1

Temat: pragne nabyc kontroler IDE KMK

albo dwa. w wykonaniu wewnetrznym i zewnetrznym najchetniej.

--
= krap.pl =

2

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

A ja najprawdopodobniej po Quascie zrobię (?!?) sobie kontrolera MyIDE w carcie, o! :)

Edited: Tzn. wszystko na to wskazuje, że moje sio2ide jednak ruszy - ale to drugie może sklecę kiedyś jako ciekawostkę... :)

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

W sprawie kontr. IDE;

pasiussg@wp.pl

:D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

Pin napisał/a:

W sprawie kontr. IDE;

pasiussg@wp.pl

:D

probowalem, pisalem. :) so far bez odpowiedzi. moze na quascie uda mi sie pogadac osobiscie (jezeli Pasiu bedzie w piatek, bo ja tylko czwartek-piatek, niestety).

--
= krap.pl =

5

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

na allegro przed chwilka widzialem...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

na allegro przed chwilka widzialem...

Ale za chorą cenę...  :cry:

Sikor umarł...

7

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

Ale za chorą cenę...  :cry:

no, produkcja plytek zdaje sie lubi kosztowac...
pytanie tylko, jak duze szanse powodzenia bedzie mial montaz, bo zdaje sie, ze oryginalne interfejsy KMK/JZ byly indywidualnie strojone pod dany egzemplarz...

--
= krap.pl =

8

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

Konrad ostatnio wspominał, że były problemy dopasowaniem interfejsu do 800XL ale nie do XE.

Cena za płytkę na Allegro nie wydaje mi się wygórowana. Jacek Żuk płacił 70zł za wytrawienie.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

9

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

no, ja nabylem jedna i bede probowal costam zlutowac. zobaczymy, jak mi pojdzie. :)

--
= krap.pl =

10

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

pytanie tylko, jak duze szanse powodzenia bedzie mial montaz, bo zdaje sie, ze oryginalne interfejsy KMK/JZ byly indywidualnie strojone pod dany egzemplarz...

Niiioooo.... Sam przekonałem siem na wlasnej skórze - musiałem odesłać kontroler i kompa 800XE w celu dostrojenia - potwierdzam, ze po tych zabiegach pacjent smiga tak jak trzeba  :D  :D  :D

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

11

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

.. i jeszcze jedna zasada - stosować scalaki tych samych producentów - oczywiście tam, gdzie w oryginale zgodność jest zachowana; czyli jeśli np. U1, U4, U9 są produkcji motorola (załóżmy); to nie należy w tych miejscach lutować niczego, co byłoby innej "manufaktury". Ponoć to niekiedy bywało przyczyną "niedziałania".  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

Apropos, jakby ktoś się postradał zmysły i sprzedawał kontroler(y) IDE KMK, to z chęcią odkupię każdą ilość  :mrgreen:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

13

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

Moje 3 grosze odnosnie konstrukcji KMK/JZ Interface: po pierwsze chce nadmienic, ze interfejs byl przelomem, dzieki ktoremu ATARI+HDD nie byl juz tylko nieosiagalnym polaczeniem. Jak na date powstania oraz dostepnosc literatury m.in. dzialania twardzielow byl rozwiazaniem dobrym (pod wzgledem konstrukcji) i bardzo dobrym (pod wzgledem oprogramowania, czyt. biosu). Dlaczego tylko dobrym konstrukcyjnie? Odpowiedzi juz udzielili Casper i Pinek. Interfejs wymagal szybkich ukladow (serii ALS - pracujacej przy nawet kilkudziesiaciu MHz) oraz niekiedy 'dostrojenia' dla konkretnego kompa. Troche to dziwne, bo przeciez Atari pracuje tylko na niecalych 2MHz, a ten sam interfejs powinien pracowac z kazdym kompem (przeciez producenci procka 6502 trzymali sie pewnych wytycznych, ktorych interfejs powinien uwzgledniac). Najbardziej mnie jednak dziwi fakt zastosowania ukladow '574 jako bufor adresu oraz bufor czesci starszej magistrali danych. W pierwszym przypadku wystarczylby przeciez '245 czy '541 a w drugim '573. ...seria HCT bylaby wystarczajaca...

A wlasnie, mialby ktos uklady 74ALS574 :), bo potrzebuje 4 sztuki, a we Wrocku sa tylko SMD...

14

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

Apropos, jakby ktoś się postradał zmysły i sprzedawał kontroler(y) IDE KMK, to z chęcią odkupię każdą ilość  :mrgreen:

toc przeca tu masz: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33409703

"wszystko się kiedyś kończy......."

15

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

:P k**** znowu aukcje  :cry: znów mnie ktoś przebije, ale dzia! Ps. Stryjek: czemu nie odpisałeś - chciałbym tego WD2792A. Wal na maila lub priva.

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

16

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

Casper na tej licytacji jest 5 sztuk narazie jest 3 chetnych ;) wiec jak bedzie od 6ciu wzwyz to sie zacznie tak naprawde licytacjia kto zostanie w tej pierwszej piatce ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

17

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

E, Casper jest tak napalony, że za 3 starczy, więc licytacja już będzie ostra.

18

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

jakie 5 ?? Pisze że 2 ?!? Złożyłem oferte i nadal są dwie. Ps Co oznacza symbol koperty przy mnie???

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

19

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

Prawdopodobnie oznacza, że musisz mu dać pod stołem kopertę, żeby wygrać licytację.

20

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

jakie 5 ?? Pisze że 2 ?!? Złożyłem oferte i nadal są dwie. Ps Co oznacza symbol koperty przy mnie???

ups moze mi sie cos po... ;) ale zapewne jak beda chetni to dudde zrobi wiecej egzemplarzy ;) a co do koperty to kliknij na nia i poczytaj regulamin ;) bo nie wszyscy daja licytowac kopertowiczom ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

21

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

Y.... czy tak koperta ma coś wspólnego z tym, co allegro przysłało mi jakiś tydzień temu do domu??? Nawet tego nieotwierałem, bo niemam kiedy, czy powinienem???

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

22

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

Niech cię ręka Buzka broni! Na pewno wąglik! Albo pozew sądowy! Najbezpieczniej spalić!!!

23

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

:oops:  jakiś kod który trzebaby wpisać na stronce allegro - niech blondynki żyją wiecznie  :lol:  :lol:  :lol:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

24

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

A dostałeś kod aktywacyjny w kopercie via Poczta Polska?

A ten interfejs na Allegro, to jakas lipa. FDisk 1.38. Pfy, jest przecież od lat 1.40. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

25

Odp: pragne nabyc kontroler IDE KMK

jak już pisałem jakąś kopertę z kodem dostałem i to pewnie o to loto.

Fdisk v1.38 - słuszna uwaga! Tylko że BIOS v.1.4 ?!? Ja jak kupowałem, to miałem na odwrót - FDisk v1.40, a BIOS v.1.2 (mam do tej pory :( ) Ciekawe, czy też trzeba go będzie przestroić, by chodził z moją 800XE i właśnie słyszałem coś o kilku wersjach PCB dla IDE KMK ponić był jakiś bug - wie ktoś coś na ten temat ???

[ Dodano: Pon Lis 01, 2004 15:15 ]
8O Ciekawostka  8O

fragment odpowiedzi pana Jurka (Duddie) - wystawiającego 2 szt. kontrolera:

FDISK którego używam, otrzymałem od Konrada "Draco" Kokoszkiewicza,
który jest jego autorem, a moim kumplem. Sam nie ma nowszej wersji,
więc sądzę, że 1.40 jest jakimś tworem, który ktoś przerobił.
Płytka na której zbudowany jest kontroler to nowsza jej wersja, z
poprawionymi ścieżkami masy, które w starej wersji były za cienkie i
powodowały problemy. Ja oferuję wersję opartą na układach High Speed
CMOS, co zmniejsza wydatnie pobór mocy.

jak widać wątpilwości (jeśli ktoś jakieś miał) zostały rozwiane  :lol:

i pytanie do Draco (KMK):

it is true? Może v1.40 zawiera jakiś spyware :-> :? 8O

ps. wysłałem panu Jurkowi v1.40, tak aby sobie oblokał - ma on też pytanie: jakie są różnice v1.40 w stosunku do v1.38?? Bo ja nie mam pojęcia.

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!