Temat: Kabel S-Video

Kłaniam się wszystkim. Znów potrzebuję pomocy. Mam 65 XE. DO tej pory podłączałem je do telewizora kablem scart. Teraz kupiłem monitor z wejściem S-Video oraz kabel. Nie działa. Tylko nie wiem co - kabel czy monitor. I nie mam żadnego TV z s-video żeby sprawdzić kabel, ani nic co daje sygnał s-video, żeby sprawdzić monitor. Co mam począć?

2

Odp: Kabel S-Video

Kabel s-video na pewno przeznaczony do Atari?
Niektóre monitory mają przełącznik, załączający s-video.

3

Odp: Kabel S-Video

Po włączeniu Atari ekran jakby delikatnie jaśnieje. I miga znaczek s-wideo, tak jakby dostawał sygnał, ale zły.

4

Odp: Kabel S-Video

Czy nie jest to przypadkiem monitor Dell 2007FP lub jakaś jego odmiana? Jeśli tak to niestety monitory te nie działają poprawnie z małym Atari.

Ostatnio edytowany przez xtrem007 (2017-11-27 22:21:46)

5

Odp: Kabel S-Video

Jest to jakiś Dell. I co tu teraz począć? Coś przelutować? Monitor ma także wejście wideo, jakiś żółty - to jest rozumiem wejście kompozytowe? Tam się da?

6

Odp: Kabel S-Video

Niestety nie udało mi się rozwiązać tego problemu. Nie działało ani przez CVBS ani przez S-VIDEO. Problemem jest sygnał PAL 240p 50Hz generowany przez Atari którego monitor nie rozpoznaje. Kilka razy monitor zaskoczył gdy wyciągałem i wkładałem wtyczkę S-Video do monitora przy włączonym Atari. Jedyna nadzieja w Lotharku który zapowiedział composite2vga scandoubler.

7

Odp: Kabel S-Video

Czyli jak nie działa s-wideo, to composite też nie działa??

Ostatnio edytowany przez Lichoslaw (2017-11-27 22:48:50)

8

Odp: Kabel S-Video

Tak było u mnie ale proszę spróbować u siebie.

9

Odp: Kabel S-Video

Serio nikt nie wie co i gdzie dolutować czy odlutować, żeby działało?

10

Odp: Kabel S-Video

Na serio, to podłącz do innego monitora. Może rzeczywiście ten nie współpracuje z Atari, a może jest uszkodzony.

11

Odp: Kabel S-Video

Ja się wprawdzie nie znam, ale z tego, co mi się obiło o uszy, problemem mogą być sygnały synchronizacji generowane przez Atari, nie wszystkie współczesne monitory (nawet CRT) je lubią. Sygnał CSYNC niestety chyba wychodzi z GTIA, zatem niczego się w tej kwestii "dolutować lub odlutować" nie da, można jedynie spróbować wymienić GTIA na wersję RGB, ale nie wiem, czy którakolwiek z dostępnych wersji (VBXE i Sophia) generuje własny sygnał CSYNC. W przypadku VBXE jestem dość pewien, że to nie zachodzi. Co do Sophii, nie mam pojęcia.

KMK
? HEX$(6670358)

12

Odp: Kabel S-Video

Nie działa ani kompozyt ani s-wideo...

13

Odp: Kabel S-Video

Sophia generuje własny sygnał synchronizacji, ale to też nie zawsze załatwia sprawę, ponieważ główny problem stanowi tu ANTIC, generujący parzystą liczbę linii. Część TV/monitorów toleruje tryb z przeplotem o półobrazach niejednakowej długości (312,5+311,5 linii), ale nie wszystkie.

Ostatnio edytowany przez Simius (2017-12-05 13:46:49)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.