Temat: Moje 800XL straciło kolory :-/ [do zamknięcia]

Moje 800XL właśnie straciło kolory. Tak po prostu. Puściłem sobie Prozac Dream w wersji ostatniej, zaczęło się dobrze, skończyło. Potem puściłem Reharden - zaczęło się OK, doszło do końca. Potem nastąpił restart i od tej pory komputer nie wyświetla koloru. Jest totalnie B/W. Kabel jest dobry, obok stoi drugie 800XL na którym nie ma problemu (nie licząc tego, że ma procek 65816 - Antonia, więc nie chodzi na nim Prozac Dream).

Co się mogło sfajczyć? Poza kolorem wszystko jest OK. Mam nadzieję, że będę mógł to w prosty sposób naprawić. Pomóżcie, doradźcie na co zwrócić uwagę.

[Edit]
Ciekawostka - puściłem Prozac Dream w B/W. Dobrał się do końca. Po resecie kolor wrócił. Stare maszyny nie przestają mnie zaskakiwać ;-)

Temat do zamknięcia/wycięcia.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2017-12-11 16:03:05)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Moje 800XL straciło kolory :-/ [do zamknięcia]

A problem jest powtarzalny?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

3

Odp: Moje 800XL straciło kolory :-/ [do zamknięcia]

Pewnie nie kontaktowała chrominancja z S-Video (jesli to nowsze 800 XL - z Freddiem)?
Albo kwestia pokręcenia potencjometrem na płycie ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2017-12-11 16:54:57)

4

Odp: Moje 800XL straciło kolory :-/ [do zamknięcia]

uicr0Bee napisał/a:

A problem jest powtarzalny?

Nie wiem. Pierwszy raz się to zdarzyło, a komputer mam od jakiegoś czasu. I samo wróciło jak się podziało. Niedotykane.

Jacques napisał/a:

Pewnie nie kontaktowała chrominancja z S-Video (jesli to nowsze 800 XL - z Freddiem)?
Albo kwestia pokręcenia potencjometrem na płycie ;)

Kabel zwykły Composite (po SCART). Jeśli się zacznie powtarzać, zobaczę to co piszecie.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.