101

Odp: LCD do Atari xl/xe

Mogą być wyschnięte, a nie spuchnięte. Ten problem mam prawdopodobnie w Falconie, czeka na chwilę wolnego czasu. Wtedy wygląda niestety normalnie.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

102

Odp: LCD do Atari xl/xe

znalazłem takiego samsunga gościu ma 5 sztuk testował ktoś?

syncmaster-941mp

https://www.olx.pl/oferta/telewizor-lcd … fa8e699ff6

103

Odp: LCD do Atari xl/xe

Mam dwie sztuki i jest na nich całkiem niezły obraz. Z VBXE jeszcze nie sprawdzałem.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

104

Odp: LCD do Atari xl/xe

Czy próbowałeś z STe w miarę to wygląda?. Dasz radę zrobić zdjęcie choćby z Atari XE?
Ja jeden bym kupił one dość rzadko się pokazują, nie chce ktoś z Was, może cenę by się zbiło?

Ostatnio edytowany przez secon (2017-08-09 18:45:51)

105

Odp: LCD do Atari xl/xe

STe nie mam, z XE dam radę zrobić fotę dopiero w weekend.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

106

Odp: LCD do Atari xl/xe

ale mówisz ze ogolnie jest w miare ok, dobra to w takim razie zaryzykuję i kupię sztukę.

107

Odp: LCD do Atari xl/xe

niektórym drży, co zgłaszali w tym właśnie wątku :)
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 75#p222075
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 66#p222966

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

108

Odp: LCD do Atari xl/xe

@secon: Czy kupiłeś ten LCD?

109

Odp: LCD do Atari xl/xe

Ostatnio zakupiłem z myślą o STE monitor studyjny TAMUZ i muszę przyznać, że sprawdza się całkiem nieźle.
Obraz zdecydowanie lepszy od NECa, którego używałem wcześniej z dużym Atari.Posiada dwa wejścia VGA więc nie muszę nurkować za każdym razem za monitor jak chce zmieniź tryb.
Z małym Atari przez s-video też działa całkiem nieźle.

Wadą na pewno jest "grubość" 20 cm ;) ale to i tak lepiej niż dotychczasowy 1084s.

Post's attachments

20170827_192723.jpg 1.53 mb, liczba pobrań: 3 (od 2017-09-04) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
ogólnie to k...a jesień idzie!

110

Odp: LCD do Atari xl/xe

xtrem007, nie aukcja wygasła zapomniałem o tym i przegapiłem

jest tego trochę
https://allegro.pl/listing?string=monit … i-1-4-0901

Ostatnio edytowany przez secon (2017-09-05 12:36:53)

111

Odp: LCD do Atari xl/xe

Czy ktoś testował MONITOR PRZEMYSŁOWY CCTV AG NEOVO X17-AV NeoV/1176 lub jego 15" wersję dostępną na znanym portalu aukcyjnym? TAMUZ jest gabarytowo nieco za duży.

112

Odp: LCD do Atari xl/xe

chyba sie powoli konczy poblem monitora dla naszych kompow..

composite-->VGA test

svideo  i rgb test wkrotce..

nie pytac mnie o urzadzenie, bede sie chwalil na www...


https://www.youtube.com/watch?v=jIWCHT7sS5w

DELY - zepsulo sie linkowanie ?

Ostatnio edytowany przez lotharek (2017-10-10 19:48:04)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

113

Odp: LCD do Atari xl/xe

szkoda, ze nie s-video

edit:

jak wkrótce to świetnie :) wstrzymuję się z testami kolejnych LCD :D

Ostatnio edytowany przez atarixegs (2017-10-10 23:09:39)

114

Odp: LCD do Atari xl/xe

@lotharek: Kiedy odsłona urządzenia jest planowana?

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

115

Odp: LCD do Atari xl/xe

bedziemy zdawac relacje na biezaco.. nie chce na razie pisac nic wiecej ponad to co pokazuje.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

116

Odp: LCD do Atari xl/xe

https://youtu.be/_2Q2B0uAJeo

117

Odp: LCD do Atari xl/xe

@atarixegs: ładny obraz ale widać że źle interpretuje interlace, podobnie jak 100 hercowe telewizory (co druga linia scrolla się rozjeżdża, to widać tylko na obrazie zmieniającym się co ramkę)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

118

Odp: LCD do Atari xl/xe

Nie mam kurcze pkt odniesienia jak to ma wyglądać. Na filmie te przycięcia scrolla to wina telefonu niestety.

Gdzie jest ten rozjazd co 2 linii? Masz na myśli coś takiego?

PunBB bbcode test

czyli rozjazd w poziomie kreski? U mnie nie ma tego efektu. Postaram się zrobić film ze statywu bo z łapy to słabo widać.


EDIT

YT tak "ulepsza" fim ze scrollem, że wrzuciłem na dysk google

https://drive.google.com/file/d/0B7rbA4 … sp=sharing

Ostatnio edytowany przez atarixegs (2017-10-11 22:07:09)

119

Odp: LCD do Atari xl/xe

Pojawia się on na obiektach przesuwających się w poziomie co ramkę, np tutaj na scrollu, nieparzyste linie przesunięte są względem parzystych o cykl koloru. (załącznik - shift.jpg)

Bierze się to stąd, że ramka następuje 50 razy na sekundę, ale obraz telewizyjny składa się często z pół-obrazów - w jednym cyklu idą linie parzyste, w drugim nieparzyste. Problem polega na tym, że między jednym a drugim pół-obrazem, scroll się przesuwa. Pół-obrazy generuje większość urządzeń nadających obraz w PAL. Telewizory 100-hercowe i takie np. konwertery zakładają że taką sygnał ma właśnie postać i z dwóch różnych ramek składają jedną. Atari jednak generuje całe obrazy i stare telewizory analogowe świetnie sobie z tym radziły, bo sygnały synchronizacji były wykorzystywane bezpośrednio do sterowania kineskopem. Konwertery obraz próbkują i generują na nowo, jeśli niepoprawnie interpretują sygnał to właśnie taki jest efekt.

Poprawnie to wygląda tak: (załącznik - no_shift.jpg)

Miałem wrażenie że na video to widzę.

PS. Teraz dałem na fullscreen i faktycznie nie ma.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2017-10-11 22:09:01)

Post's attachments

no_shift.jpg 18.26 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

shift.jpg 20.7 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

120

Odp: LCD do Atari xl/xe

Dorzuciłem link do filmu z samym scrollem. Takiego efektu z kreskami nie mam, widać za to drżenie w rejonie niektórych części  - czyli coś tam się składa ale z efektami ubocznymi widocznymi jak się nos w ekran wsadzi (na filmie są pogłębione). Nie jest źle, na początku konwerter serwował mi tylko memopad-epilepsję  ;)

121

Odp: LCD do Atari xl/xe

I jak temat z urządzeniem Lotharka?
Jest jakieś info?

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

122

Odp: LCD do Atari xl/xe

Czyżby temat umarł?

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

123

Odp: LCD do Atari xl/xe

Lotharek na swoim wallu pare dni temu wrzucił kilka zdjęć i filmików z działania

=====================
pLayer / Suspect
back t0 sc3n3 after 15 years....
im człek starszy tym bardziej to docenia :)

124

Odp: LCD do Atari xl/xe

Obejrzałem właśnie. Dzięki.

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

125

Odp: LCD do Atari xl/xe

Dzień dobry, odkopuję temat.

Otóż na Wapniaku otrzymałem od Voya monitor Samsung SyncMaster 941MP. Rozmiar słuszny, bo 19", ładna obudowa, kolor pasuje i liczba wejść taka, jak być powinna. Wszystko pięknie z wyjątkiem tego, co najważniejsze czyli wyświetlania obrazu, albowiem jest (dla mnie) kompletnie nieakceptowalne z uwagi na "drżenie" góra-dół, tak na oko o pół piksela. O ile, gdy wyświetlane jest sporo kolorów, to jeszcze może nie ma może tragedii (ale widać drżenie), natomiast kiedy mamy obraz czarno-biały - np. podczas menu, w użytkach itp. - to jest już dramatycznie. Obraz wtedy skacze jak dla mnie przez pół ekranu, no ale nie piszę żeby się żalić.

Skąd to się bierze, powiedzcie? Przecież nikt nie robi monitorów z analogowymi wejściami, żeby one były nieużyteczne - czy nie da się tego poprawić modyfikując przewody, lub jakimś dodatkowym "dyngsem" z kawałkiem elektroniki?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.