Temat: 74xx245

Czy układ w temacie "przełknie" sygnały R, G, B. Sprawdzałem wersję F i jest obraz zdeformowany. Chodzi mi o co, aby można było je włączyć/wyłączyć bez użycia manualnych przycisków.

Było miło :) Do widzenia.

2

Odp: 74xx245

Chcesz puścić analogowe sygnały przez cyfrowy układ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: 74xx245

Ten na pewno nie, bo to układ cyfrowy. Co konkretnie chcesz przełączać?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4

Odp: 74xx245

Ja się na tym nie znam, choć akurat w przypadku częstotliwości pionowej i poziomej działa.
Chcę zwykły "wyłacznik" 0 - sygnały nie idą, 1 - idą.

Było miło :) Do widzenia.

5

Odp: 74xx245

Do przełączania sygnałów analogowych mogą być np. CD4066 lub CD4051.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

6

Odp: 74xx245

Jak napisał jer, nadają się do tego klucze CMOS. Ale... pod warunkiem, że sygnał nie ma wartości ujemnych, co przy sygnale wizyjnym takie oczywiste nie jest. Najlepiej sprawdzić oscyloskopem jak wygląda to, co chcesz przełączać.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

7

Odp: 74xx245

RGB to nie composite, nic nie powinno szarpać na minus.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

8

Odp: 74xx245

A no tak, zapomniałem, że to RGB ma się przełączać :). Przy Composite może być -0.3V, przy RGB wszystko powinno się dać przełączyć 4066, dobrze jest dać szybkie układy np. 74HC4066. Ma to niewielki wpływ na jakość obrazu.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

9

Odp: 74xx245

Dzięki za pomoc. Jak się coś w tego wykluje, dam znać.

Było miło :) Do widzenia.