Temat: Atari 1050 z Top Drive

Mam taki problem.
formatuje dyskietke pod spartą ( single dest ). Formatowanie dochodzi do końca i sparta próbuje zapisać  init na dyskietce jednak wywala błąd.  Stacja także nie chce odczytywac żadnej dyskietki już sformatowanej np pod CA 2001. Mam nikłe doświadczenie z 1050. o co chodzi ?

.

2

Odp: Atari 1050 z Top Drive

czy dyski z CA też są w formacie Sparta DOS, oraz co masz dokładnie ustawione w formatterze sparty?

Pokombinuj przed formatem z różnymi ustawieniami "Skew"

Która wersja Sparty?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Atari 1050 z Top Drive

Pinek , dyskietki z CA / LDW są w różnej gęstości , są to jakieś zestawy gotowce  które chodzą pod LDW oraz CA.
Sparta w wersji 4.48 .    skew ustawiam na high, normal  ..wypróbowałem różne opcje


jak mogę i pod jakim najlepiej dosem przetestować tą stacje . cokolwiek odczytać zapisać.

.

4

Odp: Atari 1050 z Top Drive

do odczytu tych dysków - zestawów używasz ATARIDOS.SYS? Na 90% nie są zapisane w formacie Sparta, więc ich nie odczytasz w ten sposób na tej 1050. Uruchom sterownik, zamapuj SIO na D1: (czy gdzie to tam ta stacja jest przezworkowana) i spróbuj odczytać dysk.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Atari 1050 z Top Drive

Ja mam Top Drive'a w domu, przywiozłem sobie niedawno ze strychu od rodziców. Udało mi sie na niej sformatować dwie dyskietki, a potem objaw jest mniej więcej taki jak opisujesz. Przypuszczam, że stacja po prostu jest padnięta, bo TopDrive, nie TopDrive, powinna normalnie funkcjonować.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2017-10-25 14:42:11)

KMK
? HEX$(6670358)

6

Odp: Atari 1050 z Top Drive

Istnieje program służący do testowania 1050, do testów trzeba mieć sformatowaną dyskietkę w pojedynczej gęstości (albo w medium, ale pewnie najlepiej w pojedynczej).

Post's attachments

1050test.zip 3.87 kb, liczba pobrań: 8 (od 2017-10-26) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: Atari 1050 z Top Drive

drac030   dzięki !!! sprawdze dzisiaj/jutro

.

8

Odp: Atari 1050 z Top Drive

http://dereatari.republika.pl/serw.htm

"wszystko się kiedyś kończy......."