201

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

To masz teraz 2 hadesy??

Sikor umarł...

202

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Tak, ten 2gi jest brzydki wielki i śmierdzi, ale ma wszystko:
- zip-a, kartę sieciową, dźwiękową, dwie stacje, cd-rom scsi i cd-r scsi itd.. -nie ma tylko hdd, tzn. ma jakieś ale jest uwalone, procka rev. 5tej wyjący wiatrak na nim itd itd itp.
Jest ogromny bigtower który waży ponad 20kg. Będę miał się czym pobawić aby on działał po mojemu.

Hades to taka sama manukatura jak toms, wszystko w każdym inne :)
-Mój "łoryginalny" niestety miał dachowanie i itd.. Natomiast to nie ja nim jeździłem.
Oryginalny doprowadzony do stanu świetności, ma rev.6 na pokładzie itd.. 548mb ram w simach czy jakoś tak.

203

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

plus jeszcze jakieś dziwne napędy których nie znam (jazz drive??? scsi plus coś tam jeszcze)...
Zrobię mu zdjęcia jak go trochę odnowię. W takiej obudowie jeszcze nie znalazłem hades-a w sieci, medus-a nie ma pojęcia w jakie obudowy go pakowała, też trochę czasu mi to zajęło, ale przesympatyczny człowiek tam siedzi za ich skrzynką.
Szybko odpowiada na maile.

204

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Heh, szkoda, że nie mam hadesa. Ładnie na tym Calamus chodzi ;) Z ciekawości - skolka-wiela dałeś?
Btw: ciekawe, czy kiedyś poprawią FireBee do działania z Calamusem, bo wtedy byłby to fajny komputerek...

Sikor umarł...

205

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Firebee nie da sie poprawić do działania z Calamusem, trzeba poprawić Calamusa do działania z Firebee.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

206

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Chodzi o coldfire. Tyle, że łątwiej zrobić jedną łątkę na system (nawet, jeśli działa jako acc) niz przerabiać program, by działał tylko tam. Za mały rynek niestety. A to dla mnie niestety dyskwalifikuje FB :(

Sikor umarł...

207

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

@AS..: Gratulacje !!! :)

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

208

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Sikor: nie da się już zrobić więcej łatek na system w temacie kompatybilności Coldfire z 680x0 niż zrobiono. Dlatego porawić można już tylko Calamusa.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

209

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Jakoś na macu (pod Magiciem) i pod PC (odpala emulator w tle) chodzi, więc? Ale nie róbmy delemu gównoburzy - jak się nie da i Calamus na tym nie chce działać, to dla mnie PC jest już bardziej kompatybilny z Atari niż fireBee, niestety... :(

Sikor umarł...

210

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Sikor: ale to są pełne emulatory. Równie dobrze zamiast takiego Firebee mógłbyś używać Hatari alboi Aranyma (ten ostatni to lepsza analogia).

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

211

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Zgoda. Dlatego wolałbym mieć współczesne Atari, ale nie ma takowego, bo flagowy soft nie chce na tym chodzić :(

Sikor umarł...

212

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Jesionen napisał/a:

@AS..: Gratulacje !!! :)

Dzięki Jesionku!!

Sikor napisał/a:

Heh, szkoda, że nie mam hadesa. Ładnie na tym Calamus chodzi ;) Z ciekawości - skolka-wiela dałeś?
Btw: ciekawe, czy kiedyś poprawią FireBee do działania z Calamusem, bo wtedy byłby to fajny komputerek...

Euro tanie teraz,  2k euro, za maszynę działającą ze wszystkim co chyba było w niej możliwe jeśli chodzi o sprzęt.
Wiadomo ten jeb*.* wiatrak muszę wywalić bo wyje, dysk ale to nie problem, obudowę wręcz odkazić bo cuchnie...
Naprawdę cuchnie.

213

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Hades,
Za pierwszym razem miał ram, 400coś ramu, pomieszałem kościaciami (poprzekładałem) i teraz
Komp wstaje od kopa ma ponad 786mb? ram, ale ma ich więcej tylko coś nie działają, jak znajdę czas to poprzekładam znowu pamięci, pierwszy raz miał 400coś ramu przełożyłem dwie kości i jest  786 czy jakoś tak, ma wszystkie gniazda obsadzone. Ma ten mityczny chyba 1gb na simach (!)
Sprzęt chyba na Hi wypasie jaki tam był, plus te dziwne napędy. Karta dzwiękowa i sieciowa też jest, tam dużo jest nawet nie wiem czego.


Niech doba ma z 50godzin, bo jeszcze czeka toms i inne takie tam..

Ostatnio edytowany przez AS... (2018-01-06 17:11:33)

214

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Sikor: na FireBee tez możesz odpalić Hatari i pod nim Calamusa i będzie chodził, ale chyba nie o to chodzi? Niestety, dopóki Calamus nie zostanie poprawiony to jedyna opcja - po stronie Firebee (a właściwie procesora Coldfire) już nic więcej zrobić się nie da.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

215

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Hmm Calamus na hAtari?
Chyba nie da rady. Nie znam za dobrze tego emulatora, ale z tego co widzę to owszem, można wyciągnąć w nim
wyższe rozdzielczości używając opcji "extended VDI screen", jednak widzę tam tylko opcję 2/4/16 kolorów.
Calamus zaś od dawna już wymaga 800x600x256 kolorów.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

216

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

@As, gratulacje. Cena zacna za taki sprzęt w tej konfiguracji...

Sikor umarł...

217

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Dzięki Sikor!

218

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Zzziieeń dobry. Dziś w menu Atari Mega STE zakupione dzięki uprzejmości kol. Jenota ;)

Zawiera: 4MB ram, usatana, grafikę ET4000 (ISA)

http://pinokio.pigwa.net/MSTE/1.JPG
http://pinokio.pigwa.net/MSTE/2.JPG
http://pinokio.pigwa.net/MSTE/3.JPG
http://pinokio.pigwa.net/MSTE/4.JPG

.. przyznam, przy rozdziałce 1024/768 256 kolców wygląda to zacnie ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

219

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

O kurde. Pin wyrzuć peceta przez okno :)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

220

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

@Pin: Nova i ET4000 masz umieszczone wewnątrz obudowy czy jak? Bo do mnie też jedzie a nie cierpię flaków na zewnątrz

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

221

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Niestety na zewnątrz. W dziurze na rozszerzenia VME jest adapter i wyłażą z niego dwie taśmy na zewnątrz. Tam pcb ze slotem isa i karta.

Ogólnie to odnoszę wrażenie, że powinno się to dać wrypać w środek i z użyciem oryginalnego śledzia wyprowadzić VGA w cywilizowane miejsce.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

222

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

Pin napisał/a:

...
Ogólnie to odnoszę wrażenie, że powinno się to dać wrypać w środek i z użyciem oryginalnego śledzia wyprowadzić VGA w cywilizowane miejsce.

Da się :) Jest leciutkie naprężenie. Tak to wygląda po złożeniu:
https://photos.google.com/share/AF1QipN … JLUTFBTEdB

- Atari Mega STE + Ustan z oryginalna klawiaturą i monitorem SM146; 1040STE; 1040STF; SM126; 800XE; 65XE; XCA12; konsola 2600
- C64, C64C, C64G; SD2iEC; 128; 128D; A500+; A600 z SD i Furią; A1200 z SD i karta ACA;
- Commodore PC 1-s; PC 10; PC 20; PC 30; 386sx, 486sx

223

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

hahahahh, dokładnie tak to robię.

Wywaliłem sanki z VME, grafę dałem zamiast HDD, przedłużka do śledzia oryginalnego i nad kartę gfx uSatan zamiast HDD ;)

Dobrze zaizolować to tylko trzeba w środku.

ED:

tak jakoś to widzę:


http://pinokio.pigwa.net/MSTE/5.jpg

Ostatnio edytowany przez Pin (2018-01-22 18:42:33)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

224

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

no właśnie gdzieś widziałem że się da :) , dzięki dippaolo :)

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

225

Odp: Co ostatnio udało ci się kupić/zdobyć?

@Pin: oooo super jakieś szczegółowe fotki dasz radę podesłać ?

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV