Temat: Atari 800 xe

Witam posiadam Atari 800 xe i nie działa mi prawy Shift tylko prawy. Lewy działa i cała reszta klawiatury też działa. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją. Myślalem że nie będzie działać wiecej przycisków. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odp.

2

Odp: Atari 800 xe

Styk pod folią wytarty - shift w Atari jest traktowany jako jeden. Możesz  spróbować naprawić lakierem przewodzącym.

Sikor umarł...

3

Odp: Atari 800 xe

Trzeba rozkręcić klawiaturę i wyjąć folię ze ścieżkami. Prawdopodobnie w okolicach niedziałającego Shifta zobaczysz ubytek i możesz go uzupełnić lakierem przewodzącym. Tak naprawiłem klawisze w moim XE.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

4

Odp: Atari 800 xe

jeśli to sprężynkowa klawiatura, to niekiedy młoteczki dają o sobie znać (s sensie, że przestaje przewodzić - przerabiałem temat)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Atari 800 xe

Witam wlaśnie zlokalizowalem przerwę przez którą nie działa prawy Shift jest mała przerwa na ścieżce ledo widoczna gołym okiem. Teraz tylko lakier przewodzący zakupić i będzie ok. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie i pozdrawiam

6

Odp: Atari 800 xe

Pin napisał/a:

jeśli to sprężynkowa klawiatura, to niekiedy młoteczki dają o sobie znać (s sensie, że przestaje przewodzić - przerabiałem temat)

Zdarzają się 800XE z klawiaturą sprężynkową? Fabrycznie chyba raczej nie, ostatnie komputery z takimi klawiaturami to pewnie rok 1987, góra 1988. Chyba że ktoś sobie wymienił, wtedy tak :)

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: Atari 800 xe

Witam prawy Shift juz działa. Dzisiaj do poznych godzin nocnych opanowałem sytuację lakierem przewodzącym na bazie srebra i załatałem przerwę na ścieżce o ktorej wczesniej pisałem. Dziękuje wszystkim za pomocne odpowiedzi na ten temat i pozdrawiam.