Temat: Mysz db9 male

Cześć, czy ktoś kojarzy do jakich gratów pasuje taka mysz jak na zdjęciu z wtyczką DB9 _męską_. Ani to ST, ani Amiga, ani PC COM. Dostałem ją w komplecie z ST, dodatkowo do oryginalnej myszy SM1.
mouse db9 male

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2018-01-31 18:50:06)

Post's attachments

DSC_0123_800x600.jpg 101.23 kb, liczba pobrań: 1 (od 2018-01-31) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

2

Odp: Mysz db9 male

Do PC po RS232, ale zapewne sterownik dedykowany... (wygląda na starą, a te RSowe ujednoliciły sterowniki pod koniec swojego żywota).
Choć z drugiej strony, jeśli z Atari dostałeś..... może mieć już ustandaryzowaną komunikację po RS232. Z tego, co pamiętam są sterowniki do myszek RSowych dla dużego Atari.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2018-01-31 21:45:41)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

3

Odp: Mysz db9 male

To jest myszka od Amstrada  PC 1512
Specjalna i dedykowana do tego kiompyutera,
Nie nadaje się ani do ST, ani do PC.  To nie jest myszka pod kontroler RS.
.
PunBB bbcode test
.
JAk masz ją na zbyciu, to chętnie odkupię lub zamienię się za coś.

4

Odp: Mysz db9 male

Pasuje jeszcze do Amstrada PC2086/30

5

Odp: Mysz db9 male

Pecus, w RS232 gniazdo jest męskie, nie wtyk.

Atari-User, dzięki, zagadka rozwiązana. Chodzi mi po głowie od pewnego czasu Amstrad PC1640, więc może zostawię.. z drugiej strony szanse na dostanie sprawnego w rozsądnej cenie nikłe, więc jakby co masz prawo pierwokupu/zamiany. Możesz napisać _E-mail_ na priv co byś oferował na wymianę. Platforma prawie dowolna, nie tylko 8/16-bit atari.
Masz takiego Amstrada bez myszy?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

6

Odp: Mysz db9 male

Te amstarday czasami się zdarzają na aukcjach. Nie były to jakieś rzadkie urządzenia
Chyba nawet ostatnio był na Allgro, tylko gość przesadził trochę z ceną. Tak mi się wydaje.
.
http://allegro.pl/zestaw-schneider-amst … ent=oferta
.  1800zł,
Ale ładny był egzemplarz i kompletny. Może i tyle teraz są te Amstarady warte.
Ja mam takiego, tylko  PC1512 HD. jest z jednym FDD 360Kb i twardym dyskiem MFM 20 MB. Z klawiaturą i monitorem mono. :)
Dysk Seagate ST-225, taki sam jak były montowane w Megafile30 do ST. Mam oryginalny monitor i klawiaturę.  Myszki nie mam. Co prawda ma on kontroler RS, budowany w płytę i pod ten RS podłączam myszkę od PC. 
Mały sterownik w autoexec.bat i działa.
Ale sterownik też zakmuje około 12 kb pamięci, a tej w tych Amstradach nie jest za dużo. 
MA tylko 512Kb z możliwością rozszerzenia do 640Kb.
I jeszcze co ciekawe, to musi być do niego oryginalny monitor, ponieważ w monitorze jest zasilacz do tego komputera. 
Za to wtyk do podłączenia zasilania i sygnałów obrazu (jeden i ten sam)  jest 14Pin, taki jak mają zewnetrzne stacje do ST. 
I w ogóle jako egzemplarz kolekcjonerski to worto go mieć, ale parametrami to dobry on nie jest.
Komp Klasy -PC-XT
Proc,  8086 16Bit, 8Mhz
3 sloty ISA 8Bit.
Grafika CGA, Hercules     
512 Mb RAM

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2018-01-31 23:39:21)

7

Odp: Mysz db9 male

uicr0Bee napisał/a:

Pecus, w RS232 gniazdo jest męskie, nie wtyk.

Ops... :)
Racja!

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

8

Odp: Mysz db9 male

Ja się na to pc1640 napaliłem jak zobaczyłem że były fabrycznie dostarczane z GEMem. Oczywiście że myślę o nim kolekcjonersko, nie użytkowo, ale niestety wiem też że aktualnie nie mam miejsca.
Napisz co proponujesz na wymianę. Nie mam możliwości jej sprawdzenia, ale wygląda jak nowa.

ps. ładny ten z linko do allegro, ale szkoda że niemiecki.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2018-01-31 23:58:11)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

9

Odp: Mysz db9 male

GEM był dostarczany na dyskietkach, i nie tylko do Amstradów.
Na starych PC, spokojnie można go zainstalować jako nakładka graficzna na DOS, i wykorzystywać zamiast Nortona Commandera.