Temat: SATANDISK - o co mu chodzi? Co jest nie tak?

Kupiłem SATANDISK-a ( http://toconasze.pl/satandisk.html ) i mam same problemy.
A to nie chce odpalić, a to jak wreszcie odpali, to nie ma katalogu z oprogramowaniem. Jak się wreszcie czasami pojawią, to nie ma w nich plików i tak w kółko Macieju...
Próbowałem na różnych kartach, różne obrazy i to samo.
Uruchamiam po resecie z przycisku, także książkowo.
Jak się pojawi jakiś katalog, i w niego wejdę to zazwyczaj jest pusty, jak z niego wyjdę to już go nie ma. Za chwilkę znowu jest i znowu pusty... Nie wspomnę o odpaleniu jakiejkolwiek gry...Nie mam już pomysłu.
Pytanie czy to wina komputera czy SATANDISK-a czy moja o zgrozo.

2

Odp: SATANDISK - o co mu chodzi? Co jest nie tak?

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=12345

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: SATANDISK - o co mu chodzi? Co jest nie tak?

OK, w porządku, ale nikt nie pisze na temat prawidłowego działania po tej operacji...

4

Odp: SATANDISK - o co mu chodzi? Co jest nie tak?

http://www.exxoshost.co.uk/atari/last/DMAfix/
ciezko trafic na walniete dma..



ps. a jak kolega laczy ATARI z tym " WYNALAZKIEM MADE BY TOCONASZE.pl"
Jak zasila ?  jakie kolega ma doswiadczenie z miernikiem ?

za malo informacji..

Ostatnio edytowany przez lotharek (2017-06-19 18:22:40)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

5

Odp: SATANDISK - o co mu chodzi? Co jest nie tak?

No tak...
SATANDISK okazał się być sprawny. To moja 520STfm jest prowodyrem tego zamieszania.

Co do samego "napędu" na innym Atari zachowuje się całkiem przyjemnie. Kolega łączy SATANDISK-a przy pomocy taśmy IDE oraz wtyk 25->19 DIN. Zasilacz 12V stabilizowany.

W 520-tce mam rozszerzenie Ram-u, które prawdopodobnie płata figle.

Kolega ma doświadczenie z miernikiem, ale raczej w formacjach Amigowych... Póki co, Atari ST to dla mnie nowa materia :-)

6

Odp: SATANDISK - o co mu chodzi? Co jest nie tak?

jaki TOS w ATARI ???  i jaka wielkość partycji ?

.

7

Odp: SATANDISK - o co mu chodzi? Co jest nie tak?

TOS 1.02, natomiast partycja, to 233MB

8

Odp: SATANDISK - o co mu chodzi? Co jest nie tak?

Witam. Dla ST(F)(M) do poprawnego działania dysku HD (w tym satandisk) minimum to TOS 1.04 (polecany TOS 2.06) na wcześniejszych są duże ograniczenia co do ilości plików w folderze (nie widać całej zawartości folderu) i inne upierdliwości.

Ostatnio edytowany przez darpajdp (2017-06-23 11:19:54)

1088XEL i inne XL, XE, ST.

9

Odp: SATANDISK - o co mu chodzi? Co jest nie tak?

To może parę słów na podstawie dokumentu "ATARI HARD DISK FILE SYSTEMS REFERENCE GUIDE" - http://joo.kie.sk/wp-content/uploads/20 … _Guide.pdf

W zależności od wersji TOSa są pewne ograniczenia np. co do wielkości partycji:

TOS wer.              maks. rozmiar partycji
TOS 1.00-1.02      256 MB
TOS 1.04-3.xx       512 MB
TOS 4.0x               1024 MB

TOS może obsłużyć do 14 partycji. File selektor przewiduje litery od A do P. A, B dla floppa, C-P dla dysków.
Wszystkie TOSy 1.xx mają limit maksymalnej długości/głębokości ścieżki = 8.
np. C:/katalog1/katalog2/katalog3/katalog4/katalog5/katalog6/katalog7/katalog8/

TOSy 1.0 i 1.02 posiadają limit 40 folderów.
Atari wydało oficjany fix "FOLDRXXX.PRG", który należy umieścić w folderze AUTO, określając w nazwie pliku nowy limit ilości katalogów, np. dla 100 folderów-zmienić nazwę na "FOLDR100.PRG". - https://sites.google.com/site/stessential/tos-patches
Od wersji 1.04 problem jest częściowo poprawiony - http://dev-docs.atariforge.org/files/Ra … 5-1991.pdf
Dla TOSów 1.04 - 2.05 jest jeszcze fix CACHEXXX.PRG - przyśpieszający system - http://www.avtandil.narod.ru/stutils/cachexxx.zip

Owszem, do pracy z dyskami, plikami i ogólnie z użytkami lepiej mieć 2.06, ale jeżeli chcemy grać, oglądać stare dema... to pod 2.06 nie wszystko ładnie chodzi.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

10

Odp: SATANDISK - o co mu chodzi? Co jest nie tak?

Witam,
dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi.
Wymiana TOS-a na 1,04 przyniosła pozytywne rezultaty.
SATANDISK działa prawidłowo :-)

Pozdrawiam,
Marek.

11

Odp: SATANDISK - o co mu chodzi? Co jest nie tak?

Nie ma za co :)

JiL Fan.

12

Odp: SATANDISK - o co mu chodzi? Co jest nie tak?

czyli winowajcą nie jest słaba jakość wykonania urządzenia produkcji toconasze.pl, wbrew temu co może sugerować obecny tu wpis. Zastanawiałem się, czy warto ryzykować zakup, ale jak widzę, te obawy były całkowicie nieuzasadnione.

600 xl, 520 st+, mega st 4

13

Odp: SATANDISK - o co mu chodzi? Co jest nie tak?

gwinter napisał/a:

Nie ma za co :)

Dziękuję Jacuś! Co ja bym beż Ciebie zrobił ? :-)

charliefrown napisał/a:

czyli winowajcą nie jest słaba jakość wykonania urządzenia produkcji toconasze.pl, wbrew temu co może sugerować obecny tu wpis. Zastanawiałem się, czy warto ryzykować zakup, ale jak widzę, te obawy były całkowicie nieuzasadnione.


Taaaak... Posypało się troszkę niesmacznych postów, ale przyznać trzeba, że robota wykonana jest bardzo solidnie. Ryzyko się opłaciło i jak widać SATANDISK z toconasze.pl nie odbiega jakością od reszty produktów. Cena także jest przystępna.

Pozdrawiam :-)

14

Odp: SATANDISK - o co mu chodzi? Co jest nie tak?

Re up: Posiadałem satandiska i działał bez problemowo. Zamieniłem go na Ultrasatana który daje lepszy komfort pracy.

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

15

Odp: SATANDISK - o co mu chodzi? Co jest nie tak?

lrdmaras: dzięki za informacje, w takim razie niewarto przepłacać w większych, często przereklamowanych sklepach! Zlożyłem już zamówienie na kilka rzeczy :)

Pozdrawiam

600 xl, 520 st+, mega st 4

Odp: SATANDISK - o co mu chodzi? Co jest nie tak?

Pomijając to że Ultrasatan ma dwie karty, to jest kilka razy szybszy od SatanDiska. Sklep Lotharka nie jest przereklamowany, jego nie da się przereklamować :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

17

Odp: SATANDISK - o co mu chodzi? Co jest nie tak?

Po pierwsze to jestem ciekaw które to posty były niesmaczne? Producenta i sprzedawcy konkurencyjnego rozwiązania?
Jeżeli biznes to wojna to nie widzę tam nic niesmacznego, nawet jeżeli wbił małą szpilkę nazywając sprzęt 'wynalazkiem'.

Po drugie myślę, że jakością jednak odbiega. Zapewne technologią produkcji czy obudową, choć to akurat
mogą być detale.

Jak Adam nadmienił podstawowa różnica na korzyść Usatana to: obsługa 2 kart, znacznie większa szybkość. Do tego dodałbym hotplug dla obu kart i RTC. Również jakość wykonania i estetyka.
Nie wiem jak w przypadku tego Satana ani czy producent 'To co nasze' dodaje własny zasilacz, ale niegdyś bywały różne Satany z różną biegunowością zasilania, przez co potencjalnie można było uszkodzić Satana używając złego zasilacza.

Poza tym to ten 'toconaszy' Satan pewnie nie jest złym urządzeniem, ale jednak są różnice względem Lotharkowego Usatana. A czy ktoś za te różnice woli zapłacić więcej czy nie, to już każdego osobista sprawa.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.