Temat: Falcon dylematy początkującego

Cześć,

Jakoś na jesieni kupiłem z niemieckiego ogłoszenia Falcona w stanie "martwym". Liczyłem, że w najgorszym razie będę miał całkiem niezłą budę i klawiaturę (zważywszy, że te dwie rzeczy ostatnio poszły na eBay za 300 euro, a więc wielokrotność tego co zapłaciłem). Po oględzinach nie wyglądało to dobrze - brak reakcji na klawiaturę, ekran w granatowe paski na wyjściu antenowym. Po rozkręceniu obudowy i zdjęciu ekranowania znalazłem jakieś dziwne kabelki do scalaka (Clock Patch - wielkie dzięki rj1307!). Po dociśnięciu owego scalaka komputer ożył. Od czego zacząć zabawę, jakiś CF, dysk 2.5" czy jakiś Satan? Co polecacie? Gdzie kupić rozszerzenie do 14 MB?

Zdaję sobie sprawę z tego, że bez 060 i pamięci mogę sobie co najwyżej poprzesuwać okienki na pulpicie. Da sie cokolwiek odpalic na golasie 4 MB z HxC, co pokazuje wyższość Falcona 030 nad ST? Chętnie bym przetestował w weekend.

600 xl, 520 st+, mega st 4

2

Odp: Falcon dylematy początkującego

W sprawie pamięci pisz do bartek030, powinien niedługo mieć nówki.
Jako dysk wsadź co masz, HDD/CF/SD. HxC niepotrzebny w Falconie.
Przy 4MB RAM z FDD uruchomisz sztandarowe demo Sonoluminescence, jeśli przejdzie całe to Twój Falcon jest OK :)
Bez CT60 da się żyć, natomiast pamięć 14MB musisz mieć.

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

3

Odp: Falcon dylematy początkującego

wielkie dzięki, sprawdzę to demko!

Ostatnio edytowany przez charliefrown (2017-12-16 10:27:37)

600 xl, 520 st+, mega st 4