1

Temat: Kartridże AtraX (zestawy) - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Witam!

Jako, że jest już dostępnych 11 z 16 zestawów kartridży AtraX (link na AOLu, link na Atarimanii), mam pytanie, czy jest ktoś w posiadaniu któregoś z brakujących zestawów, ew. samego zrzutu (dumpa). Jeżeli komuś nie chce się wchodzić w powyższe linki, śpieszę z informacją że z 16 zestawów w bazie są już te o numerach od 1 do 6, 9 oraz od 13 do 16. Brakuje mniej niż trzeciej części, czyli 5. Tak więc, jeżeli ktoś coś ma lub wie, proszę o info.

Z góry serdeczne dzięki!

I Ty zostaniesz big endianem...

2

Odp: Kartridże AtraX (zestawy) - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

ello
tak się składa, że mam kartridż AtraX jeden jedyny jaki mam, na którym jest m.in Włóczykij i Władca
...

3

Odp: Kartridże AtraX (zestawy) - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Elo Takron!

Czyli masz zestaw #10! Super! Czy masz go gdzie zrzucić? Ew. czy możesz go "nie zgubić" do Sillyventure (gdzie na pewno będzie co, jak i komu zrobić)?

Super wiadomość!

Dzięki!

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: Kartridże AtraX (zestawy) - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

ze względu na sklerozę po powrocie do domu już nie pamiętałem, że chciałem na tego carta zerknąć :P (właśnie który to nr zestawu)
Ja, to mogę co najwyżej zrzucić z szuflady na dywan, a i tego bym nie chciał robić. nie umiem zrobić obrazu carta (jest gdzieś jakaś instrukcja jak go zrobić? czy trzeba rozbebeszać kartridż i wylutować pamięć??)...
Do silly jeszcze daleko, może ktoś z 3miasta byłby chętny zrobić obraz, ostatecznie mogę carta komuś podesłać. silly to ostateczna ostateczność ;)

5

Odp: Kartridże AtraX (zestawy) - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Kart dotarł i udało się zrzucić zawartość; można ją pobrać z bazy AOL-u. Dzięki, takron27! :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

6

Odp: Kartridże AtraX (zestawy) - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

A ja ze swojej strony dziękuję koledze o ksywie FUJI za zestawy #8, #11 i #12. Jak również za skany (są w drodze na Atarimianię).

W tej chwili brakuje już tylko "siódemki".

Przy okazji AtraX popełnił jeszcze carty z:

- BASIC XL / ACTION! (cart "two in one", bodajże z switchem)
- BASIC XE
- ATARI LOGO (mam, będzie zgrany)
- SPARTADOS X (nie mam pojęcia, która wersja).

Jakby ktoś coś jeszcze wiedział nt. tytułów, które wydał u nas AtraX, będzie bardzo miło. :)

I Ty zostaniesz big endianem...

7

Odp: Kartridże AtraX (zestawy) - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

miker napisał/a:

Przy okazji AtraX popełnił jeszcze carty z:
(...)
- SPARTADOS X (nie mam pojęcia, która wersja).

SDX 4.20

KMK
? HEX$(6670358)

8

Odp: Kartridże AtraX (zestawy) - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Jakby co, mam kartridż "Turbo 2000 K.S.O." wydany przez AtraX.

9

Odp: Kartridże AtraX (zestawy) - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

miker,
o jakie skany chodzi w związku z tymi cartami? pudełka? skan carta (z zewnątrz, ze środka?)?

ED: w przyszłym tygodniu postaram się cośtam zeskanić :P

Ostatnio edytowany przez takron27 (2017-06-30 08:26:16)

10

Odp: Kartridże AtraX (zestawy) - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Dokładnie, skanuj, co tam masz. :)

300 DPI styknie.

I Ty zostaniesz big endianem...

11

Odp: Kartridże AtraX (zestawy) - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

VLX napisał/a:

Jakby co, mam kartridż "Turbo 2000 K.S.O." wydany przez AtraX.

A masz może możliwość zgrania zawartości tego carta?
Też mam KSO z AtraX (taki z F Copy), ale chyba EPROM jest do przeprogramowania.
Mam tylko śmieci na ekranie.
Czy można zgrać zawartość kartridża nie wylutowując EPROMu?

12

Odp: Kartridże AtraX (zestawy) - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Odkopię temat i zadam pytanie związane z firmą Atrax.
Czy kartridże wydawane przez tę firmę były faktycznie legalne? Niby na okładkach z serii z tego wątku był dopisek "licencjonowane programy L.K. Avalon", miały pudełka i wyglądały trochę lepiej niż np. carty z serii Mega, ale mam też cart "KSO Turbo 2000" Atraxa, jakiś ewidentnie nieoficjalny cart z grą Kangaroo - wydaje mi się, że na PCB też był napis Atrax, pamięć do A600 Atraxa... To wszystko sprawia raczej wrażenie produkcji garażowej... Jak to było z tą firmą, macie może jakieś informacje na jej temat?

13

Odp: Kartridże AtraX (zestawy) - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

@Dalton

Tak na szybko: obstawiam, że tak (edit: tzn. były to oryginały). Soft na cartach Atraxa miał oryginalne zabezpieczenia (jak przy niektórych pozycjach się mylę to proszę poprawić), na pudełkach było co i jak.
I:
1. na zestawach były produkcje LK Avalon oraz Mirage
2. nie było tam hitów. Np. Freda z Misją ze świecą szukać. Gdyby to były piraty to byłyby tam przede wszystkim hity a wg. mojej oceny były tam produkcje (nie tylko gry) słabe i średnie.


Dla przypomnienia produkcje jakie się tam znajdowały:
https://images86.fotosik.pl/1008/c9535ca7414b9c21.jpg

Ostatnio edytowany przez ccwrc (2023-10-07 21:39:45)

14

Odp: Kartridże AtraX (zestawy) - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Przy okazji, "siódemki" nadal brakuje. Reszta(?) już dumpnięta na Atarimanii:
http://www.atarimania.com/list_games_at … ._8_G.html

I Ty zostaniesz big endianem...

15

Odp: Kartridże AtraX (zestawy) - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

@ccwrc

Dzięki za odpowiedź. Jak kupowałem kartridże z tej serii to wierzyłem, że były to oryginały. Faktycznie nie było na nich hitów, ale kilka gier wspominam bardzo dobrze ("Syn Boga Wiatru", "Hydraulik", "Digi Duck", "Microx", "Piekiełko").

@miker

Niestety siódemki nie mam, mam tylko 2 kartridże z tej serii, oba od dawna są w bazie dumpów.