Temat: Tape preservation - wspólnik potrzebny

Bry, nazbierałem trochę oryginalnych kaset z grami/programami, których dumpów nie znalazłem jeszcze w sieci, np. na atarimania.com. Odkładałem je planując kiedyś przysiąść i je zgrać do .cas, ale oczywiście ciągle brakuje czasu. Mam zakolejkowanych wcześniej wiele innych rzeczy do zrobienia w mojej kolekcji retro-gratów, a szkoda żeby te taśmy leżały i się "filcowały". Poza tym moje dotychczasowe próby ".cas-owania" wychodziły mi tak-sobie... i lepiej byłoby gdyby podjął się współpracy ktoś ze sprawdzonym sprzętem, doświadczeniem i dobrymi dotychczasowymi wynikami w ".cas-owaniu".

Widzę to tak, że dostarczam moje kasety, a Wspólnik je:
1. zgrywa do .cas,
2. ogłasza tutaj wyniki pracy,
3. odsyła do mnie kasety (jak trzeba to na mój koszt),
4. publikuje gdzie uważa za stosowne (pigwa, atarionline, atarimania, itp. itd).

Ja wcześniej, albo w międzyczasie, skanuję same kasety + instrukcje i pudełka i też wysyłam do opublikowania, do kompletu do dump-ów.

Myślę że w pierwszej transzy będzie kilka-naście/dziesiąt kaset. Chciałbym aby wspólnik odpowiedzialnie zadeklarował szybki termin, bo gdyby miały leżeć miesiącami, to równie dobrze mogą leżeć u mnie :)

Przewiduję też możliwość odsprzedania kaset gdyby była taka chęć z drugiej strony i dojdziemy do porozumienia co do ceny, ale pod warunkiem wcześniejszego wykonania i upublicznienia ich dumpów.

Jest chętny z wolnymi mocami przerobowymi? kr0tki, dely, voy, seban, ... ?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

2

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

Ja chętnie, jeśli nie zgłosi się ktoś z Zielonej Góry. Będę mógł się tym zająć po Nowym Roku, a może i przed.

Rozumiem że nie masz możliwości żeby samemu wykonać pierwszy krok, tj. zgranie do WAV? Logistycznie byłoby wtedy dużo prościej. No i zgranie do WAV to jednak prostsza operacja od poprawnego przekonwertowania do CAS.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

3

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

Dzięki za odpowiedź. W ZG nie znam nikogo z naszej 'sekty' :) więc marne szanse.
Na robienie .wavów u mnie też brak czasu, więc Wspólnik będzie musiał od tego zacząć.
Styczeń jest OK, do tego czasu zinwentaryzuję.
Dostałem też ofertę na priv, od osoby która ma już setki własnych dumpów i oferuje porównanie czy nie ma w nich tego co ja mam do zrobienia. Może więc lista się zawęzi.
Stay tuned...

Acha, mam też odłożonych parę kaset w zestawami z różnych polskich "wypożyczalni", z nietypowymi loaderami, scroll-ami z reklamami, itp. i zabezpieczeniami przed zwykłymi kopierami. Czy wav2cas potrafi to zdumpować?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

uicr0Bee napisał/a:

W ZG nie znam nikogo z naszej 'sekty' :) więc marne szanse.

To może chociaż znasz w ZG kogoś z magnetofonem :-) Nieważne. Ślij pan taśmy, poradzę sobie.

uicr0Bee napisał/a:

Dostałem też ofertę na priv, od osoby która ma już setki własnych dumpów i oferuje porównanie czy nie ma w nich tego co ja mam do zrobienia. Może więc lista się zawęzi.

Obecnie prym w kwestii archiwizacji kaset wiedzie nie Atarimania, tylko projekt a8preservation.com (czyli Farb z AtariAge). Tam również możesz sprawdzić, które kasety już są zarchiwizowane. Aczkolwiek niedługo przybędzie tam trochę tytułów, bo będę publikował kolekcję od FUJI-ego.

ALE! Nawet jeśli Ci wyjdzie że część z tytułów została już zgrana, to i tak warto zgrać wszystkie Twoje egzemplarze. Powody są 2:
- do zweryfikowania poprawności pliku CAS wypada mieć co najmniej 2 zgrane kopie,
- można w ten sposób przypadkiem odnaleźć wersję programu odmienną od już znanej.

uicr0Bee napisał/a:

Acha, mam też odłożonych parę kaset w zestawami z różnych polskich "wypożyczalni", z nietypowymi loaderami, scroll-ami z reklamami, itp. i zabezpieczeniami przed zwykłymi kopierami. Czy wav2cas potrafi to zdumpować?

WAV2CAS, to ktoś tego jeszcze używa? Mamy obecnie lepsze narzędzia, radzą sobie z zabezpieczeniami.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

5

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

Miałem na myśli a8cas.

A te już udostępnione na a8preservation.com to są już zweryfikowane z więcej niż jednego źródła, czy nie wiadomo? Bo tak generalnie to mam 150+ oryginałów, ale większość już gdzieś dostępnych w .cas-ach.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

6

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

A więc tak, A8CAS konwertuje wszystko, co nie jest w turbo.

W "Dump details" jest zaznaczone, czy dane nagranie jest "verified". Np. w Robbo wersji "Alternate 1", strona A jest zweryfikowana a strona B nie.

Możesz przesłać mi wszystkie swoje oryginały. Najwyżej ich analiza dłużej potrwa.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

7

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

Jak by co to ja też mogę pomóc. W zasadzie to może mogę pomóc zaoszczędzić czas na dumpowanie i skanowanie, bo mam sporo kaset i większość jest już zarchiwizowana. @uicr0Bee - masz jakiś spis ? Albo mogę Wam podesłać na priv swój spis.

8

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

Również dziękuje za ofertę FUJI.
W międzyczasie właśnie wynajduję jeszcze kasety z różnych zakamarków, uzupełniam spis aby załatwić wszystkie hurtowo. Na pewno wkrótce się tu odezwę. Tylko popycham wiele spraw jednocześnie, dlatego to nie jest błyskawicznie.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2017-12-15 20:12:31)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

9

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

[cut-podwójnie wysłany post]

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2017-12-15 20:12:18)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

10

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

Krótki napisał/a:

[...]W "Dump details" jest zaznaczone, czy dane nagranie jest "verified". Np. w Robbo wersji "Alternate 1", strona A jest zweryfikowana a strona B nie.[...]

Może ja jakiś niedowidzący jestem czy inaczej upośledzony, ale czy na a8preservation.com są pliki .cas do ściągnięcia?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

11

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

Nie ma. Całe archiwum jest co jakiś czas publikowane przez Farba w formie torrenta w tym wątku (ostatnie jest z sierpnia br.). Archiwum zawiera tylko dumpy nośników (w przypadku kaset ze ścieżką dźwiękową również pliki dźwiękowe), bez skanów - Farb póki co nie zaplanował jak ma wyglądać dystrybucja pozostałych materiałów.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

12

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

Krótki, dzięki. Od pierwszego posta w wątku na AA polubiłem Farba. Robi to, do czego ja zabieram się ze słomianym zapałem od czasu do czasu, a później odkładam na długie tygodnie z braku czasu. Będę jednak 'kontrybuował'.

FUJI, dzięki za spis. Trochę tytułów nam się pokrywa, ale mam też parę których u Ciebie brak.

Do wieczora oddalam się od komputera.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

13

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

Ja posiadam około 100 oryginalnych tytułów na kasetach.
Mam zrobiony spis, więc z chęcią udostępnię w celu analizy mojej kolekcji, pod kątem ewentualnych braków zarchiwizowanych kaset.
To czego będzie brakować mógłbym poprzegrywać i porobić skany.

ATARI 800xl, CA-2001, XCA12 mnóstwo kaset i dyskietek :)

14

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

Grzegorzu, kiedyś przesłałeś mi trochę swoich nagrań i skanów, wszystko co wtedy dostałem trafiło już do bazy A8Preservation. Podeślij mi listę kaset, porównam i dam znać, co by się przydało zgrać.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

15

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

Spis jest już na znanym Ci chomiku.
Dzisiaj zaktualizowałem i podmieniłem spis na chomiku.

Ostatnio edytowany przez Grzegorz_29_ (2018-01-13 19:42:58)

ATARI 800xl, CA-2001, XCA12 mnóstwo kaset i dyskietek :)

16

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

Krótki, dostałeś mój email wysłany przez forum? Kontynuujemy?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

17

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

Tak tak, dziś Ci odpisałem.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

18

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

Grzegorz_29_, czy dostałeś mój email wysłany przez forum 23 stycznia?

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

19

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

Krótki, teraz sprawdziłem email dostałem ale trafił do spamu. Zaraz odpisze.

ATARI 800xl, CA-2001, XCA12 mnóstwo kaset i dyskietek :)

20

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

Jakby kto ciekawy, to może nie błyskawicznie, ale sprawy posuwają się do przodu. Ustaliliśmy które kasety powinny dostać się w ręce (i do magnetofonu) Krótkiego i już na dniach ok 138 tytułów, które do tej pory nie były zwirtualizowane, albo były tylko z jednego źródła, czyli nie są zweryfikowane, wyruszy z Zielonej Góry do Warszawy aby zasilić światowe archiwa .cas :-D

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

21

Odp: Tape preservation - wspólnik potrzebny

8,5 kg kaset dotarło do celu, rozpoczynam zgrywanie.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari