Temat: pomysł na odzyskanie pliku po sformatowaniu dysku

witajcie,

w ramach rozliczeń z innym zbieraczem retrokomputerów znalazłem się w posiadaniu kompletu Mega STE. Co ciekawe komputer ma zainstalowaną kartę graficzną VME, jednak niestety poprzedni właściciel wyczyścił twardy dysk. Problem w tym, że sterowników do karty szuka też kilka osób na innych forach, więc nie liczę na znalezienie ich w Internecie. W rezultacie jedyną szansą jest próba odzyskania skasowanych danych.

Mam do dyspozycji oprócz MSTE m.in. peceta z kontrolerem SCSI, starego Macintosha ze SCSI, Amigę z zewnętrznym kontrolerem SCSI . Jakie rozwiązanie (sprzęt/ program) polecacie w tym celu?

pozdrawiam
Charlie

Ostatnio edytowany przez charliefrown (2017-07-25 08:59:31)

600 xl, 520 st+, mega st 4

2

Odp: pomysł na odzyskanie pliku po sformatowaniu dysku

Podlaczyc dysk do PC'ta
Zrobic kopie posektorowa calego dysku: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330304.html (np)
Przeslac ten obraz dysku komus kto sie na tym lepiej zna.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

Odp: pomysł na odzyskanie pliku po sformatowaniu dysku

Zależy od tego jak ten dysk został zczyszczony i co wiesz o tym jakie były partycje, może być możliwe odzyskanie większości danych.

Swego czasu, z sukcesem używałem (na PC) program Ontrack EasyRecovery do odzyskania danych z dysku Falconowego. Nie widze przeszkód, aby z dysku STkowego sie nie dało.

Btw. co to za karta?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: pomysł na odzyskanie pliku po sformatowaniu dysku

Albo - zrobić zdjęcie karty, załączyć je tu, oraz napisać do użytkownika artik-wroc

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: pomysł na odzyskanie pliku po sformatowaniu dysku

@charliefrown: spróbuj StrongRecovery. Skuteczny i szybki program do odzyskiwania danych.

6

Odp: pomysł na odzyskanie pliku po sformatowaniu dysku

karta firmy Protek, z pamięci nie jestem w stanie podać bliższych danych, ale z tego co pamiętam pozwala na osiągnięcie rozdzielczości TT 030 w trybie hires. Dzięki za wszystkie sugestie.

Ostatnio edytowany przez charliefrown (2017-07-25 12:44:30)

600 xl, 520 st+, mega st 4