Temat: magnetofon ca 12 prośba o rozpoznanie

Cześć  wszystkim ,od razu przejdę do rzeczy:
1. w magnetofonie ca 12 mam jakąś modyfikacje turbo może ktoś  rozpozna  co to za wynalazek
2 w po rozkręceniu magnetofonu jeden kabelek był urwany (luzem latał) gdzie on był przylutowany ?? możne ktoś ma coś takiego jak na zdjęciach

Post's attachments

SAM_0127.JPG 245.78 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

SAM_0128.JPG 206.33 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

SAM_0129.JPG 233.99 kb, liczba pobrań: 1 (od 2017-11-20) 

SAM_0130.JPG 101.2 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

SAM_0131.JPG 100.33 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Mnie już nawet boot error cieszy :D

2

Odp: magnetofon ca 12 prośba o rozpoznanie

Hej,
1. na 1szy rzut oka to wygląda na Turbo2000 wersja z przewodem command, choć tam w zasadzie też bywał przełącznik normal/turbo, a tego na zdjęciach nie widać...
2. który to kabelek jest urwany? na zdjęciach nie widać aby coś było luzem.

a po 3. co z tym magnetofonem jest nie-tak? nie działa w ogóle / nie kręci? kręci ale nie wczytuje?...

3

Odp: magnetofon ca 12 prośba o rozpoznanie

1. jeśli to turbo 2000 to czy powinno się" bootować "jak  wczytane z kasety ?? przełącznika nie ma żadnego
2. kabelek był luzem w magnetofonie po wyjęciu mechanizmu
3 .po napisaniu i nagraniu paru linijek w Basicu nie odczytał /źle zapisał?. Magnetofon kręci .

Mnie już nawet boot error cieszy :D

4

Odp: magnetofon ca 12 prośba o rozpoznanie

8bitfan napisał/a:

1. ..to czy powinno się" bootować "jak  wczytane z kasety??

Czy mógłbyś jeszcze raz napisać pytanie bo do końca nie wiadomo o co chodzi.
(do każdego systemu turbo jest potrzebny cartridge lub przed wgraniem gry/programu w turbo
trzeba wgrać z magnetofonu w normalnym systemie krótki programik "turbo loader")

ad 2. napisz o jaki kabelek chodzi (kolor) bo na zdjęciu za bardzo nie widać.
       (czy chodzi o ten krótki, obcięty biały?)

ad 3. wymień pasek napędowy. Na pewno nie zaszkodzi a może pomóc.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2017-11-21 22:39:50)

5

Odp: magnetofon ca 12 prośba o rozpoznanie

w którymś magnetofonie, takim krótkim 'kabelkiem'/drucikiem przy skraju płytki, mam owinięte/złapane wszystkie przewody (coś a'la trytka?) ot tak, nie wiem, żeby się nie rozłaziły na boki czy co. w sumie do niczego on nie jest

8bitfan -skąd jesteś?

6

Odp: magnetofon ca 12 prośba o rozpoznanie

tego  kabelka nie ma na  zdjęciach bo on w obudowie leżał luzem oberwany z dwóch stron wiec tego zdjęcia nie robiłem Nie chodzi o ten biały bo to taka "ala tyrtytka" pasek nie mam pojęcia  skąd wziąć .... a poza tym wygląda ok
Magnetofon wczytuje 1  raz na 10 prób najczęstszy błąd to 143

Mnie już nawet boot error cieszy :D

7

Odp: magnetofon ca 12 prośba o rozpoznanie

http://atariki.krap.pl/index.php/Kody_s … e_Atari_OS - 143 to błąd sumy kontrolnej. Jak dla mnie - za wolno kręci, więc pasek za luźny. Ustawiasz oczywiście na początek sygnału? (długi, jednostajny pisk)? Lub inna przyczyna - włączone na stałe Turbo i się nie zgadza z normalem...

Sikor umarł...

8

Odp: magnetofon ca 12 prośba o rozpoznanie

zmieniłem pasek i dalej to samo dzis testowałem na orginalnych kasetach i boot error dzwiek wczytaywania zly... chcę usunąć tą modyfikacje tylko nie wiem gdzie ma isc biały kabelek wychodzacy z wiazki orginalnej a  teraz przylutowany do tego "turbo"

Mnie już nawet boot error cieszy :D

9

Odp: magnetofon ca 12 prośba o rozpoznanie

Bry,
1. nie wszystkie przeróbki turbo mają przełączniki. Niektóre systemy bez przełącznika potrafią wczytywać programy w "normalu" i w turbo, te drugie oczywiście po wczytaniu loadera taśmy w kartridża.

2. przynajmniej niektóre przeróbki turbo wymagały modyfikacji na głównej płytce magnetofonu, więc w takim wypadku po zdemontowaniu płytki turbo tym bardziej nic nie wczytasz, nawet w "normalu".

3. czyściłeś głowicę? Patyczkiem kosmetycznym nawilżonym przeznaczonym do tego płynie typu "video 98", lub podobnym, przetrzyj delikatnie głowicę. Nie zaszkodzi też przeczyścić roli dociskowej.

4. Czy głowica ma zabezpieczona lakierem śrubkę po lewej stronie? Jeśli nie, to pewnie była kręcona i może jest jakoś źle ustawiona w stosunku do nagrania na Twojej kasecie.

5. Jaki pasek kupiłeś? Sprawdzone i działające np tutaj: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 84#p229184

Daj znać o postępach.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2017-12-25 09:46:50)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

10

Odp: magnetofon ca 12 prośba o rozpoznanie

1 ta modyfikacja nie ma zadnego przełącznika ... był tylko kabelek luzem latajacy od turbo i plytki magnetofonu
2 jak sprawdzic modyfikacje na plytce magnetofonu ..... na pierwszy rzut oka nic nie widac
3 czysciłem spirytusem i patyczkiem do uszu .... w  stacji commodore to działa :P
4 glowica nie ma laku z obu stron :( jest jakiś sposób ustawienia główicy ?
5 paski kupione na giełdzie w krakowie  jeden to 80x1.2 a drugi 78x1.3 oba kwadratowe

Mnie już nawet boot error cieszy :D

11

Odp: magnetofon ca 12 prośba o rozpoznanie

1 ta modyfikacja nie ma zadnego przełącznika ... był tylko kabelek luzem latajacy od turbo i plytki magnetofonu
2 jak sprawdzic modyfikacje na plytce magnetofonu ..... na pierwszy rzut oka nic nie widac
3 czysciłem spirytusem i patyczkiem do uszu .... w  stacji commodore to działa :P
4 glowica nie ma laku z obu stron :( jest jakiś sposób ustawienia główicy ?
5 paski kupione na giełdzie w krakowie  jeden to 80x1.2 a drugi 78x1.3 oba kwadratowe

Mnie już nawet boot error cieszy :D

12

Odp: magnetofon ca 12 prośba o rozpoznanie

W kartridżach turbo zwykle są programy do ustawiania głowicy. Czy są "luzem" do ściągnięcia i załadowania np. ze sio2sd czy sio2pc (masz cokolwiek oprócz magnetofonu?) to nie wiem, może poszukaj na atarionline w dziale Użytki/Utils->5. Magnetofon.
Ostatecznie można spróbować "na słuch", tylko delikatnie i wcześniej zaznacz jakoś wyjściową pozycję śrubki.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.