51

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

PCB jest dwuwarstwowe, nie ma potrzeby robić na czterowarstwowym - jeśli w latach 80-tych dali radę na dwuwarstwowym, to czemu byśmy teraz mieli nie dać rady? :)

pajero: oczywiście po odpięciu niepotrzebnego IRQ od drugiego Pokeya wszystko śmiga - nasłuchałem się dzisiaj muzyczek w stereo - nigdy nie miałem stereo w Atari :)

Tak więc wszystko śmiga, błędy są minimalne i bardzo proste do poprawienia podczas lutowania całej płytki. Zostało sprawdzić SIO, gniazdo carta, ale to w przyszłym tygodniu, jak mi dobrzy ludzie podeślą :)

Jeszcze filmik z działania:
https://www.youtube.com/watch?v=wEcNY9TPKMI&feature=youtu.be

52

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

trzymam kciuki za ten projekt.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

53

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Projekt można powiedzieć skończony, tylko co dalej? Trzeba to jakoś zacząć sprzedawać :)
Są chętni na PCB?

54

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Ja się piszę na szt. lub dwie.

55

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

No to powinienem jeszcze podać cenę...

150zł powinno być OK.

A wykalkulowałem to sobie na podstawie moich doświadczeń z kupnem płytek do Speccy128k oraz zamiennika ULA :)
Tamta płyta jest mniejsza i nikt nie marudzi.
Dla porównania jest jeszcze płyta do GBA1000 - ta jest z kolei większa :)

56

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Płyty golutkie czy z jakimiś zaprogramowanymi już współczesnymi scalakami?

Ostatnio edytowany przez atarixegs (2017-10-07 19:02:47)

57

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Kwestia dogadania, Atmegi i PICe też kosztują.
Jeśli ktoś byłby skłonny dorzucić parę groszy to myślę, że mógłbym wlutować i zaprogramować Atmegę, wlutować 74LS245 i gniazdo karty SD, czyli byłoby uruchomione SIO2SD, do tego dorzucić zaprogramowany PIC.
Lub tylko dołączyć tylko pliki eeprom i flash do wgrania do Atmegi oraz hex do PICa i zostawić całą frajdę składającemu :)

Ostatnio edytowany przez x_angel (2017-10-07 19:10:31)

58

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

A jak wyglądałoby ew. dostawienie do takiej płyty rozszerzeń typu Ultimate czy VBXE lub Rapidusa? Powinno się dać?

PS. Nie chodzi mi o miejsce, bo tego wygląda na więcej niż na standardowej płycie a ew. połączenia.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2017-10-07 19:34:59)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

59

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Chętnie bym łyknął taką wersję, której nie trzeba programować :) (o np jakąś, żeby się w 250PN się zmieścić) BTW udało się wyleczyć atarową przypadłość szumiącego pionowymi pasami na ekranie RAMu bo na filmie obraz czyściutki :)

60

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Acha , widzę cart, a jest PBI lub ECI?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

61

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

wieczor:
Powinno się dać, bo płyta jest 100% zgodna z Atari 130XE. Ale gdzie to upchniesz mechanicznie? - nie wiem :) Nie przewidziałem takich "sprytnych goldpinów" do montażu jak w 1088XEL - ale oni musieli to przewidzieć, bo bez tych rozszerzeń ich płyta nie działa (znaczy bez U1MB).
Jest gniazdo carta i ECI - cart przetestuję, jak mi dojdą gniazda, a ECI nie przetestuję bo nie mam nic, co mógłbym tam podłączyć.

atarixegs:
Nic nie "leczyłem" - wszystko jest jak w oryginale. Albo u mnie monitor to jakoś filtruje, że nie widać, albo kabel S-Video kiepskiej jakości :) Może się skuszę i podłączę to jeszcze do kineskopowego telewizora, mam taki, ale tylko 14" - nie dość, że mały, to jeszcze nie pamiętam, czy ma S-Video IN.
Co do ceny, którą podałeś, jest bardzo rozsądna, dopłata 100PLN za wlutowanie i zaprogramowanie tych dwóch procków wydaje się być więcej niż OK :)

Ostatnio edytowany przez x_angel (2017-10-07 19:42:48)

62

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Jestem chętny na sztukę. Z mechaniką sobie poradzimy ;)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2017-10-07 19:48:20)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

63

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Pisz na ataripcb@gmail.com bo tu nie często zaglądam, a nie pamiętam, czy mi powiadomienia przychodzą.
W tygodniu wlutuję brakujące złącza, potestuję i się dogadamy.
Tak naprawdę to nawet na SIO nie mam ani magnetofonu, ani stacji dysków :) Mam tylko zewnętrzne SIO2SD, ale może uda się skołować jakiś magnetofon...

64

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

x_angel to leczenie to dobrze poprowadzone zasilnie na pcb, to akurat w Atari pokpili i odświeżanie ramu pakowało jakieś śmieci w tor video.

65

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

No to nie wiem, u mnie są polygony GND, zasilanie jest pociągnięte przez dławik i odfiltrowane, a cały tor Video jest dość "skompaktowany" więc elementy video są blisko siebie, a daleko od ramu.
Wiesz - jeden tester i jeden monitor to jeszcze nie wyznacznik, ale mam nadzieję, że naprawdę jest OK.

Jedyne, co w przyszłości chciałbym poprawić, to może te nowsze AKI, o którym wspominał pajero, ale pisałem w tej sprawie do DarkDK i nie dostałem odpowiedzi, tak więc zmuszony byłem zastosować nie rozwijany projekt oryginalnego AKI z niemieckojęzycznej strony...

66

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Wpadnij z tym na SV do Gdańska to się przetestuje.....

Ostatnio edytowany przez stryker (2017-10-07 21:10:37)

"wszystko się kiedyś kończy......."

67

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Może szybciej wyślę, bo mi tam strasznie daleko z Białegostoku...
Kiedy to się odbędzie? Bo nie śledzę dat tych zlotów po drugiej stronie Wisły :)

[EDIT]
Teraz doczytałem sobie... niestety w grudniu na 99% to będę budował kapitalizm nad Tamizą.

[EDIT2]
Mam chyba jeszcze zamienione Clock OUT i Clock IN w gnieździe SIO - to jest potrzebne do działania stacji dyskietek chyba? :)

Ostatnio edytowany przez x_angel (2017-10-08 15:25:25)

68

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Możem prosić o widok na płytę z góry w PDF, idealnie do wydruku w skali 1:1?  To się zobaczy co można wtrynszolić i jakie dopałki...

69

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

https://drive.google.com/open?id=0ByJzv … DdjUFNTZEU
Jeśli o to chodziło... Chyba, że chcesz z rozbiciem na warstwy, elementy itp.

70

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Przesadziles z iloscia detali. Wystarczy widok z gory na warstwe UP i idealnie z elementami. Zdaje sie ze widok 3D to zalatwi.

71

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Warstwa TOP i elementy:
https://drive.google.com/open?id=0ByJzv … Vcza2ZCMEk
Tu widok z PovRaya, ale w perspektywie:
https://drive.google.com/open?id=0ByJzv … 1M2YUFfWlE
Może wiesz, gdzie tam się ustawia widok z góry? Nigdy mi to nie było do niczego potrzebne...

72

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

x_angel napisał/a:

Z tego co pamiętam, w XEGS chyba nie ma Basica[...]

Jest. Uruchamia się gdy jest podłączona klawiatura.  A żeby uruchomić Missile Command z klawiaturą, należy przy włączeniu trzymać wciśnięty SELECT.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

73

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Tak, już doczytałem, ale nie chciałem tu śmiecić w wątku. Jedno i drugie jest w jednej kości, za to jest "fikuśne" MMU, które jest 1000x gorzej dostępne niż nasze "zwykłe" atarowskie (ze względu na małą ilość XEGS). I nie ma do niego zamiennika w PLD.
Tak więc ta modyfikacja odpada. Poza tym jak szabrujemy płytę Atari, to oszczędzenie jednego układu nic nie zmienia.

Dziś sporządziłem część dokumentacji, jutro chyba będę miał gniazda SIO i carta, do tego może magnetofon na testy, więc zrobię resztę dokumentacji i trochę fotek, może jakiś filmik jak pozwoli czas.

74

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

x_angel napisał/a:

No to powinienem jeszcze podać cenę...

150zł powinno być OK.

A wykalkulowałem to sobie na podstawie moich doświadczeń z kupnem płytek do Speccy128k oraz zamiennika ULA :)
Tamta płyta jest mniejsza i nikt nie marudzi.
Dla porównania jest jeszcze płyta do GBA1000 - ta jest z kolei większa :)

Tu nie chodzi o marudzenie ale to tyle kosztuje. Zobaczysz sam  jak płytki zamowisz za 100 dolarow  u Chinczykow , w PL na cle ci dowalą 560 PLN opłaty celnej plus podatek , do tego zarzadają dokumentow gdzie i kiedy i co kupowałes. ;)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

75

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Wiem zaxon, rozmawialiśmy o tym, dlatego płaciłem i nie marudziłem :)
Sprawy celne już przerabiałem (Poczta i DHL), zamawiałem również płytki w Polsce, więc znam ceny :)