Temat: Pytanie o zestawy Atari Atari The Entertainer , programmer

Mam pytanie czy ktoś się orientuje czy to było sprzedawane jako dodatek do Atari 400 800 i sprzedawany osobno , czy w komplecie i w tym powinno być Atari (wydaje mi się że nie zmieściło by się)? Czy ma ktoś listę co w takim Boxie powinno być?

http://archive.computerhistory.org/reso … 646187.pdf

tu na stronie 29 jest napisane że to było sprzedawane do atari 600XL ale kartony są stanowczo graficznie podobne raczej do serii atari 400 lub 800.

Ostatnio edytowany przez pilat23 (2017-06-26 12:45:50)

2

Odp: Pytanie o zestawy Atari Atari The Entertainer , programmer

Zobacz w Atari 8-bit FAQ, szukaj pod CX481, CX483 i KX7101.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

3

Odp: Pytanie o zestawy Atari Atari The Entertainer , programmer

W prospekcie który podlinkowałeś, na stronie 28 wydaje się to wyjaśnione. Najwyraźniej w tym czasie były trzy różne All-In-One "Paki", zawierające komputer 600XL i to co wymienione w opcjach The System Programming, The Entertainment System i The Writing System. Raczej nie wszystkie trzy w jednym, tylko jeden do wyboru. Oprócz tego było dostępnych osobnych pięć Add-A-Paków ze strony 29.
Niewykluczone też że w innych okresach niż z tego prospektu, mogły być inne oferty zawierające różne kombinacje opisanych "paków", o ofertach świątecznych i innych specjalnych nie wspominając.

Warto też zajrzeć do podobnych prospektów sprzed 1983, dla Atari 400, 800, przed wypuszczeniem serii XL.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2017-06-26 21:11:18)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: Pytanie o zestawy Atari Atari The Entertainer , programmer

no właśnie chyba zawartość tych Boxów była zmienna. Np The Entertainment mam w 3 różnych konfiguracjach. Już myślałem że to były właściciel sobie zrobił własny zestaw , ale dzięki temu co wskazał Krótki (dzięki) widzę że np cartridge były różne w zależności od okresu sprzedaży.