301

Odp: Książki SOETO

Zbliżam się do końca wysyłek, dzisiaj i jutro powinny wszystkie być wysłane. Ale... część osób nie podała adresów wysyłkowych, a część wpłaciła tylko 89 zł za poradnik, bez przesyłki. Te drugie osoby otrzymają przesyłki Pocztą Polską, prośba o wpłatę brakujących 14 zł. Jeśli ktoś chce kuriera, to 19 zł, ale szybko proszę o informację o tym! Pozostałe osoby proszę o uzupełnienie adresów.
Niebawem zacznę zbiórkę na Atari Basic i jeszcze jeden tytuł - prośba o przesyłanie KOMPLETNYCH danych, bo potem mnóstwo czasu tracę na identyfikację. Najlepiej: nick, imię nazwisko, adres wysyłkowy, telefon (jeśli kurier) oraz sposób wysyłki.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

302

Odp: Książki SOETO

Otrzymałem. Fenkju ... po prostu "cudowna" :) :)

303

Odp: Książki SOETO

A czemu "cudowna" a nie cudowna? ;)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

304

Odp: Książki SOETO

"cudowna" - czyli zabezpieczona przed kurzem dodatkowo.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

305

Odp: Książki SOETO

Bo cudowna to jest woda z Lichenia ... że pozwolę sobie zacytować jedną z Lejdis :) :)

306

Odp: Książki SOETO

Przesyłka dotarła. Dzięki WIELKIE! :)

307

Odp: Książki SOETO

Długo biłem się z myślami, czy kontynuować prace nad następnymi pozycjami. Ale jednak będzie ciąg dalszy, głównie dzięki osobom, które pozwoliły mi uwierzyć, że moja praca ma sens - nawet jeśli zdarzają się błędy.
Dlatego niniejszym zaczynam zbierać zamówienia na Atari Basic p. Wiesława Miguta, powiększony o dodatek Sławka Woźniaka "Blukiego" o Turbo Basic XL 1.5. Wizualizacja w załączeniu, termin (przewidywany) ukazania się pozycji to kwiecień/maj 2018, cena 95 zł w przedsprzedaży. Nakład będzie zależał od liczby zebranych zamówień.

Proszę o przesyłanie zamówień na zamowienia(małpa)retronics(kropka)eu wraz z KOMPLETNYMI danymi, co pozwoli mi uniknąć dopytywania się o to mailowo: Adres wysyłki (wraz z telefonem dla kuriera), wybrany sposób wysyłki (kurier 19 zł, poczta 14 zł), proszę też o ewentualny nick z forum. Nie pamiętam wszystkich osób zamawiających z imienia i nazwiska i czasem mam problemy z identyfikacją wpłat.

Wpłaty na konto:
56 1140 2004 0000 3102 7434 1496
Retronics
Olchy 41/1
05-506 Magdalenka

Tytuł wpłaty: Atari Basic

Kolejna pozycja to Mapa Pamięci - Dyskowe Systemy Operacyjne p. W. Zientary, powiększona o dodatek Piotrka Fusika "0xF" o tym, jak zmieścić DOS w 384 bajtach, a może także o czymś jeszcze.... ale to zobaczymy. Niebawem też ogłoszę zbieranie zamówień, jak już będzie znana objętość i koszt książki.

Ostatnio edytowany przez Duddie (2018-01-19 16:57:01)

Post's attachments

Atari Basic_TBXL.png 514.38 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

308

Odp: Książki SOETO

Ja się piszę na tę pozycję...  zaraz prześlę namiary. BTW, czy mogę liczyć na jakiś feedback odnośnie poprezdniego zamówienia? (PW)

Pozdrawiam,
pancio

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2018-01-19 16:56:06)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

309

Odp: Książki SOETO

Zamówienie jest szykowane do wysyłki, czekam jeszcze na Asembler 6502, który muszę ściągnąć z innej lokalizacji.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

310

Odp: Książki SOETO

Na pewno będę chętny na ta pozycję również! Niebawem wyślę zamówienie :)

ps) i na kolejną pozycję również.

Ostatnio edytowany przez seban (2018-01-19 17:03:27)

311

Odp: Książki SOETO

Ja też jestem chętny na Atari BASIC. I na DOS-y też.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

312

Odp: Książki SOETO

Ja poproszę Atari Basic z autografem p. Wiesława ;) Odbiór osobisty ;)

Sikor umarł...

313

Odp: Książki SOETO

Atari Basic zamówione
Na DOSy jestem wstępnie zainteresowany.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

314

Odp: Książki SOETO

Obie nowe pozycje poproszę.

315

Odp: Książki SOETO

Sikorku, z autografem p.Wiesława to będzie wystawiony na aukcję ;)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

316

Odp: Książki SOETO

Doszedł jeszcze drugi dodatek do wymienionej książki, cena bez zmian! Dodatek o 10-linijkowcach w Basicu, będący tłumaczeniem książeczki Gunnara Kanolda (fragmenty), a tłumaczenia z niemieckiego podjął się Marcin "Montezuma" Sochacki. Będzie to już trzeci dodatek Marcina, za co mu bardzo serdecznie dziękuję!

Ostatnio edytowany przez Duddie (2018-01-21 13:30:19)

Post's attachments

Atari Basic_TBXL.png 517.79 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

317

Odp: Książki SOETO

W pierwszej chwili przeczytałem "i 0-linijkowce..." :)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

318

Odp: Książki SOETO

Taka czcionka, coś z tym pokombinuję.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

319

Odp: Książki SOETO

Duddie napisał/a:

Sikorku, z autografem p.Wiesława to będzie wystawiony na aukcję ;)

Aaa, to zmieniasz reguły gry, niestety... A szkoda :( http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 86#p225686 Ale i tak się piszę, jakby co.

Sikor umarł...

320

Odp: Książki SOETO

Nie, nie zmieniam. Ale nadużyciem z mojej strony byłoby zawiezienie całego nakładu do podpisania. Tym bardziej, że pan W.Migut zrzekł się swojej części honorarium na rzecz portali atarowych.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

321

Odp: Książki SOETO

Nic nie stoi na przeszkodzie by indywidualnie udać się do autora po autograf, może z dedykacją?

    No radocha obustronna gwarantowana.

322

Odp: Książki SOETO

Mail z zamówieniem na Atari Basic poszedł. Przelew z kasą też. Na kolejny tytuł też się piszę.

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.

323

Odp: Książki SOETO

Ja piszę się oczywiście na obie, a przelew puszczę w niedzielę, bo właśnie (a dopiero poniedziałek) przekroczyłem swój wewnętrzny limit tygodniowych wydatków hobbystycznych (a nie jest on mały :) - na cholerę mi kolejny duży HDD? :) ).

Ostatnio edytowany przez Pecus (2018-01-22 15:28:46)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

324

Odp: Książki SOETO

Duddie napisał/a:

Doszedł jeszcze drugi dodatek do wymienionej książki, cena bez zmian! Dodatek o 10-linijkowcach w Basicu, będący tłumaczeniem książeczki Gunnara Kanolda (fragmenty), a tłumaczenia z niemieckiego podjął się Marcin "Montezuma" Sochacki. Będzie to już trzeci dodatek Marcina, za co mu bardzo serdecznie dziękuję!

Dzięki :)
Tym razem autorem dodatku jest Gunnar Kanold a.k.a. Bunsen, czyli organizator konkursu (ja tylko przetłumaczyłem).
Książeczka, o której wspomniałeś zawiera opisy programów w Turbo Basic-u XL (https://www.amazon.de/Tenliners-author- … B018EW2Q9S).
Ponieważ do nowego wydania książki p.Miguta potrzebowaliśmy przykładowych programów w Atari Basic-u, więc Bunsen na moją prośbę przygotował zestawienie 11 programów w Atari Basic, które nadesłano na konkurs. Tak więc tekst dodatku powstał specjalnie na potrzeby tej książki. Bunsen ma nadzieję, że zachęci to czytelników do nadsyłania swoich prac na konkurs.
Następna edycja konkursu już w kwietniu (06.04.-08.04.2018), a więc do dzieła!

Kontakt do Bunsena: http://gkanold.wixsite.com/homeputerium … _2018-2019

Kody źródłowe programów opisanych w dodatku są już do ściągnięcia:
https://github.com/TheMontezuma/AtariBasic10Liners

Polskim akcentem w zestawieniu jest gra "Drunk Pistol", której autorem jest mgr inż. Rafał. Gratulacje!

Ostatnio edytowany przez Montezuma (2018-01-23 21:43:20)

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

325

Odp: Książki SOETO

To "Atari Basic" naprawdę super wygląda. Też się piszę. Jeszcze dzisiaj mam nadzieję wyślę zamówienie.
Przelew od razu też robić, czy dopiero w kwietniu?
Dobra robota! :)

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE