51

Odp: CosmosEx - Floppy Emulator / Hard Drive / Network w jednym!!!

Wystawanie fragmentów gniazd, to tera chyba "trynd" bo np. Mikrotik ma cos takiego w swoich obudowach switchy:
http://viva-telecom.org/imgbig/mikrotik/rb260gs/rb260gs_11695.jpg

Co do śrub, to wystraczyło trochę wyfrezować obudowę, bo śruby wyglądają na stożkowe i  ładnie by się chowały...chyba, że to Cyprian je wykręcił aby obejrzeć środek i nie dokręcił ich do końca ponownie.

52

Odp: CosmosEx - Floppy Emulator / Hard Drive / Network w jednym!!!

Akurat w SFP to jesli sie nie myle 'wystawanie' jest  w standardzie (w sensie to jest element specyfikacji mechanicznej) wiec ciezko tu mowic o 'tryndzie' :) zwlaszcza 'tera' :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

53

Odp: CosmosEx - Floppy Emulator / Hard Drive / Network w jednym!!!

BartoszP, zdjęcie zostało zrobione od razu po wyjęciu CosmosEx z pudełka

Jookie zaimplementował 'app store' do CosmosEx. Teraz można ściągać z poziomu Atari, nowe obrazy dysków z sieci:
https://www.youtube.com/watch?v=CTMwjHtlmMg

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

Odp: CosmosEx - Floppy Emulator / Hard Drive / Network w jednym!!!

Obejżyjcie sobie to https://www.youtube.com/watch?v=R-xkgD7yR1A&list=UUU27zIclE3pFN0r65q6ZnAA to zrozumiecie czemu jest tak a nie inaczej.

<foch>jak się komuś nie podoba, obowiązku kupna nie ma</foch>

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

55

Odp: CosmosEx - Floppy Emulator / Hard Drive / Network w jednym!!!

@AdamK, tym bardziej mnie takie a nie inne ułożenie zadziwia, bo jak widzę obudowa specjalnie pod to szykowana. nieważne. Ważna funkcjonalność.

Sikor umarł...

56

Odp: CosmosEx - Floppy Emulator / Hard Drive / Network w jednym!!!

Nowe r3.14 nie ma już tego problemu.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

57

Odp: CosmosEx - Floppy Emulator / Hard Drive / Network w jednym!!!

a czy nowe RaspPi B+ będzie pasować do Cosmosa?
Ed--
bo dodatkowe porty USB, dźwięk i zasilanie z drugiej strony raczej wykluczają użycie w obudowie Cosmosa?

Ostatnio edytowany przez erOS (2014-07-16 00:52:41)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

58

Odp: CosmosEx - Floppy Emulator / Hard Drive / Network w jednym!!!

Wygląda że sam dałeś sobie odpowiedź, ale zawsze można pilnik w dłoń i wypiłować nowe otwory. Estetyka już wiele się nie pogorszy.

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

59

Odp: CosmosEx - Floppy Emulator / Hard Drive / Network w jednym!!!

Mój przyjechał wczoraj. Chciałem i tak sobie kupić rPi, a tak to mam 2 w 1.

http://i.imgur.com/gWx8a9j.jpg

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

60

Odp: CosmosEx - Floppy Emulator / Hard Drive / Network w jednym!!!

cacy,
widać że Jookie bo już update dostępne są :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

61

Odp: CosmosEx - Floppy Emulator / Hard Drive / Network w jednym!!!

Małe hałtu dla użytkowników Windows 8 (7 pewnie też), którzy mają problem z połączeniem się Cosmosa z udostępnionym zasobem na PC.

Nowe Windows mają to do siebie, że nawet jeśli udostępnimy zasób dla "Wszyscy" oraz ustawimy zabezpieczenia dla plików na "Wszyscy", to i tak przy próbie połączenia system poprosi o hasło. Trzeba wyłączyć ten mechanizm:  Centrum udostępniania i sieci → Zaawansowane ustawienia udostępniania → Udostępnianie chronione hasłem → Wyłącz.

U mnie nawet wtedy nie mogłem się podłączyć z poziomu Atari, więc należy jeszcze sobie ręcznie podmontować zasób:

ssh ip.cosmos.ex 
login: root
pass: ce

mount -t cifs -o username=,password= //ip.peceta.z.zasobem/zasob /mnt/shared

I szafa gra. Trochę mi się zeszło zanim pomyślałem, że przecież można się sshnąć na rPI. Mam nadzieję, że Jookie to poprawi wkrótce.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

62

Odp: CosmosEx - Floppy Emulator / Hard Drive / Network w jednym!!!

Mam i ja :)
http://atari.wroclaw.pl/pliki/PI.JPG

teraz muszę na spokojnie poczytać z czym to się je.

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2014-07-22 09:53:23)

Było miło :) Do widzenia.

63

Odp: CosmosEx - Floppy Emulator / Hard Drive / Network w jednym!!!

Zapoznawszy się bliżej z urządzeniem podsumuję to jednym zdaniem: "Duże oczekiwania, duże rozczarowanie".
Okazuje się, że Cosmos nie działa z Atari TT, a dokładniej chyba z TOS-em 3.06, gdyż u mnie (ST+PAK) objawy są identyczne. Sterownik się ładuje, a napędu "O" nie ma, karta SD nie działa. Początkowo nie ładował się sterownik, lecz w tym wypadku pomogła wymiana układu DMA.

Problem jest znany i ma być rozpracowywany, więc nadzieja pozostaje przy życiu. Na razie zatem UltraBoruta rządzi. :)

Było miło :) Do widzenia.

64

Odp: CosmosEx - Floppy Emulator / Hard Drive / Network w jednym!!!

nie wiecie kiedy będzie cosmosEx dostępny  ?? czy Jookie pusci jeszcze serie ??? A może ktoś chce sprzedać najnowszą wersje ??

.

Odp: CosmosEx - Floppy Emulator / Hard Drive / Network w jednym!!!

Zarejestruj sie u niego na stronie jako zainteresowamy, to dostaniesz informacje na ten temat.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

66

Odp: CosmosEx - Floppy Emulator / Hard Drive / Network w jednym!!!

Widziałem na FB, że będzie kolejna partia. Tym razem ma też być jakaś wersja mini tj. bez emulatora floppa.
Ale czy już coś wiadomo ws. najbardziej mnie interesującej tj. stosu TCP/IP - zamiennika Stinga? Wyszło z fazy testów?
Ktoś testował aplikacje internetowe na tym?

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

67

Odp: CosmosEx - Floppy Emulator / Hard Drive / Network w jednym!!!

gdzie na fb było napisane?