3,551

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Panie Kosa0.

Proszę o zaprzestanie niewybrednych wypowiedzi i wszelkich insynuacji wobec mojej osoby.
Piszę to w sposób prosty i czytelny aby nie było dla Pana żadnych wątpliwości co do jego znaczenia.

Tak jak pisałem Panie Kosa0  ... jakiś wewnętrzny imperatyw zmusza Pana do słownej bezpodstawnej agresji wobec mojej osoby, którą wyraża Pan niezależnie od tego czy wątek dyskusji Pana dotyczy czy nie. Pańskie słowa i zachowanie świadczą o Panu i tylko o Panu. I musi Pan być za nie odpowiedzialny.

Jak widać z ostatniej wypowiedzi pełnej inwektyw nic nie ma zaskakującego w Pańskim zachowaniu, zero konkretnych treści, kolejne wydumane tezy, które sobie sam Pan udowadnia a przypisuje innym publicznie mijając się w ten sposób z prawdą. Pańską wolą jest pokazywać w ten sposób swój, moim zdaniem wątpliwy, poziom wiedzy a zwłaszcza kultury osobistej. Nie mamy na to żadnego wpływu.
Trudno z takim zachowaniem polemizować bo trzeba by używać pańskiego sposobu argumentacji i wypowiedzi w dyskursie.  a na to nie pozwala mi poczucie estetyki.

Prosiłbym Kierownika, choć to jego osobista decyzja jest, o podjecie działań ukracających takie publiczne zachowanie p. Kosy0 wobec mnie.

3,552

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

3,553

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bym skomentowal ale ... Niechce mi sie :-).
Bardzo dobry material  z Podziemnej TV :-)

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2017-08-22 20:22:35)

3,554

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

-cut- duplicat

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2017-08-22 20:07:55)

3,555

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

HAHAHAAH nawet afryka was przegoniła :-)
Ciekawe gdzie ci zlewacy z ich łyntelygentnymi  teoriami na temat wielkosci PL i jej znaczenia na arenie miedzynarodowej
Aby nie bylo poniższy link pochodzi ze lewackiej  gazety
Z ciekawoscia uslysze nowe MĄDRE teorie na ten temat :-)

Z drugiej strony sie  AfroAmerykanom  nie dziwie :-)  ( nie uzyje slowa murzn aby nie bylo ze jestem rasista- chociaz  mieszkaniec afryki tyle ma do ameryki ile eskmos :-) ale jestem poprawny politycznie )
Tyle taniej gupiej slily roboczej ( mowie o tych łyntelygentach dmajacych za 2500  i BANANA w mordorach  myslacych ze zlapali  los  NA LOTERI  ;-) ) to w eurpie sie chyba nie znajdzie

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo … 58269.html

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2017-08-26 21:38:41)

3,556

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dobrze sie was "Goli" :-). Wymyslili sobie zlewacy ze sa  niepodleglym krajem hahahahA :-).
Pamietajcie dostep do zluz maja PANOWIE  w pierwszej kolejnosci.
A jak sie cos nie podoba to zaraz  zrobimy manifestacje kod albo obywateli pr :-)

Brytyjska firma domaga się 1,4 mld euro odszkodowania od Polski. Odstąpi od dochodzenia racji jeśli zostanie dopuszczona do prowadzonych przez KGHM poszukiwań soli potasowej pod Puckiem.

Spór o koncesję na poszukiwania złóż soli trwa już od trzech lat. W 2014 roku licencję uzyskał KGHM, ale brytyjska firma Darley Energy Poland, uważa, że ma do nich prawo w pierwszej kolejności – donosi "Rzeczpospolita".

Skarga skierowana do Ministerstwa Środowiska nie dała skutku. Pozew trafił do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Ten oddalił sprawę. Teraz, po odwołaniu się, firma czeka na decyzję Naczelnego Sądu Administracyjnego.

3,557

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ja sie odniose do tematu: sytuacja jest bardzo dobra i bedzie jeszcze lepsza.

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

3,558

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

To ja ad vocem...

Sytuacja jest bardzo zła i nie chcę myśleć, co przed nami...

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

3,559

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A Puszcza Białowieska znika .... kamizelki, pałki, kajdanki ... nowopolskie narzędzia leśnika ...

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2017-09-01 10:53:43)

Post's attachments

las.png 368.98 kb, liczba pobrań: 1 (od 2017-09-01) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

3,560

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://www.youtube.com/watch?v=VXysngOBq_o

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

3,561

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jak to po ch** J. Przecież w scenopisie wyraźnie jest napisane ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3,562

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

a to przepraszam  , moje niedopatrzenie ;-)

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

3,563

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

A Puszcza Białowieska znika .... kamizelki, pałki, kajdanki ... nowopolskie narzędzia leśnika ...

Co złego w kamizelkach? A gdzie te pałki i kajdanki? A nawet jeśli... skąd wiesz, że to są leśnicy, a nie strażnicy leśni? Niedługo lewactwo będzie domagać się pozbawiania policjantów noszenia broni, kajdanek i pałek.

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2017-09-02 18:30:10)

3,564

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ravenax ... wyraźnie nie potrafisz się wyzwolić z pewnego sposobu myślenia i dyskusji przez obrażanie, trudno ... taki twój "urok". Postaram Ci się to wytłumaczyć w miarę prosto:

"Leśnik" to uogólnienie pojęcia. Leśnicy, ale to zapewne wiesz, oczywiście nie dokonują wycinki osobiście gdyż od tego są drwale. Na zdjęciu nie ma drwali a są oczywiście strażnicy leśni. A właściwie dwóch strażników "wyposażonych" i jeden "nieokreślony leśnik" . Co więcej, są to strażnicy leśni przywiezieni z okolic Tarnowskich Gór. Wiem, bo widziałem samochody i słyszałem z jakim akcentem mówią. Samej wycinki drzew, które zresztą powinieneś zauważyć na zdjęciu a jakoś to Ci umknęło, dokonywali drwale Harvesterem po drugiej stronie drogi.

Wracając do tłumaczenia: w mediach, każdej opcji, używa się na przykład pojęcia "rolnicy", "kierowcy" i powiedzmy "stoczniowcy". A kim tak konkretnie jest stoczniowiec? To gość, który spawa? Czy może dźwigowy pracujący przy suwnicy? A może malarz malujący statki? Elektryk? No kto? Może tak ogólnie to ktoś kto pracuje w stoczni? Nie .... "po nazwie", to najbardziej pasuje, że stoczniowiec to pewno gość, który buduje stocznie, a górnik, to gość, który usypuje góry. Aby było jasne: informuję, że poprzednie zdanie to jest ironia na twój brak chęci zrozumienia uogólnienia abyś przez przypadek nie wziął go jako pewnik i nie próbował "przysrywać błyskotliwie jak prawdziwie zaangażowany anty-lewak".

"Gdzie są pałki" pytasz. Spodziewasz się, że należy podjechać do takiego strażnika, zrobić zbliżenie na każdy element wyposażenia, spytać o model i jeszcze zapewne o homologację. I dopiero wtedy uwierzysz? Brawo Ty .... no ale Ty masz przecież taki naturalny "urok" niedowierzania. Zdjęcie to za mało ... zaraz poprosisz o autografy osób z tego zdjęcia dla potwierdzenia, że to nie fotomontaż.

Uważasz, że naturalny i normalny skład ekipy do wycinki, to operator Harvestera, operator traktora/ładowarki, dwóch drwali i około 6 strażników leśnych? Taki typowy zestaw: co najmniej jeden strażnik na jednego pracownika. Klasyczny komuszy układ w wydaniu PiS: "Najwyższą formą zaufania jest kontrola".

Wracając do twej argumentacji ... nudny jesteś z tym "lewactwem" ... wyświechtane, miałkie i nie świadczy dobrze o Tobie ... zresztą sam oczekujesz i czepiasz się precyzji przekazu więc nie używaj takiego uogólnienia jak "lewak". Mam nadzieję, że wytłumaczysz o kogo i o co Ci konkretnie chodziło w tej twojej wypowiedzi, bo czy gdziekolwiek padło słowo "policja"? Coś sobie chyba wydumałeś.

Co do znikania Puszczy:
Drzewa wycinane są masowo, kora z kornikami nie jest sprzątana z miejsca wycinki czyli larwy w przyszłym roku znowu zaatakują, wycinane są pojedyncze grupy świerków spomiędzy drzew liściastych czyli tam gdzie nie ma szans na rozprzestrzenieni kornika na inne drzewa, zostawiają cienkie i drobne drzewa a wycinają tylko grube na dłużyce. Chcesz więcej zdjęć? Mogę podesłać ... zobaczysz jakie dorodne i zdrowe drzewa idą na sprzedaż. To nie wycinka "prozdrowotna" a bezczelne niszczenie Puszczy i rezerwatów wokół Parku Narodowego.

P.S.
Harvestery bardziej by sie przydały na Pomorzu do wycinki setek hektarów drzew powalonych przez wiatr. Niestety z tego nie będzie takich pieniędzy bo to nie jest ładne zdrowe drewno. Nieprawdaż?

P.P.S.
Jesteś w stanie oszacować koszty wielotygodniowych delegacji dla tylu pracowników wysłanych z innych regionów kraju? koszty sprzętu? Skutki zaniedbania obowiązków na "ich" terenie? Ktoś dolicza to do kosztu pozyskania drewna z Puszczy?

3,565

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pieprzycie strasznie. Kraje starej unii wycinaly puszcze, wydobywaly wegiel w milionach ton... wszystko bylo dozwolone. Poprostu rozwijalu sie w tempie maxymalnym. Teraz jak osiagnely status bogatych to bawia sie w ekologie tak jak nowobogacze w mecenat sztuki...
A my kraje rozwijajace mamy sie dostosowac do ich smaczkow.wymyslow zamiast sie preznie rozwijac ??? Ludzie troche zacznijcie dami myslec a nie TVNem

.

3,566

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pablo .... też mi argument ... TVN ... toż to amerykańska telewizja a Amerykanie to nasi przyjaciele najlepsi.

3,567

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

pablozp napisał/a:

Pieprzycie strasznie. Kraje starej unii wycinaly puszcze, wydobywaly wegiel w milionach ton... wszystko bylo dozwolone. Poprostu rozwijalu sie w tempie maxymalnym. Teraz jak osiagnely status bogatych to bawia sie w ekologie tak jak nowobogacze w mecenat sztuki...

Wielkie lasy w Europie zachodniej zostały wycięte na początku ery przemysłowej, kiedy jeszcze nie rozumiano konsekwencji. Teraz wiemy jakie są konsekwencje, mamy w Polsce ostatnia naturalną puszczę w Europie, to na złość specjalnieją sobie wytniemy?
Z wydobycia węga w Europie zrezygnowano z przyczyn ekonomicznych - taniej było go sprowadzić niż wydobywać na miejscu. I w ten sposób te kraje się wzbogaciły, a nie upierając się na wydobyciu u siebie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3,568

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Bartosz
Ciężko się z Tobą rozmawia... Napisałem tylko, że kolesie na zamieszczonej fotce to strażnicy leśni, a nie leśnicy. To dwa różne pojęcia i tak inteligentna osoba jak ty (nie ma tutaj ironii) powinna to wiedzieć. Strażnicy leśni mają prawo do noszenia pałek, kajdanek i nawet broni palnej. Wynika to z ustawy o lasach. Jak masz ochotę sprawdzić, to podpowiadam, że jest to opisane w art. 47 owej ustawy. Co do wycinki puszczy- nie zgłębiałem tematu, ale jak czytam, ze gdzieś protestują ekolodzy, to automatycznie ustawiam się po przeciwnej stronie.... Taka wrodzona niechęć do "dzikich" ekologów i lewackiego środowiska, które oni reprezentują.

3,569

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

.

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2017-09-03 10:43:30)

3,570

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ravenax28 ... i o co Ci chodzi ... nie rozumiesz uogólnienia pojęcia "leśnik"? I tego, że do pracy drwala raczej nie jest potrzebna asysta uzbrojonych strażników? Ty możesz uogólniać pojęcia a inni nie? Nagle Ci IQ spada gdy nie chcesz czegoś zrozumieć? Kto to są ci twoi "ekolodzy"? Każdy z nich ma konkretnie wykształcenie biolog-ekolog? Czy tez może to są różne osoby, którym zależy na Puszczy? Dziennikarze? Botanicy? A może nawet inni strażnicy leśni ale dbający o las? No kto .... przecież "To różne pojęcia i tak inteligentna osoba jak ty (nie ma tutaj ironii) powinna to wiedzieć.". I moze oni z racji wykonywanego zawodu maja prawo protestować?

Ale w sumie masz rację ... co złego w kamizelkach ... dajmy im jeszcze po kałachu ... co nam będą ci "lewacy" i ekolodzy podskakiwać i żądać odebrania broni policji. A w grudniu wprowadzimy do lasu transportery SKOT Rosomac aby wspomóc wywóz drewna ... nazwa tak ładnie się komponuje z otoczeniem ... przyjdzie czas i na czołgi ... to sprawdzone rozwiązania ... czyżby ktoś śmiał się sprzeciwiać? A po przekopaniu Mierzei Wiślanej i pogłębieniu Zalewu Wiślanego wybudujemy łodzie podwodne i wpuścimy je do Wisły, Odry i Bugu a nawet Narewki płynacej przez Puszczę aby bezpiecznie spławiać drewno do morza....co tam ekolodzy i "lewacy" będą nam podskakiwać.... aaaa ... zapomniałem o wegetarianach i cyklistach ...

P.S.
Policja tez jeździ po środku Puszczy .. oni już na pewno maja broń ostrą .. zresztą widok "suki" na taki bezdrożach jest "bezcenny". Strasznie ktoś się boi Suwerena.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2017-09-03 11:17:23)

Post's attachments

las2.png 421.06 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

3,571

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:
pablozp napisał/a:

Pieprzycie strasznie. Kraje starej unii wycinaly puszcze, wydobywaly wegiel w milionach ton... wszystko bylo dozwolone. Poprostu rozwijalu sie w tempie maxymalnym. Teraz jak osiagnely status bogatych to bawia sie w ekologie tak jak nowobogacze w mecenat sztuki...

Wielkie lasy w Europie zachodniej zostały wycięte na początku ery przemysłowej, kiedy jeszcze nie rozumiano konsekwencji. Teraz wiemy jakie są konsekwencje, mamy w Polsce ostatnia naturalną puszczę w Europie, to na złość specjalnieją sobie wytniemy?
Z wydobycia węga w Europie zrezygnowano z przyczyn ekonomicznych - taniej było go sprowadzić niż wydobywać na miejscu. I w ten sposób te kraje się wzbogaciły, a nie upierając się na wydobyciu u siebie.

dziwne że konsekwencje zuważyli jak już zbudowali wielki przemysł :D Wielkie lasy zostały wycięte ponieważ budowali drogi, koleje autostrady dla rozwoju. Niemcy pozamykali swoje stocznie bo im sie nie oplaca? A francuzi pozamykali swoje cukrownie?? Nieeeeeee!!! Pozamykali u nas :))
Na weglu zbudowali przemysl ciezki i wtedy im się opłacało
..teraz pitu pitu inne warianty energtyczne pitu pitu jak już im sie nie opłaca

POLSKA to taki kraj jak mu nie przeszakadza to rośnie w siłe i zajebiście się rozwija...no ale nie każdemu to na ręke w europiw

Ostatnio edytowany przez pablozp (2017-09-03 11:32:12)

.

3,572

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bartosz, zapomniałeś dopisać, ze można by poprosić armię amerykańską o wsparcie.... Tak, wegetarianie i cykliści też mi się kojarzą z lewactwem. Wiesz...spada mi IQ i nie potrafię zrozumieć ogólnych pojęć. Dopiero wtedy, kiedy prowadzę z Tobą dyskusję zdaję sobie sprawę, jak wiele jeszcze nie umiem, jak wiele jeszcze muszę doczytać...

3,573

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pablo:
Szacun ... autostrada z Białowieży do Hajnówki i dalej przez Narewkę do Białegostoku .... masz rozmach chłopie, oj masz ... i wytnijmy w tym celu Puszcze a z pozyskanego drewna wybudujemy stocznię w Elblągu ... a co pomniejsze drzewa z Puszczy wykorzystamy na stemple w kopalni ... "wungiel" bedziemy mieli taki ekologiczny, że uffff....

Wskaż choć jeden przykład we wskazanych Niemczech i Francji gdy z trudem wpisany na listę UNESCO zabytek klasy światowej jest niszczony z premedytacja na potrzeby wybudowania np. NordStream2 albo czegoś innego. Choć jeden .... i przykład składania powiadomienia do prokuratury na to, że ten zabytek został wpisany na listę UNESCO ... toż to kuriozum jest ... takie coś to tylko u nas możliwe ... musi być z przytupem i podwójnym saltem.

3,574

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ehhhhh...dobra..grochem o siane

.

3,575

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

Wielkie lasy w Europie zachodniej zostały wycięte na początku ery przemysłowej, kiedy jeszcze nie rozumiano konsekwencji. Teraz wiemy jakie są konsekwencje, mamy w Polsce ostatnia naturalną puszczę w Europie, to na złość specjalnieją sobie wytniemy?
Z wydobycia węga w Europie zrezygnowano z przyczyn ekonomicznych - taniej było go sprowadzić niż wydobywać na miejscu. I w ten sposób te kraje się wzbogaciły, a nie upierając się na wydobyciu u siebie.

Dziwne, bo w krajach dalekich (Afryka, wschodnia Azja) firmy z Europy zachodniej nie potrafią zrozumieć konsekwencji nawet dziś. Polecam lekturę m.in. 'No Logo'.

Generalnie, wygląda to tak, że w 18-19 wieku kraje uprzemysłowione walczyły ze słabszymi za pomocą patentów. Dziś do tego służą normy i technologie ekologiczne (odnawialna energia, itd...). Takie Niemcy wciskają wiatraki gdzie się da, bo mają kasę z tego. A że te same wiatraki co prawda nie dymią, ale z ptaków robią sieczkę - no cóż...