1

Temat: Dźwięk ST(FM) a STE

Mam pytanie może trochę lamerskie, ale nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej skondensowanej informacji, a dla jednego czy dwóch zdań odpowiedzi trochę nie chce mi się analizować schematów i robić miliona testów...

Do rzeczy.

Zastanawiam się jako to jest z dźwiękiem w ST i w STE. Wiadomo, że STE ma wyjścia stereo i dodatkowe przetworniki itd., ale zastanawiam się nad kompatybilnością i nad tym co idzie na które złącza.

Czy w STE na wyjściach stereo RCA mamy również domiksowany dźwięk mono z normalnego wyjścia monitorowego? I czy na normalnym wyjściu monitorowym w STE mamy w drugą stronę domiksowany dźwięk stereo z dwóch kanałów na ten jeden pin audio? Może ktoś to opisać, bo się zastanawiam jakie kable sobie zrobić, żeby wszystko słyszeć na STE zarówno w produkcjach dedykowanych STE, jak również w tych kompatybilnych wstecz produkcjach z ST.

Ostatnio edytowany przez Mq (2017-12-08 13:46:01)

Odp: Dźwięk ST(FM) a STE

Wszystko jest na obu wyjściach. Najlepiej zrobić kabel z chinchami.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Dźwięk ST(FM) a STE

Ok, dzięki. W takim razie jasna sprawa, że kabel z chinchami będzie najlepszy. Ale jednocześnie chciałem właśnie wiedzieć, czy jak się podpinam zwykłym monitorowym, to słyszę wszystkie dźwięki - wynika z tego że tak, więc przy małych głośniczkach w monitorze chwilowo mi to wystarczy, a chinche podepnę jak sobie rozbuduję nagłośnienie na porządniejsze.