1

Temat: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Przygotowałem produkcję fabrycznie nowych zasilaczy (z atestem i wszystkimi certyfikatami bezpieczeństwa) do Atari XL/XE, 1010/1050/XF551/Atari 400/800, Atari ST (krótkiego), stacji dyskietek SF354/SF314, stacji LDW Super 2000/CA2001 i innych modeli, nie tylko Atari. Wszystkie zasilacze są transformatorowe, przez to cięższe niż impulsowe, ale za to pewniejsze. Wszystkie mają także wbudowane układy zabezpieczające przed zwarciem, przepięciem i innymi "atrakcjami", które mogłyby uszkodzić cenny sprzęt. Stan pracy będzie sygnalizowany diodami LED.
Pytanie, czy w ogóle będą chętni na takie zasilacze? Produkcja tania nie jest....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

2

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

jeden zasilacz do wszystkiego czy z roznymi wtykami ? jaka cena przewidywana jest ? to istotne przy wstepnych deklaracjach.

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

3

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Kupiłbym zasilacz o mocy, ktora z jedynego "pudełka" pozwoliła by zasilić jednoczesnie komputer i np dwie stacje dysków lub stacje i magnetofon albo interfejs 850.

4

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Tak jak myślałem, będzie problem z milionem różnych konfiguracji. Do tego jeszcze koledzy zza oceanu zechcą 110V, to akurat można rozwiązać przełącznikiem. Nie, to nie byłoby jedno pudełko. Rozważam raczej produkcję zamienników oryginalnych zasilaczy, ale lepszych, trwalszych, nowych. Przeznaczonych dla osób, którym zasilacz zginął, zepsuł się (chociażby naderwane wtyki, zesztywniałe kable itp.), albo kupili ukochaną zabawkę bez zasilacza. Dodatkowo, moje zasilacze miałyby wbudowane układy zabezpieczające przed uszkodzeniem sprzęt, jeśli coś w samym zasilaczu nawali i np. pojawi się za wysokie napięcie.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

5

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

I jaka moc dla tych wszystkich dopałek i dodatków?
Chociaż ja akurat mam na razie to co mi trzeba.

6

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Ja bym chętnie kupił 2 sztuki do 1050 (mam i tak nieoryginalny, któremu średnio ufam). Oczywiście cena nie jest bez znaczenia, niestety.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

7

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Hm. Bezpieczny zasilacz, kusząca propozycja. Impulsowe są tanie, ale nigdy niem pewności, czy zostały dobrze zrobione. Diabeł jednak tkwi w szczegółach. Przede wszystkim, jaka byłaby obciążalność takiego zasilacza. Możliwe, że też bym się zdecydował.

Duddie napisał/a:

Do tego jeszcze koledzy zza oceanu zechcą 110V

Koledzy zza oceanu bardziej będą szczęśliwi ze 120 V ;)

8

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Też bym się pisał na jeden do 65 XE.
Pytanie czy taki zasilacz "uciągnie" dopalone XE, Ultimate, 2xPokey, jakiś czytnik SD?

bzzzz...bzzzzz..... o wgrało się !!!!

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Cześć.

Zależnie od ceny wziąłbym 1 lub 2 zasilacze. Służyłoby to do dopalonego z deka 600XL oraz innych jakichś tam 800XL i 65XE. Stacyje te pomniejsze (SD-coś-tam i inne Side).

Jaki jest koszt zasilacza?

Pzdrrrrrrrrrrrrrrrrr.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

10

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Jeśli Jurek zrobi wersję 2amper (ciężko taki zasilacz kupić, ale da się) uciągnie Atari 130xe delikatnie zmodyfikowane (rapidus, vbxe, ide+ plus side sio2sd stereo itd. chyba już wszystko w nim mam). :)
Takie wersje zasilacza czasami(? nie wiem jak z 600xl) można było spotkać w 130xe i 600xl.

p.s.
chętnie zakupię 2szt takich dwu amperówek.

Ostatnio edytowany przez AS... (2017-10-12 21:29:26)

11

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Ja też bym się pisał na jeden do Atari 65XE. Pytanie jeszcze o wydajność prądową takiego zasilacza, czy uciągnie "dopałki", tak jak pytał Hospes.

Ostatnio edytowany przez Alex_D (2017-10-13 12:15:53)

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

12

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Ja jestem chętny na zasilacz do ST.

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

13

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

1 szt do XL/XE, z tym że minimum 5V 3A

zabawne jest to, że nikt nie pyta o cenę, ale - nie istotne ;)

EDIT:

Zauważyłem też przypadłość oryginalnych zasilaczy, które z czasem zaczynają padać. Ostatni, który zdechł zachowywał się o tyle nieprzewidywalnie, że z nierozszerzonym kompem działał, a dopalony był niestabilny.

Ostatnio edytowany przez Pin (2017-10-14 09:48:50)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Kilkadziesiąt złotych średnio, pewnie bliżej 100... Oczywiście będzie to zależeć od modelu, bo np. do 1050 będzie na pewno najtańszy. A zasilacz do ST może przekroczyć 100....

15

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Pin napisał/a:

Zauważyłem też przypadłość oryginalnych zasilaczy, które z czasem zaczynają padać.

Ja zauważyłem dwie przyczyny - czasem wysychające elektrolity, ale to mniejsza - częściej rozsychający się transformator. Zaczyna hałasować a potem w ogóle szlag go trafia. Czasem pomaga dociśnięcie czymś, ale raczej bym to awaryjnie stosował nie na stałe :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Ciekawa uwaga od Rastana - wobec tego jestem BAAAAAAAAAAARDZO chętny RÓWNIEŻ na zasilacz do Atari ST krótkiego (z zewnętrznym zasilaczem) - żeby uciągnęło HDD / satana.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

17

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Zasilacz do malucha może mieć 3A. W takim razie zorientuję się ile mnie dokładnie wyniesie produkcja i dam znać.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

18

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

to na takie 3A to bym się pisał. No i ze świecącymi ledami, dyskoteka musi być ;)-

@Yezy - a, faktycznie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

19

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Diody świecące, poza sygnalizacją, że zasilacz pracuje, są tak naprawdę niepotrzebne.

20

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

No to chyba o takie chodzi, a jakie jeszcze może mieć zasilacz? :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

21

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Mógłby miec lampy nixy, pokazujące przemiennie napiecie i pobierany prad ;)

22

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Oj, zasilacz może mieć sporo LEDów... I nie chodzi o dyskotekę. LEDy będą wskazywać stan automatyki zasilacza, czyli czy np. nie doszło do jakiejś awarii na którejś z linii napięć.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

23

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Ja bym chętnie 2  lub 3 wtyczki zasilające do LDW 2000 kupił bo to towar zdecydowanie deficytowy.
Oczywiście w rozsądnej cenie.

24

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

Jer drukował, więc może ma model.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

25

Odp: Zasilacze - fabrycznie nowe, transformatorowe

powiedzmy, że tamte bardziej pasowały do stacj ca2001 niż do LDW.
Mam 2 szt. zasilacza z tymi wtyczkami i niestety ale w moich ldw weszły z trudem
i na dodatek pin 2 (ten na dole po zewnętrznej) w obydwu przypadkach został
przy wkładaniu wepchnięty do środka wtyczki.
Jer sprawdzał na ca2001 i wszystko było dobrze. Możliwe, że gniazda w ldw i ca2001 minimalnie się różnią.
Moim zdaniem te wtyczki jak na gniazdo stacji LDW mają za szeroki o ok. 1mm rozstaw
dolnych otworów na piny. Ewentualnie pin 2 jest o ten 1 mm za bardzo przesunięty.
...ale oczywiście mogę się mylić.
Poza tym uważam, że bardzo fajnie by było gdyby taka wtyczka była skręcana śrubką a nie klejona.
Chciaż zdaję sobie sprawę, że zrobienie takiej wtyczki jest problematyczne.
(mam nadzieję, że Jer nie będzie miał mi za złe to co napisałem)

Ostatnio edytowany przez Pawex (2017-10-18 18:47:16)