczegóły są dostępne pod tym linkiem http://www.mathyvannisselroy.nl/Atari%2 … 0green.htm

Pozdrawiam Gadulowaty.