Temat: Skarbnik (ASF) - uszkodzony dysk

Cześć!

Niedawno zamontowałem turbo do stacji, a dziś postanowiłem sprawdzić, w jakim stanie są moje dyskietki, których nie używałem od 20 lat.

Udało mi się naprawić kilka zwykłych, dosowych, które nie chciały bootować. Poźniej próbowałem robić kopię zapasową gier, ale coś poszło nie tak i zamiast zrobić kopię, załatwiłem 2 pierwsze ścieżki na oryginalnej dyskietce ze Skarbnikiem.

Czy ktoś byłby w stanie udostępnić zrzut ścieżek 0 i 1 z oryginalnej dyskietki w formie jakiegoś .atr-a? Bardzo chciałbym przywrócić nośnik do stanu pierwotnego... o ile to w ogóle da się tak łatwo skopiować.

2

Odp: Skarbnik (ASF) - uszkodzony dysk

Pytanie jest inne, to czy ktoś ma stację z Tomsem, lub Tomsa na chodzie i oryginalny nośnik. Pisz na priv do Voy'a

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Skarbnik (ASF) - uszkodzony dysk

"Skarbnika" mam i na dysku, jak i w formacie .pro (patrz załącznik), bo .atx jeszcze nie obsługuje gęstości rozszerzonej. Poprawnie obsłuży ten format tylko APE od Atarimaxa, no i oczywiście emulatory Altirra i Atari800.

Obawiam się, że nie obędzie się bez nagrania na oryginał obu ścieżek, bo może być ważna kolejność zapisanych na nich sektorów, a tej informacji niestety .atr nie przechowuje. Lepiej w sumie, by obie ścieżki były identyczne z oryginalnymi. :) Zabezpieczenie (słaby sektor) znajduje się dopiero na sektorze nr 261 (ścieżka 10, sektor 1), reszta ścieżek nie jest sformatowana.

Mam CA-2001 z TOMS Turbo Drive, 1050 z Mega Speedy i 1050 z BitWriterem, więc ze zrobieniem kopii nie będzie problemu. :P

Podam ci mój adres pocztowy na priv. Podeślij dysk; po nagraniu postaram się go szybko odesłać z powrotem. :)

Ostatnio edytowany przez voy (2017-06-22 15:22:43)

Post's attachments

Skarbnik (1992)(ASF)(PL).pro 142.75 kb, liczba pobrań: 5 (od 2017-06-22) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

4

Odp: Skarbnik (ASF) - uszkodzony dysk

@Pin: dziękuję, bardzo słuszny kierunek działania ;)

@Voy: dziękuję po dwakroć. Z chęcią skorzystam z propozycji!

5

Odp: Skarbnik (ASF) - uszkodzony dysk

Melduję posłusznie, iż dysk już do ciebie mknie z powrotem, nagrany i sprawdzony. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

6

Odp: Skarbnik (ASF) - uszkodzony dysk

Turbo ;) Muszę namalować ładną laurkę ;)


edit:
Przesyłka dotarła, gra znowu działa! Obiecuję więcej nie psuć.

Voy, szacunek!

Ostatnio edytowany przez Telthaur (2017-06-29 21:29:26)