Temat: Perspektywy rozbudowy pamięci w STFM

Ekipo szanowna.
Jak wyglądają opcje rozbudowy pamięci w Atari 1040STFM? Mój "Trzmiel" ma 1MB RAM, zastanawiam się nad możliwością jej rozbudowy. Jakie są opcje? W przypadku małego Atari mogę wybierać między gotowcami typu U1MB czy Sofia. W przypadku Amigi 500 jest tego jeszcze więcej (Savyna68k, Proteine, Wicher 500i, że o ACA500 nie wspomnę). A jak jest z 16-bitowym Atari w wersji budżetowej?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

Odp: Perspektywy rozbudowy pamięci w STFM

Są gotowce, ale dosyć drogie (np tu: https://www.exxoshost.co.uk/atari/last/storenew/) ale i tak wymagaja lutowania. Taniej znaleźć schemat w sieci i samemu polutować.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Perspektywy rozbudowy pamięci w STFM

Adam Klobukowski napisał/a:

Są gotowce, ale dosyć drogie

Rzeczywiście, 65£ za takie rozszerzenie to zdecydowanie za dużo jak na mój obecny budżet. Do tego nie mają go na składzie w obecnej chwili. Trzeba poszukać alternatyw. Lutowania THT się nie boję, ale SMT się nie dotykam bo nie umiem :-(

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Perspektywy rozbudowy pamięci w STFM

http://atari.wroclaw.pl/hardram.html#myram2

Jeżeli uzbroisz się w cierpliwość :)

Było miło :) Do widzenia.

5

Odp: Perspektywy rozbudowy pamięci w STFM

artik-wroc napisał/a:

http://atari.wroclaw.pl/hardram.html#myram2

Jeżeli uzbroisz się w cierpliwość :)

Cierpliwości mi wystarczy, bo generalnie do zabawy mam STe z 4MB. Więc na rozszerzenie STFM mogę poczekać. Rozumiem, że chodzi o projekt ST-RAM2. Kiedy planujesz zakończenie/dostępność i jaka jest przewidywana orientacyjna cena?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Perspektywy rozbudowy pamięci w STFM

Cena nie przekroczy 100zł. Myślę, że do końca roku coś będzie.

Było miło :) Do widzenia.

7

Odp: Perspektywy rozbudowy pamięci w STFM

Wchodzę w to.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: Perspektywy rozbudowy pamięci w STFM

artik-wroc napisał/a:

Cena nie przekroczy 100zł. Myślę, że do końca roku coś będzie.

I jak? Udało się coś zrobić?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

9

Odp: Perspektywy rozbudowy pamięci w STFM

Jest gotowy do wzięcia, pisz na mejla.

Było miło :) Do widzenia.

10

Odp: Perspektywy rozbudowy pamięci w STFM

O to i ja poproszę - info na mailu :-)