Temat: Atari 65 xe nie działa

Witam poszukuje kogos kto naprawi moje Atari 65 xe. Po włączeniu czarny ekran i nic więcej. Mialem go otwarty i kości sie nie grzeją jakos specjalnie. Najmocniej sam procesor. Czy jest ktoś chętny i dysponuje częściami do małego Atari. Proszę o kontakt. Wyślę go na moj koszt i pokryje koszty naprawy. Pozdrawiam.

2

Odp: Atari 65 xe nie działa

Na pewno ktoś się zgłosi, jak nie wysyłkowo, to możesz się wybrać na najbliższy zlot/party. Do końca roku szykują się przynajmniej dwa.

A póki co, jeżeli niektóre kości masz w podstawkach, to możesz je wyjąć, przeczyścić nóżki wacikiem pryśniętym czymś typu 'contact cleaner' i wstawić ponownie. Czasem pomaga.

Z wcześniejszych postów wynika, że masz jeszcze 800XE i jeżeli tam te same kości też masz w podstawkach, to możesz je pojedynczo podmieniać, aby zdiagnozować która walnięta.

A tak w ogóle to te 65XE już takie do Ciebie trafiło, czy działało i przestało? W jakich okolicznościach?

A może to zasilacz? Z 800Xe ten sam zasilacz działa?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

3

Odp: Atari 65 xe nie działa

Niestety nie są w podstawkach. Zasilacz mam sprawdzony i dobry na 100 %.  Kupiłem jako niesprawdzony na allegro i liczyłem się z tym ze nie bedzie działał. Dlatego szukam kogoś kto podejmnie sie naprawy oczywiście odpłatnie z wysyłką .

4

Odp: Atari 65 xe nie działa

Dodam tylko ze jest tam 8 kości 1 bitowych

5

Odp: Atari 65 xe nie działa

1. Napisz skąd jesteś - ustawienia w profilu się kłaniają
2. Stara wersja 65 - taką lubię ;)
3. Miejmy nadzieję, że nikt komputera "nie sprawdzał" zasilaczem od C64 :(
4. W jaki sposób podłączasz do monitora/telewizora? (AV/EURO/Antena). Jeśli antena - czy wybrany odpowiedni kanał i czy masz telewizor analogowy? Jeśli EURO - sprawdź, czy do odpowiedniego PINu.

Sikor umarł...

6

Odp: Atari 65 xe nie działa

Jestem z Rudy Śląskiej juz uzupełniłem profil. Używam Euro także nie ma mozliwości pomyłki mam jeszcze 800xe i 130 xe i wszystkie działaja. Dzisiaj wysłałem Atari do Krakowa do serwisu zobacze co znajdą czy nie znajdą. Dam znać na pewno. Jak nie znajda przyczyny to na pewno sie jeszcze odezwe i bede szukac kogos kto zdiagnozuje usterke i naprawi. Pozdrawiam

7

Odp: Atari 65 xe nie działa

Ruda Slaska.... nie wierze ....

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: Atari 65 xe nie działa

Płyta naprawiona w serwisie . Ewidentnie ktoś kombinował z zasilaniem RAM, Antic i PIA wymienione. CPU na szczęście działa , wszystkie już w podstawkach. Może ktoś wczesniej co miał te Atari podłączył zasilacz z Commodore c 64?

9

Odp: Atari 65 xe nie działa

10

Odp: Atari 65 xe nie działa

Wysyłałeś Atari do serwisu w Krakowie, a kilkanaście kilometrów od domu masz jeden z najlepszych serwisów małego Atari w Polsce :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

11

Odp: Atari 65 xe nie działa

Masz rację. Na przyszłość bedę juz pamiętać. Pozdrawiam

12

Odp: Atari 65 xe nie działa

darwinus37 napisał/a:

Dzisiaj wysłałem Atari do Krakowa do serwisu  ....... Płyta naprawiona w serwisie . Ewidentnie ktoś kombinował z zasilaniem RAM, Antic i PIA wymienione.

Czy zdradzisz koszt ?   I adres ?

13

Odp: Atari 65 xe nie działa

Sklep serwis No game Kraków Kazimierza Wielkiego 47  Koszt 80 zl z robocizną. Pozdrawiam.