Temat: Yoomp! po instalacji stereo nie odpala (?)

(problem programowo-sprzętowy, ale objawia się na tej konkretnej grze, więc piszę w tym dziale)

Skończyłem wczoraj instalację stereo od Lotharka w moim 65XE. Na pierwszy ogień chciałem odpalić Yoomp!, ale... się zdziwiłem, bo gra przestała się uruchamiać. Ładuje się, pokazuje się tylko pusty ekran z ramką (w dziwnym, czerwonym kolorze) i tyle. Wisi. Numen (który podobno stereo wykorzystuje) gra bez problemów. Innych opcji nie zdążyłem sprawdzić. Gry ładowałem z Side2 wspomaganego przez U1MB. I jeszcze za bardzo nie zdążyłem się tym stereo pobawić z racji obowiązków wszelakich (chyba najszybciej będzie odpalić jakieś moduły).

Rzecz w tym, że nie odpalałem Yoomp-a od jakiegoś czasu, a w międzyczasie w tym komputerze pojawił się również Rapidus. Co prawda, podczas tych testów pracował w trybie Classic, ale może to ma znaczenie? Jeszcze mogę spróbować załadować grę ze SIO2SD, może coś się gryzie z SDX i Side2?
Jeszcze jedna "nietypowość" - jako drugiego Pokeya wykorzystałem układ z 800XL, bo taki miałem wolny.

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem? Jakaś podpowiedź?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Yoomp! po instalacji stereo nie odpala (?)

Sprawdź, czy to stereo działa na 100%. Odsłuch masz na pewno L/P? Odpal SysInfo, czy sprzęt jest wykrywany.

Spróbuj też dla jaj wyłączyć w U1MB PBI BIOS i uruchom Yoomp'a z *.xex.

SysInfo:

http://drac030.krap.pl/pl-si-pliki.php

Sprawa numer dwa, to zassaj z sieci grę jeszcze raz, różne cuda mogą się wydarzyć w tym uszkodzenie pliku. Grę masz na SIDE2 - to napisałeś, ale na partycji FAT, czy na APT? Rapidus nie ma tu nic do rzeczy, bo w trybie Classic gra musi się uruchomić. W trybie Rapidus też się uruchomi, problem jednak będzie taki, że tunel "leci" trochę szybciej i nie da się piłką trafić w grunt :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Yoomp! po instalacji stereo nie odpala (?)

Dzięki za odzew.
Mam oba kanały, konkretnie dźwięk idzie przez oba wyjścia. Na szybko (tylko tyle miałem czasu) sprawdziłem/potwierdziłem, że Rapidus rozszerzenie widzi, za pomocą podpiętego uswitch mogę włączyć/wyłączyć stereo (dioda) oraz SysInfo wykrywa stereo.
Jeszcze nie zdążyłem odpalić Yoomp! z wyłączonym SDX, czyli z gołego Side2 oraz ze sio2sd. Zrobię to za mniej więcej 2 godziny, wtedy dopiszę wynik.

[edit]
No i znalazłem powód problemu. Siedział cały czas między fotelem a klawiaturą. Bo plik, który próbowałem uruchamiać miał rozszerzenie xex, ale to był tak na prawdę atr. Gra działa, stereo rozpoznaje, gra ładnie. Moje ulubione dema też. Teraz pora na wyciągnięcie na zewnątrz RGB z VBXE i projekt uznaję za zamknięty.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2017-09-02 16:53:50)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.