Temat: Streamer QIC80

Taki temat
Mam streamer standardu qic80 (colorado Backup 250), Mam do niego kilkanaście taśm z nagranymi danymi 15-20 lat temu. Niestety sterowniki są tylko do win95. A streamer z PC łączył się kablem od stacji dyskietek.
Pytanie: czy słyszał ktoś o streamerze na takie kasety na USB? czy może ma ktoś pomysł jak to podłączyć do współczesnego kompa? Temat raczej hobbystyczny bo juz dawno zapomniałem co mogłem nagrać na kasetach. Fakt można zbudować kompa pod w95 ale... (niechce sie)

Ostatnio edytowany przez Jarkeczek (2017-11-20 10:03:57)

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

2

Odp: Streamer QIC80

Cena Cię zabije: https://apress24.pl/pl/streamery/2431-s … drive.html ;)
Na pewno tańsze też do znalezienia. A ciekawe, czy nie dało by się zmodować napędu od stacji 3,5" na USB... (te 30-40zł można by zaryzykować...)

Sikor umarł...

3

Odp: Streamer QIC80

Jarkeczek napisał/a:

Taki temat
Mam streamer standardu qic80 (colorado Backup 250), Mam do niego kilkanaście taśm z nagranymi danymi 15-20 lat temu. Niestety sterowniki są tylko do win95. A streamer z PC łączył się kablem od stacji dyskietek.
Pytanie: czy słyszał ktoś o streamerze na takie kasety na USB? czy może ma ktoś pomysł jak to podłączyć do współczesnego kompa? Temat raczej hobbystyczny bo juz dawno zapomniałem co mogłem nagrać na kasetach. Fakt można zbudować kompa pod w95 ale... (niechce sie)

Hej,

Miałem taki streamer, bały/kremowy, w miejsce stacji 3.5 cala, łączony bezpośrednio ma taśmę flopów. Używałem go pod w98se bez problemów z programem Microsoft Backup (wykrywał go jako pamięć taśmową).

Jestem też prawie pewny że używałem go pod Win XP, z tym że należało z Win98se przegrać 3 pliki z MS Backupem bo pod XP-kiem już tego nie było....

Spróbuj pod XP-kiem i program MS Backup zgrany z W95/W98.....