5,051

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Ja sądzę nijak i nie jestem ciekawy.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5,052

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Jakiś częsty ten model c65, ostatnio jakiś nie działający (bez jakiś tam specjalnych układów dla niego) poszedł za prawie 20k dolo, ten pójdzie za obstawiam w ciemno za 30k euro jak nie lepiej.

Commodore/Amiga sprzęty zupełnie poza moim zainteresowaniem, aż wstyd napisać ile zalicytowałem w tej aukcji z c65 :(
Nawet z dwa dni prowadziłem.

Atari1450xld gdyby te tak można było trafić, to bym powalczył :)

5,053

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Te specjalny układ do niego brakujący to był VIC-III czyli sam sens tego modelu :) W sensie - nie do dostania ani nie do zastąpienia, jak dla mnie wart był nie więcej niż ważył w takiej postaci.  Ten jest sprawny.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5,054

Odp: Ciekawostki na aukcjach

http://offer.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?V … 7675.l2565
cena zabiła, 2 osoby dały powyżej 80k euro :)

5,055

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Przy tej cenie chińczyki wznowią pokątną produkcję falsów, nawet maski do wafla z VICem III będzie się opłacało zrobić i go wskrzesić, linie technologiczne mają do tego, więc co jakiś czas znajdzie się kolejny prototyp. I tak nie będzie z czym porównać :) (no chyba, że kupuje muzeum i ma budżet na kolejne egzemplarze).

5,056

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Niech  zrobią 1450xld tylko MOQ = "one tusen"
Fob price 2k usd spoko niech będzie nawet 4k usd.
Ciekawe ile osób by zakupiło......

5,057

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Tak jeszcze patrzę na c65 i wciąż myślę, kto od kogo zrzynał, bo wygląda znajomo. Oraz czy przypadkiem Schneider nie kupił w którymś momencie po kryjomu commodore ;) - był zdaje się pierwszy z tego typu obudową, która stopniowo ewoluowała w kierunku a1200...
A może to c= kupiło kawałek sznajdera i bawili się potem tym projektem.

Post's attachments

c65.jpg 58.29 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

5,058

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Tia, a nazwę modelu zerżnęli od Atari :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5,059

Odp: Ciekawostki na aukcjach

laborant napisał/a:

Tak jeszcze patrzę na c65 i wciąż myślę, kto od kogo zrzynał, bo wygląda znajomo. ...

Schneider/Amstrad miały stację 3" (tak, 3 cale) lub wbudowany magnetofon dużo wcześniej niż C65.

A A1200 jest(była) raczej naturalną ewolucją A500 i pokrewnych.

5,060

Odp: Ciekawostki na aukcjach

No to przecież piszę, że Schneider (i nie chodzi mi tu o CPC) był pierwszy w tej linii... - a potem zrzynano (kupowano projekty, brandy?) dalej w kolejności zgodnej z upływem czasu :)

Amstrad (tu jako CPC) był pierwszy w sensie integracji peryferiów z kompem w jednej obudowie, ale nie jest wizualnie tak podobny jak Schneider Euro PC II z C65 i A1200. Ta trójka wygląda jak swe własne remiksy. Czasowo też w miarę zbliżone.

Idąc tym tropem musiałbym dodać jeszcze spektrumny +2 i +3, ale nie są specjalnie podobne, no nie bardziej niż Spectravideo 328 do Atari 800xl - bo też ma gniazdo carta z klapką od góry.

Ostatnio edytowany przez laborant (2017-11-10 21:17:33)

5,061

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Kolejna szansa na C65 ?

https://www.ebay.de/itm/Ultra-rare-Comm … 0011.m1850

Przy cenie ponad 80 tys Euro/szt warto wznowić produkcję ;)

5,062

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Wtedy przestaną tyle kosztować :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5,063

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Falcona rzucili ;) http://allegro.pl/stara-plyta-atari-gx- … 50379.html   Wygląda, że płyta w lepszym stanie niż ta którą reanimował RJ :>

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

5,064

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Raczej kawałek jego FlakÓw..

5,065

Odp: Ciekawostki na aukcjach

No raczej nie, to jest właśnie Falcon :) Reszta to opakowanie i peryferia ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5,066

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Tia... łatwiej kupisz płytę główną do niego niż jego górną obudowę ...

5,067

Odp: Ciekawostki na aukcjach

oj tam, dla niepoznaki można przykryć deklem od STFM ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5,068

Odp: Ciekawostki na aukcjach

To chyba angielska klawiatura? https://www.olx.pl/oferta/atari520st-CID99-IDq3GS3.html

5,069

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Na pewno QWERTY ale czy amerykańska czy angielska już nie widać (trzeba sprawdzić symbole na 2 i 3 np.)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5,070

Odp: Ciekawostki na aukcjach

widzę, że wiele osób ostrzy sobie zęby na Falcona mimo wystawienia w złym dziale  ;) Jak Pin zauważył, wystarczy obudowa od STFM z drobnymi modyfikacjami i mamy flakona za ułamek ceny rynkowej.

600 xl, 520 st+, mega st 4

5,071

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Obawiam się, że nie skończy się na ułamku :) Do tej kwoty to ja podniosłem akurat i cały czas byłem przebijany - dalej nie sprawdzałem :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5,072

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Nie podniecałbym się tak. to może być niesprawna płyta, ale mimo wszystko można nieco zaryzykować wiedząc, że mamy w kraju człowieka, który potrafi reanimować gorsze trupy ;)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

5,073

Odp: Ciekawostki na aukcjach

To że niesprawna, to wiadomo, że taka opcja jest dość prawdopodobna, ale są różne rodzaje niesprawności :) Jak nie widać totalnego armageddonu, to jest szansa że można ją ożywić :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5,074

Odp: Ciekawostki na aukcjach

erOS: kogo dokładnie masz na myśli? Pytam, bo mój falcon wymaga przeglądu/serwisu.

600 xl, 520 st+, mega st 4

5,075

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Atari 1040 ST