Temat: Tos error #35

Panowie,cokolwiek nie chce odpalić z dyskietki kończy się to TOS errorem #35.
mam 3 różne stacje FDD które podpięte pod PC działają prawidłowo, po dokonaniu modyfikacji i podłączeniu pod ST wyrzucają taki error.
Czy ktoś może coś doradzić ?

Odp: Tos error #35

TOS erroe #35 oznacza że program który próbujesz uruchomić jest ma nieprawidłowy format pliku. Więc albo plik został źle odczytany z dyskietki albo w jego jest uszkodzony.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Tos error #35

tak , rozumiem , problem jednak polega na tym i ten błąd pojawia się na 3 różnych stacjach oraz, czego nie dodałem wcześniej, na każdej dyskietce jaką mam.
To by znaczyło iż posiadam 3 uszkodzone flopy i same uszkodzone dyskietki, albo problem leży gdzieś indziej.
Ja stawiam na "bad DNA error".

4

Odp: Tos error #35

Zostawie ku potomności. Moje DMA miało dolutowane do pinu 40 diodę. Posiadam wersje STFM . Na stronie http://www.exxoshost.co.uk/atari/last/DMAfix/ znalazłem takie info:

 .... I plugged in one of my STFM test machines (IMP DMA, incidentally the 5V has a diode on the DMA pin 40, I have seen that on MEGA's also, bizarre) and had exactly the same floppy drive issue.. 

na innych niemickich forach tez znalazlem info o takiej modyfikacji, ale powinna ona byc robiona na MEGA ST.
Odlutowanie diody rowiazalo wszystkie problemy. Nie musiałem nawet zastosować DMA Fixa.

5

Odp: Tos error #35

..del

Ostatnio edytowany przez goolash (2017-08-10 10:08:53)