1

Temat: RetroKomp 2018

Scena Muzyczna GAK potwierdziła nam chęć współorganizacji 7. edycji naszej imprezy. Termin tradycyjnie jesienny, ale ze względu na wybory samorządowe 2018 (SM GAK jest punktem wyborczym) nie możemy jeszcze zadeklarować konkretnej daty. Postaramy się również sensownie "rozminąć" z innymi imprezami, by zainteresowani mogli wziąć udział w każdej. Oczywiście planujemy kolejną edycję RetroKomp GameDev Compo, więc ze sporym wyprzedzeniem zachęcamy do tworzenia nowych gier na nasze ulubione platformy.

Pozdrawiamy!
RK/LE Team

2

Odp: RetroKomp 2018

Dziś możemy ogłosić już oficjalny termin tegorocznej edycji. W związku z wyborami samorządowymi i innymi planowanymi imprezami Sceny Muzycznej GAK (koncerty), RETROKOMP 2018 odbędzie się w dniach: 13-14 października, w znanym miejscu (SM GAK, ul. Powstańców Warszawskich 25, Gdańsk) i tradycyjnej formule.

Przypominamy o kolejnej edycji RetroKomp GameDev Compo i zachęcamy do tworzenia kolejnych gier na nasze ulubione platformy. Program imprezy zostanie ogłoszony później, zachęcamy jednak do wstępnej rezerwacji terminu w swoim kalendarzu imprezowym na rok 2018.

Do zobaczenia!
RK/LE Team

3

Odp: RetroKomp 2018

Przybywam smile

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL

4

Odp: RetroKomp 2018

Najprawdopodobniej będziemy.

Co to jest? To przecież ATARI! ... Atari? - co pan, ja nie jestem rolnikiem ;)

5

Odp: RetroKomp 2018

No i fajnie! smile

6

Odp: RetroKomp 2018

wszystko w Twoich rękach wink

Co to jest? To przecież ATARI! ... Atari? - co pan, ja nie jestem rolnikiem ;)

7

Odp: RetroKomp 2018

pindolek też ? big_smile big_smile big_smile

Just a bunch of things that drygol does ... --> https://retrohax.net

8

Odp: RetroKomp 2018

sachy napisał/a:

Termin tradycyjnie jesienny, ale ze względu na wybory samorządowe 2018 (SM GAK jest punktem wyborczym) nie możemy jeszcze zadeklarować konkretnej daty.

.. poproszę dowolnie, byle nie w święto zmarłych smile

Co to jest? To przecież ATARI! ... Atari? - co pan, ja nie jestem rolnikiem ;)

9

Odp: RetroKomp 2018

Oczywiście również będziemy wink

@Pin: chciałbym Ci tylko uświadomić, że 2-go listopada (w tym samym czasie co SV) odbywa się również największe party commodorowskie pod nazwą "X". więc naprawdę nie rozumiem Twoich ciągłych "przytyków" w tym temacie.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

Odp: RetroKomp 2018

Będę.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

11

Odp: RetroKomp 2018

grey/msb napisał/a:

odbywa się również największe party commodorowskie pod nazwą

... na szczęście nie jestem komodorowcem big_smile

Poza tym chciałem wyrazić tylko swoją opinię w kwestii wyboru terminu. Nie wiem co kierowało Twoim wyborem ale ten jest po prostu zaskakująco nietrafiony. I przestań się tak rozczulać wink

Ostatnio edytowany przez Pin (2018-05-03 18:53:13)

Co to jest? To przecież ATARI! ... Atari? - co pan, ja nie jestem rolnikiem ;)

12

Odp: RetroKomp 2018

Pin napisał/a:

.. poproszę dowolnie, byle nie w święto zmarłych smile

W sumie jak się rozejrzeć po terenie party w sobotę rano, to pasuje smile

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

13

Odp: RetroKomp 2018

.. smile - niektórzy Komodorowcy to na party zabierali nawet znicz smile

Co to jest? To przecież ATARI! ... Atari? - co pan, ja nie jestem rolnikiem ;)

14

Odp: RetroKomp 2018

http://retrokomp.org/wp-content/uploads/baner_v3.png

Choć lato w pełni i upały za oknami, RKLE Team jest już myślami przy jesieni i 7 edycji naszej wesołej imprezy. Dziś już możemy opublikować część opisów zaplanowanych wykładów i zaprosić Was na nie.


Miło nam zapowiedzieć, że bardzo zapracowany ostatnio Adam Zalepa zaproponował nam poniższe tematy:

* Raspberry Pi nie tylko jako sprzęt retro - słynna Malinka może się świetnie sprawdzić jako emulowana Amiga czy Commodore, ale jej możliwości są dużo szersze. Spróbujmy ją wykorzystać do uruchomienia niszowych systemów lub jako kontroler zewnętrznego sprzętu. Emulacja to
nie wszystko!

* 20-lecie działalności wydawniczej Adama Zalepy - w 1998 ukazała się książka "Amiga od A do Z". Jej autorzy przedstawili system operacyjny Amigi oraz możliwości jego konfiguracji. Całość powstawała na Amidze, mimo że wydawnictwo, które podjęło się druku nie miało nic wspólnego z
Przyjaciółką. Jak powstawała książka, kto był w to zaangażowany i jakie napotkano trudności?

Planowane jest też większa i bardziej interaktywna ekspozycja zasobów wydawnictwa „A2”.


Co więcej, Adam wspólnie z Piotrem Krużyckim (znanym jako Piter K. zapalonym Atarowcem, redaktorem magazynu Atari Fan, organizatorem imprezy JagNES Fest) przeprowadzą mały pojedynek o honor i sławę, zapraszając na poniższy wykład i prezentację:

* Atari Falcon kontra Amiga 1200 - przenosimy się w czasie, gdy oba te komputery miały swoją premierę. Nie wiemy jak potoczy się historia Atari i Commodore, nie mamy stu rozszerzeń na każdą okazję. Który komputer wygra? Więcej węgla!Kolejny arcyciekawy wykład zaproponował nam Krzysztof A. Zembik (znany jako KAZ) - popularyzator nauki, naukowiec, inżynier d/s kreatywności, miłośnik sprzętu retro, założyciel portalu AtariOnline.pl:

Wykład "Papier jako nośnik danych lat 80/90" dotyczy wszelakich "papierów", które towarzyszyły zjawisku komputeryzacji lat 80/90. Będzie to przegląd twórczości domowej młodych wówczas komputerowców (np. notatki z zeszytów szkolnych), scenowe ziny, votki do głosowania na zlotach, amatorskie i półamatorskie gazetki, amatorskie opisy gier, ale także te ze studiów komputerowych, cenniki i reklamy polskich firm lat 80/90, biuletyny giełdowe. Krótko mówiąc - specyficzna dla Polski kultura papierowa, która otaczała zjawisko "oddolnej komputeryzacji". Zjawisko twórczości domowej, amatorskiej wciąż jest nieobecne w nauce, a pomijane i niedoceniane nawet w środowisku retrokomputerowym. Najwyższa pora zacząć zmieniać ten stan rzeczy. Po raz pierwszy ten wykład był prezentowany w lutym 2018 roku na Wydziale Kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, realizowany w ramach projektu badawczego „Twórcze programowanie. Laboratorium”, finansowanego w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Narodowy program Rozwoju Humanistyki” w latach 2016-2019.


Kolejne wykłady i inne atrakcje – w przygotowaniu!